BoJack Horseman

• USA BoJack Horseman
USA, (2014–2020), 33 h 27 min (Minutáž: 25–27 min)

Hudba:

Jesse Novak

Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedaris, Paul F. Tompkins, Aaron Paul, Minae Noji, Aisha Tyler, Olivia Wilde, Patton Oswalt, J.K. Simmons, Kristen Schaal (viac)

Recenzie používateľa honajz2 k tomuto seriálu (20)

Série 1 (2014) (S01)

Jak jaká epizoda, potenciál do budoucna v tom vidím, ale taky dost záleží, kam to tvůrci povedou, že... Nejlepší díl je za mě ten 12. a nejslabší asi pilot. Za celou 1. sérii dávám 3* ()

BoJack Horseman: Příběh BoJacka Horsemana, kapitola první (2014) (S01E01)

Na tohle se chci podívat už dlouho a dostal jsem se k tomu až teď. Kdybych měl tenhle seriál soudit jen podle pilotu, tak s tím okamžitě seknu. Nesympatické postavy, nevtipný humor (v tom lepším případě, někdy je to dost trapné) co jde mimo mě, animace nijak úžasná, abych ji zvlášť chválil... Tak co tady vlastně hodnotím kladně? Asi pár vtípků v obraze, které tu nevtipnost dialogů občas tahají z úplné bídy. Taky mě trošku zajímá, kam se děj vyvine do budoucna, ale jestli všechny epizody budou takové, tak to s tímhle seriálem brzo seknu. Slabé 2* ()

BoJack nenávidí armádu (2014) (S01E02)

Rozhodně lepší než pilot - a to ve všem. Už to není tak nevtipné, otravné a nudné, tohle je dokonce i chvílemi chytré a mělo to co říct, takže by z toho seriálu možná nakonec mohlo něco být... Uvidím, snad se to nepokazí a kvalita půjde nahoru. 3* ()

Divoká myška (2014) (S01E03)

Téma dobré, ale to provedení je takové nijaké, nevtipné a nezajímavé... Podobně jako u pilotu. Takž zase mám pocit, že tomuhle seriálu nikdy nepřijdu na chuť. Lepší 2* ()

Zoë a Zelda (2014) (S01E04)

Tak asi čtyři připomínky k tomu mám. Zaprvé - Pan Peantbutter je ta nejotravnější seriálová postava ever. Zadruhé - Nevidím důvod v tom nadhodnocovat BoJacka jenom proto, že jakožto sitcom hraje i na vážnou notu. To dneska dělá skoro každý, v každém je nějaká dojemná scéna. A pokud to bude víc vážné, tak budiž, ale pak se tomu nedá říkat sitcom. Zatřetí - Úplně dělit lidi jen na dva typy mi přijde strašně zkratkovité. Začtvrté - I přes všechny mínusy, co jsem tu napsal, to konečně začíná mít nějaký ksicht, humor a vypadá to, že by z toho do budoucna něco mohlo být. Zatím nejlepší epizoda. 3* ()

Užívej, Diane Nguyen (2014) (S01E05)

Kdyby ty dramatické scény nepůsobily tak pateticky, asi bych dal i vyšší hodnocení, protože tahle epizoda byla celkem povedená a zatím jako jedinou z tohohle seriálu bych ji označil jako dobrou. Skutečně to jde nahoru, sice pomalu, ale aspoň nějak. Třeba si to nakonec fakt oblíbím. Silné 3* ()

Příběh o D (2014) (S01E06)

Zase k té čtvrté hvězdě nechybělo málo, ale stejně - chybělo. Hlavně mi vadí to patetické hraní na city, začínám mít tak trochu obavy, že z toho nakonec bude jenom drama (což by u tak bizarně vymyšleného světa byla nejen úplná blbost, ale samo o sobě by to působilo směšně), ale zatím to jakž takž funguje a potenciál do budoucna v tom pořád vidím. Už si dokonce i začínám zvykat na ty postavy. Silné 3* ()

Řekni něco (2014) (S01E07)

No, tohle už pomalu byl kvalitou návrat k těm prvním epizodám... Já nevím, ten seriál se začíná ubírat směrem, kterým jsem zrovna nechtěl, aby se ubíral. Teď mi můžete vytknout, že jsem vůl a odkojený na sitcomech atd., ale já proti seriálům které jsou zároveň vážné a zároveň komedie rozhodně nic nemám, když fungují. Tohle ale nefunguje ani náhodou. Na komedii je to málo vtipné, na drama patetické a směšné, protože tenhle svět se fakt nedá brát vážně. To by to muselo mít pořádně vymyšlený svět, jinak se to té směšnosti nezbaví. Ale je to jen můj subjektivní pocit a jak koukám, jsem evidentně jediný, kdo to tak cítí. Tak co se dá dělat... Slabé 3* ()

Teleskop (2014) (S01E08)

