Zbraň

• Česko Hardware (festivalový názov) (viac)

Je 21. století a svět postihla nukleární válka i ty nejhorší ekologické katastrofy. V této nehostinné krajině se snaží přežít mladý pár, do jehož života však nečekaně zasáhne nepřátelsky naladěný robot.  Režisér Richard Stanley celovečerně debutoval právě tímto apokalyptickým snímkem odehrávajícím se v budoucnosti po nukleární válce. Země se proměnila v radioaktivní pustinu, na níž vyschly oceány a vše vypadá jako neúrodná poušť. Dylan McDermott zde ztvárnil roli „tvrďáka“ Mosese „Mo“ Baxtera, vyčerpaného bývalého vojáka, který tráví většinu času v „zóně“, vyprahlé krajině poseté zbytky radioaktivního odpadu z války. Na „výletě“ se svým parťákem z války Shadesem (Jon Lynch) narazí Mo na zajímavou věc – hlavu robota. Koupí ji od hrůzně vypadajícího „poutníka“ (Carl McCoy, frontman gothicrockové formace Fields of the Nephilim) a odveze ji domů své samotářské přítelkyni, umělkyni Jill (Stacy Travis), aby ji mohla použít na svou poslední sochu. Ani jeden z nich však netuší, že rozbitý robot je ve skutečnosti prototyp bojového kyborga Mark 13, který je schopen, pokud je v boji zničen, se sám z dostupných materiálů obnovit. Mark 13 se o svou obnovu samozřejmě pokusí, napojí se do elektrické sítě v Jillině obydlí, které se spíše než domu podobá pevnosti, a chystá se ji zabít. (oficiálny text distribútora)

Holina

Tady už je vidět doznívající kouzlo osmdesátek. Není to moc propracované, ale také vůbec ne tak špatné jak se o Hardware říká. Pravda je, že po nějaké době jde tempo dolů ale vynahrazuje to postapokalyptická atmosféra zdevastovaného města. A jako bonus Cameo Lemmyho z Motorhead. ()

Corpsegrinder

Hezká zrzka vs. trochu víc industriální verze Terminátora. Tak nějak jiný post-apo sci-fi kde svět ještě pořád spadá pod jakejsi řád a vláda stále tak nějak existuje, a kde Iggy Pop pracuje v rádiu a Lemmy dělá převozníka zatimco na plný koule pouští Motörhead. Sem tam film trochu sklouzne k černýmu humoru, hlavně u postavy nechutnýho šmírujícího souseda kterej dostane naprosto šílenej kotel od robota :)) Je to ryzí VHSková palba která stojí za zkouknutí. ()

chaometic

Začátek vypadá slibně, ale postupem času se z filmu vytrácí krása postapokalyptického světa, který na začátku dával iluzionárního pocitu starého cool scifi. Nemám nic proti starým filmům na MGM, ale dával jsem tomuto filmu větší procento úspěšnosti. Některé písničky ve filmu se my opravdu líbily, zvlášť ta předehra v koupelně a potom v posteli budila silný emocionální zážitek, zvlášť co přitom hrála Public image ltd-order of death. Jestli vám můžu něco doporučit s filmu Hardware tak pouze tu pornographii. Aspon, že na závěru filmu se dočkáme překvapení a do toho opět písen Public image ltd.....to se jim opravdu povedlo. ()

TERRORDROME

Aj ja musím povedať to čo všetci ostatný, teda že prvých 10 minút je naozaj pôsobivé predstavenie postapokalyptického sveta plného bordelu a železného šrotu. Celé to naviac moderuje Iggy Pop a Lemmy robí taxikára. No a potom sa to doserie pretože zase trvá pol filmu než dôjde k dákej akcii. Keď však vražedná plechovka konečne zaútočí je to bohužiaľ ešte väčšia bieda. Hrať sa do konca filmu na schovávačku s bojovým robotom v jedinom panelákovom byte je naozaj silná káva, naviac keď je ten robot neskutočne stupídny otvárač na konzervy čo keď má príležitosť zabiť spiacu ženu tak miesto toho začne trhať periny, jednu si dokonca natiahne na hlavu a potom sa fikane ukryje do skrine. Nedokáže ho zabiť výbuch ani nič podobné, jedine sprcha a bejzbolka. Holy shit, takto skurviť film to chce naozaj mať gule z dreva. Jeden bod za ten postnukleárny bordel a druhú za prepoleného černocha. ()

Disease

Začátek a konec s Carlem McCoyem v poušti má super atmosféru, zbytek filmu už ne. Momenty, kdy pan režisér začne "dělat umění" jsou příšerné. Bonus v podobě Lemmyho. ()

arcticsky

Ve špatném slova smyslu "Old School" film. Ani stále živá (a dobrá) hudba Lemmyho a Iggyho (a jejich drobná herecká účast) nedokáže napravit skutečnost, že film strašně zestárl...z nostalgie 3*. ()

helloween93

Béčko v podstatě z jednoho pokoje, za zmíňku stojí určitě soundtrack a ta smrt elektronickýma dveřma, která dotyčného rozpůlí v pase. Souboje s Mark 13 jsou dost chaoticky natočené. 2* ()

Utero

Parádní post-apo, které obsahuje vše, co mám na dobrých filmech rád. Temná atmosféra, záběry na industriální továrny, spousta šrotu a kabelů, pěkná hrdinka, drsný hlavní hrdina s robotickou rukou, perverzního souseda, Iggyho Popa a Lemmyho osobně, peckovou muziku, gore efekty a jednoho hnusnýho robota. Za mě neprávem jeden ze zapomenutých klenotů 90. let. ()

