BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal (viac)

Recenzie používateľa UhLee k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2014) (S01)

První série - (7,5/10). BoJack Horsemana jsem měl v hledáčku již delší dobu. Byl jsem v mnohých epizodách opravdu mile překvapen a místy až šokován, jak dokáže seriál tančit na hraně satiry a komedie. Postava BoJacka má nepřeberné množství vrstev, kterými se divák postupně prokousává a objevuje další a další jeho osobnosti. Hlasy hereckých hvězd tomu dodávají na šťávě a divák se na tu genialitu nedokáže vynadívat. Tím, že jsou tady ve většině případů zvířata, tak vtipné narážky jsou originální a v životě jsem tohle nikde neviděl. Zajímavá animace je taktéž velkým lákadlem. Jsem zvědavý, co další epizody nabídnou, ale už teď můžu z jistotou říct, že tohle bude hodně kvalitní podívaná. Nejlepší epizoda: Zoës and Zeldas (S01E04) ()

Série 2 (2015) (S02)

Druhá série - (7,5/10). Myslím si, že stejně jako v seriálu, tak i kvalitativně si BoJack Horseman drží pořád stejnou hladinku. Díly jsou po většinu času opravdu povedené a některé dokonce neobyčejně originální a hluboké. Moc se mi líbí, jak si seriál pořád drží stejnou tvář a neodbočuje od své vize. Je to pořád seriál, který není ani omylem pro malé děti. Je ideální pro dospělé, ale ne všechny. Ti, kteří mají rádi prvoplánový humor bez žádné pointy tady zapláčou a ostrouhají. Postavy divákovi už pomalu začínají přirůstat k srdci a to máme před sebou eště spoustu epizod. Jsem fakt zvědavý, jestli půjde BoJack Horseman pořád stejnou cestou a jeho kvalita bude setrvačná, nebo jestli budu svědkem nějaké změny. Zatím jsem s kvalitou velmi spokojen, ale pořád to samozřejmě není dokonalá záležitost, která by mě dostala do kolen. Ale pár dílům se to povedlo, takže i to považuju za známku kvalitního seriálu. Jako poslední bych zmínil camea známých herců, kteří se tady objevují. Většinou je mám problém díky hlasu poznat, ale například Daniel Radcliffe byl lahůdkou celé série. Nejlepší epizoda: Let's Find Out (S02E08) ()

Série 3 (2016) (S03)

Třetí série - (8/10). BoJack Horseman s každou sérií roste v něco víc než jen vtipnou satiru. Tato série není výjimkou a tvůrci teda hodně přitvrdili. Zpočátku to jede podle podobné šablony jako předchozí série, ale ke konci série se totálně celé zvrhne a dostaneme naprostou emocionální zpověď. Každý člověk si tam může najít kus sebe a nastavit si zrcadlo, které vám vyrve srdce z hrudi, hodí s ním o zeď a potom do něj ještě kopne. Nebudu chodit kolem horké kaše. Konec této série mě dostal emocionálně na kolena. Není to tím, že bych to od tohoto seriálu nečekal. Já jsem to tak trochu tušil. Ale že to bude takhle podané a uvidíme zkaženou duši, která chce zachránit, jenomže od sebe všechny odhání. Potom musí člověk jednu epizodu pomalu rozdýchávat jako jeden díl Black Mirror. Potom tady máme už klasické standardy v podobě vtipných situací zvířat v denním životě a tvůrci to mají fakt hodně dobře promyšlené. Vytahují staré vtipy, postavy a cení si svého materiálu. Asi si budu muset dát od BoJacka Horsemana na chvíli pauzu, protože člověka to rozežírá zevnitř a já chci v sobě zase trochu nashromáždit pozitivní energii, abych o ní díky tomuto geniálnímu, ale zároveň hrozně krutému seriálu přišel. Nejlepší epizoda: That’s Too Much, Man! (S03E11) ()

Série 4 (2017) (S04)

Čtvrtá série - (7,5/10). BoJack Horseman se vymyká většině seriálů, které kdy vznikly. Má odvahu dostávat postavy do tak nepříjemných situací a přes všechny hovna světa, že i divákovi už je z toho špatně. Ještě děsivější je fakt, že divák to prožije za hrozně krátkou dobu. Nějakých dvacet minut stačí tvůrcům, aby vás naprosto zdeptali osudy, které se tady v každém dílu odehrávají. Potom to dospěje do takového extrému, že mě zahřál u srdce byť jediný úsměv hlavní postavy. Charaktery tady prochází asi největším vývojem za všechny série, takže tady sledujeme jejich strasti i radosti. U BoJacka je už tradicí, že mu trvá než dorazí ty vrcholové epizody. Ani čtvrtá série nebyla výjimkou, kdy jsme dostali na konci série jedny z nejvíc emotivních epizod za celou dobu trvání seriálu. Zase si dám menší pauzu, abych to dokázal vstřebat, ale těším se až se vrátím k této čiré depresi v podobě páté série. Nejlepší epizoda: Time's Arrow (S04E11) ()