Viz. to samé, co jsem psal u minulé epizody, jen tady je to vlastně jen depka s pár vtipy, aby se neřeklo. Ale ono to stále nefunguje, patetickou scénu střídá vyděračská a nějaké reálné emoce z toho na mě nejdou. Jak už jsem psal, já tenhle svět nedokážu brát vážně a stejně tak ty depresivní scény... Asi je něco špatně se mnou, když tady vidím to hodnocení, fakt nevím, ale kromě citové vydíračky mi tahle epizoda nedala nic. Teda jo, po celý seriál tam je celkem slušná psychologická stránka, ale ani ta není tak dokonalá, abych kvůli ní byl z toho seriálu byl nadšený. A navíc mě to ani moc nebaví. Nevím, dám asi ještě jednu epizodu a pokud na mě aspoň trochu nezapůsobí ani ta, tak s tím asi sekám. 2* ()

Vyšší moc (2014) (S01E09)

Tak až v devátém díle jsem se dočkal přesně toho, co jsem od toho seriálu celou dobu chtěl. Konečně ten mix dramatu a komedie funguje, u vážných scén nepůsobí pateticky a kýčovitě a přesto je v něm prostor pro odlehčení a humor, i ty postavy mi začínají být o trošičku sympatičtější, než předtím. A vypadá to, že tvůrci budou mít děj celého seriálu dost promyšlený. Jestli se to teďka už konečně rozjede, budu jenom rád. 4* ()

Oslíku, otřes se (2014) (S01E10)

Tak výhrady mám a není jich zrovna málo, kecal bych, že ne, ale stejně jako minulá epizoda to funguje přesně tak, jak jsem očekával, mix vážných a komediálních situací funguje jak má a já pořád doufám, že se to tak konečně udrží, takže nakonec ty slabé 4* dám. Navíc se to celé tak krásně absurdně vyvíjelo, že prostě musím... ()

Depresivní konec (2014) (S01E11)

Jak koukám, jdu si veřejně vykopat hrob. Sorry, ale... to bylo jako všechno? Od epizody s názvem Depresivní konec jsem čekal, že bude probíhat buď na slušném mixu dramatu a komedie (ale se smutným závěrem) nebo že to bude strašná citová vydíračka jako S01E08. Prd, ani jedno. Snad jediné, co se mi na téhle epizodě líbilo, byla závěrečná scéna, která byla zatím z celého seriálu nejlepší, nejemotivnější a za ni samotnou bych dal klidně 5*. Ale ten zbytek? Půlku epizodu tvoří poměrně nudný drogový trip, který by chtěl být strašně vtipný, ale na mě působil spíš trapně. A i když si na konci toho všeho BoJack něco uvědomí, cesta k tomu je poměrně nijaká. Proč ty scény jako "vražda" nebo "koště/puška" (nevím, jak líp to nazvat)? Navíc bůhvíjaká haluz ten drogový trip není, ale to je asi způsobené tím, že jsem poměrně otrlý a už jsem viděl dost podivných filmů/seriálů, proti kterým je tahle část jak lahváč Klasika z krámu za nějakých 6 korun. A i ten zbytek epizody je nevtipný, hodně slabý a ne zrovna zajímavý, nemůžu si pomoct. Nebýt toho závěru, tak jsem ještě kritičtější, ale jak koukám, jdu hodně proti proudu. Budiž, nikomu neberu, že je z té epizody nadšený. Ale já prostě ne, jelikož oproti potenciálu, který tu pořád nevyužitě visí ve vzduchu, je to fakt slabota. Lepší 2* ()

Později (2014) (S01E12)

Rozhodně nejlepší epizoda z celé první série. Mínusy tam jsou (třeba Smoodie je hodně nedotažený nápad, ale z Halloweenu v lednu (a především z té přednášky) jsem měl záchvaty smíchu, takže to nějak odpustím), ale jinak jsem poprvé u tohohle seriálu nadšený. Geniální mix komedie a dramatu, který nepůsobí trapně, pateticky ani tak, že by přehnaně hrála na city, ale naopak je to všechno uvěřitelné, pobaví to a hlavně se na to dobře dívá. Dokonce i Vincent (který mi sesadil Mr. Peanutbuttera z příčky druhé nejotravnější seriálové postavy) mě v tomhle díle asi dvakrát pobavil a byl tak nějak snesitelný. A v závěr se dočkáme tak skvělého zakončení série, že by se jím dal úplně bez problémů důstojně zakončit i celý seriál. Chytře to mají tvůrci vymyšlené, nesázeli hned na to, že ten seriál bude hit a tak udělali možné zakončení hned v první sérii, kdyby to náhodou mělo malou sledovanost. Tím pádem se ale dalších sérií bojím o to víc, protože těžko říct, kam se to všechno posune - a jestli to bude fungovat tak skvěle, jako tahle epizoda. Moc bych si to přál, ale u tohohle seriálu si člověk nemůže být jistý - některé epizody jsou povedené, jiné stojí za prd. Tak uvidím. 5* ()

