Zmizení dvouleté dcerky sedláka Váchala vyburcuje lidi ze Sedlece, vesnice nedaleko Luhačovic, k intenzivnímu pátrání po okolních lesích. Četníkům je ale hned po prvních výsleších jasné, že vztahy jsou tu složité. Váchal má mladou ženu, Maďarku, o níž si místní myslí, že se jako macecha děvčátka zbavila. Po okolí se navíc toulají Cikáni, kradou dobytek, což ještě zvyšuje nervozitu místních. Vesnice se navíc rozhodne zjednat spravedlnost po svém... (Česká televize)

mosem

Stejně jako v případě minulého dílu, i nyní bych komentoval že jednotlivé díly se mně líbí stále víc. Když pominu drobnosti, jako že hledání děcka je fakticky postaveno na stejnou úroveň jako ztracená kráva (a to i při vědomí toho,že kráva byla nejcennějším majetkem), nebo přeslechnutá výzva cikánů "jdete si pro tu malou"....a pár podobných drobností, měl tenhle díl prakticky vše - zápletku i napětí, překvapivé rozuzlení, herecké výkony které potěšily. A nepominutelné je zachycení atmosféry období po první válce, včetně autority tehdejšího četnictva. U nás dnes už neuvěřitelné, ale v Rakousku a Německu stále přetrvávající. To závidím. Takže s tímhle dílem téměř úplná spokojenost. ()

nula87

Tak snad to bude pokračovat alespoň na úrovni minulého a tohoto dílu, protože takhle je to poměrně dobře koukatelné. Zajímavý případ - ztracené dítě, obecní blázen, lynč a cikáni (to už se zase může psát? :-) ). Už chybí asi jen kousek do 4 hvězdy. 70% ()

Dr.dogous

scénář 5 režie 4 herci 4 výprava 4 celkem 17 hodnocení 85% nápaditý scénář, cikáni unesli malou holčičku, ukradli krávy, vesničané zlynčovali domnělou oběť, co Čech, to udavač, dobře zrežírováno, Zedníček exceluje, výprava do naší historie. Nezabránit udávání, však znamená udávání podporovat. Podej cikánovi ruku, ale spočítej si prsty. ()

mikehoblog

Až překvapivě dobrý kousek. Škoda jen, že je to součástí dalšího nového krimiseriálu, kterých je v poslední době na každé TV stanici padesát... ()

Peregrina

Díl od dílu se to zlepšuje. Hlavně s nástupem postavy velitele s válečným traumatem v podání Karla Dobrého, který je neskutečně "koukatelný". Příběh a atmosféra byla dost pochmurná a jak tu někdo zmínil - také mi to připomínalo "Sekala", i když jen vzdáleně. ()

Alagaesie

Pára nad hrncem hadr. Nedoslýchavej Čmaňa by v tomhle díle zasloužil civil nebo přeložit. Ale průserář Biser tu nedoslýchavost šíří asi kobercové nebo nevim. Ztráty bych pochopil tak, že dcerka je asi kráva, jinak nevim. Tak prostě vylezla, no. Ale čert ví, co jí k tomu hnulo. Novotný je zase všude - a všude je výbornej. ‚Děti je ztratily.‘ Fakt náhoda jaxviň. ‚Víc nevážila.‘ tyvole to je síla. Na šachy u vohně bych neviděl. Vlach byl na vesničany hezky vostrej. Dobře Láska (kua to je ale blbý jméno - to tam radši měli fakt dát „Hájek“). V restauraci působí velitel dost pomateně. Při zatýkání byl výstřel tak-tak. Že by zrovna obecní blb byl schopnej vraždy ... Se mi nějak nezdá. A co motiv? ()