Četníci z Luhačovic

• Česko Četnické trampoty (neoficiálny názov)
TV spot 2
Česko, 2017, 16 h 42 min (Minutáž: 82–86 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Pavel Zedníček, Robert Hájek, Martin Donutil, Robert Jašków, Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Igor Bareš, Dana Batulková, Ondřej Malý, Pavla Tomicová (viac)

Na žandársku stanicu v Luhačoviciach prichádza posila. Sú to dvaja mladí vojaci Zdenek a Martin, ktorí boli prevelení rovno z vojnového frontu. O policajnej práci vedia iba to, čo im povedali na prípravnom kurze, alebo čo sa dozvedeli z príručiek. Lenže prax je úplne iná a situácia na stanici zodpovedá povojnovému chaosu. Skúsený rakúsky veliteľ je odstavený na vedľajšiu koľaj a kvalifikáciou toho nového je najmä to, že ovláda český jazyk. Zdenek a Martin sú hodení do vody a neostáva im nič iné, len sa rýchlo zorientovať, pretože len čo si stihnú odložiť svoje vojenské kufre, odchádzajú k svojmu prvému prípadu. (RTVS)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (2)

Baron Kafr (2017) (E02)

Po pravdě, přijde mi to takové dýchavičné. Četník Pavla Zedníčka asi měl být jistou inkarnací Filipovského role v Hříšných lidech, chápu, že postava Batulkové měla být taková ta „slečna Marplová“, nebo ani to ne, spíše ženská obdoba Castla, ale prostě je to utahané, bez vtipu. Ano, jsou zde snahy o humor (omdlelá hraběnka, honba s pejskem apod.), ale nevím, podle mne těm scénám a dialogům chybí pointa, něco údernějšího. I postavy jsou někde napůl - Jaškow neskutečně přehrává, jako kdyby hrál v grotesce, což se sem moc nehodí, na druhou stranu Hájek je neskutečně seriózní a vážný. Co se děje týče, SPOILER opici jsem si tipl po asi pěti minutách, ale spíše by mne bavila nějaká steroidy nadupaná straka - a v podobném duchu jsem vnímal i to řešení pomocí opice. A ejhle ho. Případ muže bez hlavy, nevím, některé věci se pitvají do detailu, jiné se vezmou hopem během řeči, chyběla mi tam trochu kontinuita. Nechá si to ještě projít hlavou, ale zatím subjektivní dojem je, že seriál je nevýrazný, co se pouze načrtnutých postav týče, dějová linie nic moc, jen kulisy a výprava se vážně povedly, to jako klobouk dolů. A nádraží v Lednici skvěle využité. Jinak ze skutečných Luhačovic toho ve filmu moc není. Možná by každému dílu pomohla výrazně kratší stopáž, tak o polovinu. ()

Udavač (2017) (E11)

Mno, jednoho homosexuála bych na tu dobu zkousnul. Ale dva? Navíc jeden je bigotní katolík? Moderní ekumena a moderní politické správné postoje implementované na tuto historickou dobu jsou zcela mimo mísu. Jezdit na kole v té době uměl každý z venkova, včetně babek. A jinak mne příběh hodně nudil, spousta prázdných dialogů nerozvíjejících děj, pro mne nezajímavé postavy. A z Luhačovic ani jeden záběr. ()