BoJack Horseman Christmas Special: Sabrina's Christmas Wish (2014) (S01E13)

Tak z vánočního speciálu (který bych u tohohole seriálu fakt neočekával) je nakonec jedna lehce komentovaná vánoční epizoda Horsin´ Around, která sice působí jako vánoční díl random rodinného sitcomu, ale není ničím víc. Doufal jsem v parodii, ale marně. Škoda, i přes asi dvě vtipné scény to stejně je docela nuda a hlavně to je snad ta nejzbytečnější epizoda v dějinách všech seriálů... 2* ()

Úplně nová sedačka (2015) (S02E01)

Nuda a šeď. Sice už to vypadá zhruba tak, jak jsem si přál a sice v sobě mám nadšení z S01E12, ale i tak mě ten díl zklamal. Nevím proč, ale bylo to nevtipné, strašně nudné a pořád tenhle svět nedokážu brát natolik vážně, abych s postavami soucítil a nebyl k nim tak lhostejný. Asi to ještě bude chtít čas, ale těžko říct, jak mě osloví další epizody. Zatím to vypadá tak, jak jsem se po dokoukání první série obával - to nejzajímavější bylo vyčerpáno a teď se osudy postav budou posouvat šnečím tempem, aby to vystačilo na co nejvíc sérií. Teď mě možná fanoušci ukamenují, ale takhle to vypadá, že z toho bude telenovela... Ale tak aspoň bylo zajímavé vidět pozitivního BoJacka a zjistit, že BoJackova máma ještě žije. 2* ()

Bejvávalo (2015) (S02E02)

Tak už z toho začíná být pomalu sitcom, ale i přes pár vtipných scén mě ta epizoda spíš nudila. A objevuje se tu čím dál tím víc otravných postav... 3* ()

Bez usmíření (2015) (S02E03)

Konečně jedna z těch lepších epizod, kde dohromady ladí humorné scény s těmi vážnými a dobře se na to dívá. Přesně takhle bych si přál, aby vypadala většina epizod, ale u tohohle seriálu se kvalita epizod střídá úplně nepředvídatelně, aspoň v mém případě... Každopádně díky tomu mám zas chuť v tomhle seriálu pokračovat. 4* ()

Po oslavě (2015) (S02E04)

Začne to solidně, Princess Carolyn se rozejde s Vincentem (a snad už ho v tom seriálu neuvidím...), ale tenhle děj rychle skončí a následují tři naprosto jiné, poměrně nezajímavé a ani ne moc vtipné. Ani to nepůsobí jako celistvá epizoda, spíš jako čtyři různé povídky, přičemž to celistvě působit chce. Nic moc, teda. 2* ()

Slepice (2015) (S02E05)

Za tu úplně poslední scénu tu slaboulinkou třetí hvězdu dám, ale jinak je to jen o něco málo slabší než ta předchozí epizoda. Tahle sice aspoň působí celistvě, ale je nudná, ne moc vtipná a moc mě nezaujala. Navíc jestli mě na tomhle seriálu něco zaujalo, tak to, že má celkem promyšlené postavy. A ačkoli k žádné nemám větší vztah a bylo by mi fuk, kdyby tam naráz všichni umřeli, i tak mě zajímalo, kam se jejich osudy posunou. V první sérii to vyčerpalo většinu svých nápadů a v druhé sérii už je to jenom obyčejný sitcom. Nebo spíš sitcomová telenovela. A já rázem ztrácím důvod, proč se na ten seriál ještě dívat, když už mi vlastně nic nedává... Dám asi ještě jednu epizodu a když se nestane zázrak, tak s tím seriálem seknu. Hodně slabé 3* ()

Velká láska (2015) (S02E06)

Tak tady s tím končím. Sice to nebyla špatná epizoda, pár povedených vtipných scén tam je a osudy postav se konečně zase někam hnou, ale stejně z ní mám dost průměrný dojem. Moc to nefungovalo jako drama, moc to nefungovalo ani jako komedie a jako mix obojího to na mě prostě... taky moc nefunguje. Ačkoli ,teď už z toho je spíš sitcom, který sem tam zahraje na vážnější strunu a všichni z toho dělají bůhvíco. A ani po 19 epizodách ten svět pořád nedokážu brát vážně a ani jsem si nedokázal oblíbit nějakou z postav. Evidentně to není zrovna seriál pro mě, tušil jsem to už od začátku a je trošku zázrak, že jsem se dostal až sem. Ale tak proč ne, špatné to není, své fanoušky si to našlo... jen tomu hypu doteď pořád nerozumím. 3* ()

Nejlepší seriály posledních deseti let?

Nejlepší seriály posledních deseti let?

01.11.2019