Série 5 (2018) (S05)

Pátá série - (7/10). Půjdu asi mírně proti proudu, ale řeknu, že se mi předposlední série tohoto velmi specifického seriálu nelíbila tolik, jako tomu odpovídá hodnocení, které tady na CSFD svítí. Pořád divákovi servíruje epizody, které daleko přesahují hranice animované tvorby. Můj nejzásadnější problém je v tom, že postavy z tohoto seriálu jsou neustále vláčeny depresí, že jsem si na to tak trochu už zvykl a začínají mi být lhostejné. Na začátku série to na mě ještě fungovalo, ale postupem času a s přibývající dávkou deprese začínala převládat chladnost vůči charakterům. V normálním světě by to asi chtělo delší pauzy mezi sériemi, ale já už to chtěl mít prostě z krku, tak jsem si mezi sériemi dal tak měsíc pauzu. Očividně to bylo málo, aby se můj kalíšek deprese vyprázdnil a mohl  se začít opět plnit. Já v BoJackovi vidím to obrovskou kvalitu a přesah, ale už to na mě prostě nemá takový dopad jako předchozí série. Pořád to má hodně co nabídnout a seriál nepůsobí, že by nevěděl kudy kam. Jsem zvědavý na celkové zakončení, protože si s ním dám asi načas než to dokoukám. Nejlepší epizoda: The Dog Days Are Over(S05E02) ()

Série 6 (2019) (S06)

Šestá (poslední) série - (8/10). BoJack Horseman je jedním z nejvíc specifických seriálů, jaké jsem měl doposud za svůj život možnost sledovat. Je to kombinace dramatu, které řeže teda pekelně hluboko a takové komediální melancholie. Nikdy nevíte, co tvůrci s vašimi oblíbenými postavami udělají. Zvláště u tohoto seriálu se tvůrci zvlášť vyžívají v tom, že se na první pohled může zdát, že to postava zvládne a překoná svoje démony. Ovšem následně dostane postava takovou čočku, že se ocitá je ještě větším hnusu než předtím. BoJack se v šesté sérii snažil začít nový život jako učitel a jako diváci mu ten úspěch hrozně přejete. Ovšem, v polovině série se to všechno začne sypat jako domeček z karet a není šance je opět znovu poskládat. Animace je taktéž specifická a nemusí každému na první dobrou sednout. Abych řekl pravdu, tak tento seriál to u mě neměl vůbec jednoduché. Preferuju hrané seriály před animovanými. Až teda na výjimky typu Arcane. Šestá série se snaží tento originální počin završit a přitom neztratit tvář. To se jí podařilo na výbornou a celé se to neslo v dobře známých zajetých kolejích. Takže deprese každým coulem. Postavy tady padají na hubu a poznávají, že jde spadnout ještě hlouběji na dno, než si myslely. Přestože nejsem úplně fanoušek podobných seriálů, které se inspirují sitcomy, tak jsem se dokázal naladit na tón celého seriálu. Nepropadl jsem tomu, jako u jiných seriálů, ale budu na BoJacka vzpomínat jako na něco výjimečného a nesmírně odvážného. Kdy naposledy jste měli možnost sledovat seriál, kde hlavní roli hrají zvířata, které žijí v symbióze s lidmi a řeší každodenní problémy jako lidi. Prožívají radosti i strasti jako my, ale taky se učí ze svých chyb. Hledání sama sebe je koneckonců jedním z hlavních témat celého seriálu. Vyvrcholení to bylo povedené, ale konec mě mírně zklamal. Očekával jsem uzavření příběhu pro VŠECHNY postavy, ale bohužel jsem se dočkali pouze několika uzavřených konců a spousta otázek zůstane nezodpovězeno. Možná, že byl ten poslední díl malinko na škodu a mělo to skončit předposledním a i bezkonkurenčně nejlepším dílem série. "I've Had A Lot Of What I Thought Were Rock Bottoms, Only To Discover Another, Rockier Bottom Underneath." 🔝Nejlepší epizoda: The View from Halfway Down (S06E15)🔝 ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019