Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiálny názov)
TV spot 1
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová (viac)

Na žandársku stanicu v Luhačoviciach prichádza posila. Sú to dvaja mladí vojaci Zdenek a Martin, ktorí boli prevelení rovno z vojnového frontu. O policajnej práci vedia iba to, čo im povedali na prípravnom kurze, alebo čo sa dozvedeli z príručiek. Lenže prax je úplne iná a situácia na stanici zodpovedá povojnovému chaosu. Skúsený rakúsky veliteľ je odstavený na vedľajšiu koľaj a kvalifikáciou toho nového je najmä to, že ovláda český jazyk. Zdenek a Martin sú hodení do vody a neostáva im nič iné, len sa rýchlo zorientovať, pretože len čo si stihnú odložiť svoje vojenské kufre, odchádzajú k svojmu prvému prípadu. (RTVS)

Recenzie používateľa v.indruchova k tomuto seriálu (3)

Četníci z Luhačovic (2017)

"mladému" Donutilovi role sedí stejně dobře jako p. Zedníčkovi (ČMAŇA je borec). Prostředí a kostými velice propracované. Samotný děj není nějak zářný ale celkově je to příjemné pokoukání. Souhlasím že kvalita každého dílu kolísá. Ale čím víc jich vidím tak hlavní postavy začínám mít ráda, nebo se do nich vžívat. Kimon zajímavý komentář ()

Padělek (2017) (E07)

Karikatura séfa policie přináší úsměvnou grotesku. Jsem ráda že podobné dílka vznikají. Člověk se nenásilně seznámí s historií. Kriminálním případem je zde ukázán problém s devalvací mněny. Jak vidíte i zde lidé jsou vlastně pořád stejní (jak před 100 lety) jen v jiné době využívají jiných či podobných situací. ()

Bestie (2017) (E10)

Tohle se opravdu povedlo. Mám pocit jako bych se objevila v této době a zažívala to vše s aktéry. Jaký byl život před sto lety v okolí Luhačovic? Opět poctivé a fascinující herectví "Čmani" a Šťepána Kozuba. ()