Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiálny názov)
TV spot 2
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová (viac)

Na žandársku stanicu v Luhačoviciach prichádza posila. Sú to dvaja mladí vojaci Zdenek a Martin, ktorí boli prevelení rovno z vojnového frontu. O policajnej práci vedia iba to, čo im povedali na prípravnom kurze, alebo čo sa dozvedeli z príručiek. Lenže prax je úplne iná a situácia na stanici zodpovedá povojnovému chaosu. Skúsený rakúsky veliteľ je odstavený na vedľajšiu koľaj a kvalifikáciou toho nového je najmä to, že ovláda český jazyk. Zdenek a Martin sú hodení do vody a neostáva im nič iné, len sa rýchlo zorientovať, pretože len čo si stihnú odložiť svoje vojenské kufre, odchádzajú k svojmu prvému prípadu. (RTVS)

Recenzie používateľa mh.mail k tomuto seriálu (8)

Pytláci (2017) (E01)

50% — Když jsem četl o tom, že se připravuje seriál Četníci z Luhačovic, řekl jsem si, že se bude jednat o další variantu Četnických humoresek. Přesto jsem se zvědavě podíval. Nejdřív mě velmi příjemně překvapila úvodní znělka, která vypadala opravdu skvěle a proti Četnickým humoreskám světově. Bohužel vlastní zpracování se k těm Humoreskám zase až příliš přiblížila. Jak je vidět, tak Anotnín Moskalyk vytvořil Humoreskami takové klišé prvorepublikových četníků a autoři tohoto seriálu se ho drželi. Nevím, proč by příběhy o četnících musely být mírně groteskní. Ale první díl byl o chloupek zajímavější, než první díl Humoresek, tak uvidíme. Ale neočekávám, že by se to v dalších dílech mělo nějak zásadně změnit. ()

Baron Kafr (2017) (E02)

40% — Ach jo. I tento díl se držel stereotypu o četnících z první republiky, akorát nám vecpal jedno nóvum — úplně zbytečně teplého mladého Donutila. Za to dávám hvězdičku dolů. ()

Rodokaps (2017) (E03)

40% — Žádné překvapení se, bohužel, nekoná. Ani co se týká zápletek, protože ty jsou průhledné jak čiré sklo, ani co se týká zpracování. Opravdu to čím dál tím více vypadá na úplně zbytečný projekt. ()

Tabačka (2017) (E04)

50% — No vida, najednou jsme skoro někde jinde. Jsem rád, že z nového velitele neudělali blba, jak to vypadalo na začátku dílu, ale celkem rozumného člověka. Skoro odepisovaný seriál se znovu nadechnul, tak uvidíme, jak to bude pokračovat dál. ()

Evička (2017) (E05)

60% — Je zajímavé, jak se s příchodem nového velitele v podání Karla Dobrého ráz seriálu najednou změnil k lepšímu. Už mě začíná i bavit, i ty případy už jsou trošku zajímavější. Škoda, že autoři pro první tři díly považovali za nutné mít slabošského velitele, který pak bude nahrazen. Možná mohl být Karel Dobrý na scéně už od začátku a rozjezd seriálu by vypadal o něco lépe. Tak jen houšť a větší kapky. ()

Staré dluhy (2017) (E06)

70% — Tak tohle jsem opravdu nečekal! Zpočátku díl vypadal zase dost idylicky a laděný do grotesky (Batulková s Konvalinkovou), ale závěr byl neuvěřitelně drsný. Jen škoda, že se autoři zbavili postavy Vlacha, která dávala posledním třem dílům šťávu. Podle všeho to vypadá, že velení stanice převezme Zedníček alias Gebrt. Nic proti němu, ale obávám se, že už to nebude ono. No, uvidíme. ()

Padělek (2017) (E07)

40% — Obavy z minulého týdne se bohužel vyplnily. Je to pech, když se autoři dobrovolně zbaví charismatické postavy a místo ní přivedou někoho z kabaretu. Asi chápu, že chtěli ukázat různorodost mezi četnickými veliteli, ale provedli to značně nešťastně. Škoda. ()

Zpěvačka (2017) (E08)

50% — Někdo tady v komentáři k minulému dílu psal, že velitelé mají životnost tři díly. A ono to tak opravdu vypadá. Hádám, že v příštím díle se odhalí, že Sova není jenom hypochondr, ale přinejmenším ještě kleptoman či přímo zloděj, takže se bude taky pakovat. Tak trochu jsem nechápal, proč kluk tak zarytě mlčel, chtěl jako chránit matku? Ale to dost nesmyslně.No nějak se ta seriálová kára kodrcá k cíli, občas jede hladce, občas se to hrozně kymácí. Tak uvidíme, jak to bude vypadat dál. ()