Gendarme

Škoda, že větší part ve filmu nedostal záhadný pouštní sběrač, to by byl fakt excelentní post-apo hrdina. Film byl do první půlky docela OK skoro jsem se divil co takový film dělá na festivalu otrlého diváka, ale druhá půlka to jasně dokázala. Postava DJ v radiu musela posloužit jako inspirace pro hru fallout 3, nevěřím, že ne. Škoda hlavního likvidačnho způsobu vražedného "čísla 5 žije", ten byl jasný skoro od začátku, nicméně závěrečná scéna v koupelně byla povedená bílá/černá vs. člověk/stroj vs. sexyhrdinka/stroj. ()

rivah

Futuristická vize postapo katastrofy a ohrožování robotem je originální a hutná. Na ten nízký rozpočet kvalitní.(50%) ()

-tHESWINe-

I přes zajímavých prvních deset minut se ve filmu v podstatě nic neděje ... první hodina uteče strašně rychle. Příběh je klišovitý a ne úplně zajímavý. Zato soundtrack je skvělý ... a výtvarné zpracování je epické (hlavní postava je "sochařka") ... a to je prosím nízkorozpočtový minimalismus. Sice to asi není film pro každého, ale v cyberpunkovém oddělení je to svérázný skvost. ()

Olafsson

Posledních 20 minut už mě to nebavilo a čekal jsem kdy už to konečně dojde do finále. Tudíž podle mýho názoru je stopáž zbytečně přetažená. Je to temný a halucinogenní, zvádl jsem to dokoukat asi jen kvůli tý pěkný zrzce. Plus za gore a nápad. ()

Blazkowicz

Aneb proč si domů nenosit krámy, protože se z nich může vyklubat vraždící terminátor. Má to solidní momenty, které ale totálně pohřbívají chyby malého rozpočtu a nezvládnutým scénářem. Většinu času se to totiž odehrává v temně osvětlené místnosti a velice rychle to sklouzne k nějakým filozofickým kecům a tak podobně. Prostě příběh jde do kopru. 2-* ()

Vämpiriüs

Začátek filmu povedený a ukazující svět po zničující válce s působivým vizuálem. Chvíli trvá se naladit na onu vlnu Richarda Stanleyho skrz jeho silně stylizovanou vizi postapokalyptické budoucnosti každopádně se jedná o velmi zajímavé dílo z cyberpunkové škatulky s psychedelickými a goth elementy. ()

Stejšn

Laciné, ano. Ale vůbec ne průser. Mně se to vlastně docela líbilo. Postapo kyberpunkové zařazení je docela vypiplané a první dvě třetiny filmu mají moc pěknou atmosféru. Bohužel od okamžiku, kdy Jill opustí byt (oknem), najednou přestane film dávat smysl a režisér se v tu chvíli zřejmě předávkoval. Samozřejmě je tu i pár dějových nebo logických nesmyslů, ale to do béček tak nějak patří. Kladné postavy jsou sympatické, záporné správně hnusné a slizské, za vypíchnutí stojí hudba. Hardware svým stylem zapadá mezi snímky jako Blade Runner, Terminator a Robocop, ale také Moontrap a Screamers. Zaujmout by měl i hráče Falloutů a Syndicate. Nedoporučuji český dabing, naopak doporučuji anglické titulky. ()

heethen

Pokud máte rádi sci-fi, temné postapokalyptické světy či cyberpunkové vize pak se na tento film podívejte - uvidíte, jak rozhodně nemá dobrý film vypadat. Nízký rozpočet by nemusel být nutně na škodu, potenciál na ten správný undergroundový cyberpunk má film i tak. Zásadní problém je absolutní absence scénáře. Film je jeden velký slepenec připitomělých scén bez příběhu, který by jinak pomohl přežít otřesné triky. Takže pokud sci-fi nemusíte tak ruce pryč, pokud ho máte rádi, tak taky. P. S. Hvězdička navíc za Lemmyho z Motörhead. ()

koza3

Cyberpunk history 102: V rámci vzdělávání a přípravy na replay CP2077 sjíždím top perly cyberpunk univerza. Jako druhou lekci jsem si pustil doporučovaný Hardware, ale trošku nechápu proč. Se cyberpunkem to moc společného nemá. Na začátku mě potěšil Iggy Pop v titulcích jako rádiový komentátor a pokud se nepletu, tak nám Lemmy z Motorhead pustí pecku při jízdě taxíkem. Prvních 10min má super nádech a těšil jsem se, kam to povede. Další půl hodinu však koukám na nesmyslné dialogy a chování, abych zbytek filmu koukal na soubor zrzky se strojem, který má konstituci jako Číslo 5, ale dva zuby s jedem...no tenhle čas bych asi mohl strávit lépe. Každopádně i špatné filmy je občas fajn si pustit, abychom si pak vážili těch dobrých. ()

Baldrick

Sympaticky neučesané komorní postapo béčko, které se zhruba v polovině zvrhne v bytový masakr páchaný krvelačným revmatickým klonem Terminátora a čísla 5. Více či méně povedené střihové asociace a vizuální vychytávky, účast trendy buddy-old-school rockerů, pár dobrejch fórků a notná dávka nespoutanosti. ()