Krajina smrti

• Nový Zéland The Dead Lands (viac)

Šestnáctiletý Hongi je jediným přeživším masakru svého kmene a musí se vydat přes obávanou Krajinu smrti, aby se pomstil na těch, kteří vyvraždili jeho rodinu a blízké. Hongi se musí stát bojovníkem a utkat se i s nadpřirozenými silami, které zde přebývají. Nikdy dříve neviděné setkání žánrového akčního filmu a pohledu na ztracenou maorskou civilizaci – snímek je natočen v maorském jazyce a vynalézavě kombinuje prvky skutečné maorské historie a mytologie s klasickým příběhem o boji jednotlivce proti drtivé přesile. Dech beroucí sekvence brutálních bojů muže proti muži se odehrávají v panenských přírodních scenériích Nového Zélandu. (Febiofest)

Romario

Apocalypto na novozélandský způsob? Proč ne? Film má šťávu, navíc krásnou přírodu, dobré herce v záporných rolích, i když někteří s více evropskými rysy, než by bylo zdrávo, ale nakonec jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. No, Apocalypto si cením trochu víc a Mel Gibson by z toho vymáčknul ještě více, proto nakonec jen 4*. Výborný film. ()

dozana

XXII. FebioFest Praha - To co jsem od filmu očekávala jsem dostala. K tomu fešáckýho záporáka ze, kterýho stříkalo charisma i přes plátno. :) ()

Zombi

Drsná vyvražďovačka z prostředí maorských kmenů. Kluk přeživší vyhlazení svého kmene přísahá pomstu zabijákům a hledá pomoc u démonického válečníka, který vás dokáže zabít už jen svým ksychtem, potkat ho večer v parku, infarkt zaručen. Pěkné prostředí, slušné a drsné bitky, netradiční zbraně, včetně pinčesových pálek. Škoda trochu uspávacího prostředku. Slušné 3 hvězdy. ()

cskomando

Nový Zéland nám servíruje akční až dobrodružnou podívanou, která zasahuje do dob po pravěku. Trailer nabízí opravdu jen to nejlepší a více se toho co se týká akce ve filmu nedočkáme. Sem tam se objeví nějaká ta krev a to je asi tak všechno. Co se týká děje, tak ten byl napsaný asi jako zabili mi otce - jdu se pomstít a bude to trvat celých 107min. Postavy a jejich dialogy byly v celku úplně o ničem - jen aby se zabil prázdný čas. Škoda, mohlo se využít více pasáží případně si vyhrát s lepší choreografií. ()

bidja

Jedna: bohužel s dabingem. Dva: Apocalypto ani náhodou, nevím zda tento původní národ je tak ukecaný, ale ve filmu to vyznělo jako sraz filozofů a neziskovek. Tři: bojové scény ala balet a nereálnost výdrže. ()

brumbrum

Hrozne slabomyselna sekanica; komplet bezduche - Apocalypto bol tiez narez, ale malo to pointu, hlbku a dej - totok tuna je spatlane jak svina. Max 1*, a to len z milosti, sme to asi v polovici uz fakt museli vypnut. ()

agassi68

Neopozerané maorské ksichty s ich tradičnými rituálmi a dobovými zbraňami pôsobili na mňa tak osviežujúco, že som ich takmer prirovnal k indiánom z Apocalypta. No svojich 60% si určite zaslúžia.. ()

Rathalos

Chvilami mi to pripominalo film Mela Gibsona Apocalypto z roku 2006,ale ten bol uplna pecka pre mna oproti tomuto,Krajina smrti ma sice potencial,nadherne prostredie,fajn atmosferu i dobre suboje,no mimo toho je tam kopec kecov,ktore velmi nudia a ani brutalita nedosahuje uroven,ktora by nutila cloveka odvracat zrak,skoda,mohlo to dopadnut aj lepsie v rukach znamejsieho rezisera i za viac penazi...:-) ()

Tamten

Příběh je vlastně zcela o ničem, téměř celou dobu jasně předvídatelnej. Ale díky netypickému prostředí a krásné krajině se na to dá poměrně dobře koukat. ()

mimozakon

...alebo o domorodých kmeňových vojnách a krvnej pomste... Prvú pol hodinu som čakal, kedy tam havaruje nejaké lietadlo plné belochov. Potom som sa zmieril s pralesom, monštrom a súbojmi. A dobre som urobil. ()

RyanRainheart

Po dlouhé době dost dobrý akční filmeček odehrávající se na Novém Zélandě a kompletně v maorštině. Je vidět, že i u protinořců se dá udělat slušný akčňák (amerika by si měla vzít příklad, že to jde udělat i takto jednoduše a nenudí to). Vyzdvihla bych i dobrý soundtrack, který film dobře podtrhuje i samotné maorské bojové umění, které je velmi zajímavé a postavy. ()