Daniel Landa - Přízraky

Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 1993

Daniel Landa

Jara.Cimrman.jr

Nikdy jsem nevlastnil silnou motorku a má kůže dosud nepoznala radost z tetování, takže je pro mne poměrně těžké fandit tomuto animovanému klipu, který nic jiného nenabízí. Nicméně Pepek námořník na Davídkovi Hárlejů mě pobavil a zařvat si Přízraky na koncertě mi nečiní nejmenší potíže. ()

K.I.N.G.

Kdysi dávno se mě někdo ptal, jestli poslouchám Landu a já mu tehdy odpověděl, že se mi líbí spíš jenom jeho starší tvorba nebo něco v tom smyslu. Tehdy jsem byl přesvědčen, že tomu tak je. Po čase jsem si na toto mé někdejší tvrzení vzpomněl a znejistěl jsem, avšak když jsem si nyní opět připomněl nějaké jeho díla, klidně bych to řekl znovu. Zdá se mi, že jeho sólová tvorba začala na vysoké úrovni a postupně klesala a možná snad ještě klesá a bude. Song Přízraky je z jeho první desky Valčík, kterou považuji za nejlepší, co jsem od něho slyšel. Deska je plná silných písní s art rockovou instrumentací a flák Přízraky patří k těm nejsilnějším - za mě tak 90%. Avšak renomé mu teď trochu kazí dost laciný, z velké části animovaný videoklip - 50%. Já dávám přednost tomuto videoklipu: https://www.youtube.com/watch?v=DlWTloj8p_0 ()

topi80

Landa je asi jediný muzikant, který dokáže spojit patos a humor do jedné chvíle. Tady se mu to povedlo i ve videoklipu, jenž si ilustroval sám. ()