Reklama

Reklama

Feriha

(seriál)
  • Česko Feriha (viac)
Turecko, (2011–2012), 140 h 59 min (Minutáž: 80–138 min)

Hrajú:

Çağatay Ulusoy, Deniz Uğur, Yusuf Akgün, Feyza Civelek, Vahide Perçin, Hazal Kaya, Melih Selçuk, Ceyda Ateş Toplusoy, Metin Çekmez, Ayşegül Uyguner, Onay Kaya (viac)
(ďalšie profesie)

Série(3) / Epizódy(80)

Obsahy(1)

V luxusných bytoch v istanbulskej štvrti Etiler žije domovníkova dcéra Feriha, ktorá absolvovala prijímacie skúšky na univerzitu a už nedočkavo očakáva ich výsledky. Jej matka Zehra netrpezlivo čaká na výsledky spolu s ňou. Zehra veľmi podporuje svoju dcéru vo vysokoškolskom štúdiu a je na ňu hrdá. Jej brat-dvojička, ktorý nikdy neštudoval a má len základné vzdelanie, naopak jej radosť zo štúdia na univerzite vôbec nezdieľa, rovnako, ako ani jej otec Rıza. Mehmet na svoju sestru Ferihu na jednej strane žiarli, no na druhej strane si je vedomý, že veľmi túži po tom, aby sa raz stala úspešnou a vzdelanou ženou.
Okrem štúdia Ferihe leží na srdci aj problémový vzťah jej kamarátky Cansu s jej nevlastnou matkou, ktorá býva v byte hore na poschodí. Aj Cansu - rovnako, ako Feriha - čaká na výsledky prijímacích skúšok. Konečne nadíde ten veľký deň: Ferihu prijmú na štipendiové štúdium a od tej chvíle vstupuje do úplne iného sveta. Feriha si všíma všetky tie farebné a pekné postavy v škole... kým do jej života vstúpi pekný chlapec, miestny školský playboy, Emir Sarrafoğlu. Keďže Feriha má na sebe šaty Cansu, zdanlivo sa nelíši od tých, ktorí bývajú v luxusných apartmánoch vo štvrti Etiler. Feriha si svoju falošnú identitu na škole užíva plnými dúškami, kým ju neprekvapí otcova nečakaná návšteva školy. A tak mladé dievča začne žiť život plný klamstiev a výmyslov.
Feriha sa pre jedno malé klamstvo zamotáva do stále väčších a väčších klamstiev. Hande, ktorá sa už dlho snaží upútať Emira, hoci ten si ju vôbec nevšíma, takto narazí na neprekonateľnú prekážku. Feriha, ktorá je zamotaná do svojich klamstiev, musí byť opatrná, pretože jeden malý chybný krok ju môže zničiť a celá pravda by mohla vyplávať na povrch... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (21)

fiLLthe3DD 

všetky recenzie používateľa

Zpočátku jsem zcela podlehl "kouzlu" tohoto seriálu... Herci byli vemi dobří, stejně tak i prostředí a hudba... Po zhlédnutí několika desítek epizod (z nichž jedna trvá neuvěřitelných 90 minut!!!) však mohu konstatovat, že šlo v podstatě o hovno... Plytký děj je nesmírně natahovaný a vesměs se nic neděje, Feriha se chová jak kráva (takhle debilní snad nebyly ani Divoká kočka, Nezkrotná Lucía, Rosalinda a ostatní jihoamerické afektované nádhery), k ostatním postavám lze místy cítit i sympatie, nicméně kurví to scénář a postavy se díky tomu chovají jednou tak, podruhé onak... Zehry (matka Ferihy) mi bylo fakt líto, tak tolerantní a kompetentní postavu bych u "muslimských" tvůrců fakt nečekal, coby seriálová matka obstála na jedničku - sympatická, hodná a tolerantní ženská, bylo mi jí fakt líto: to, jak se k ní děti a chovaly... Rovněž jsem zbožňoval postavu Sanem, její vztah s Leventem byl plný chemie (v novodobých telenovelách věc téměr nevídaná), nicméně tam se tvůrci nebyli schopni rozhodnout, zdali ze Sanem udělat mrchu nebo kladnou protagonistku (přirovnal bych k Lenerové z českého Gymplu s.r.o)... Kdyby měl seriál takových 50 epizod, klidně si jej přidám do topky, nicméně takhle to není nic jiného než jen natahování - vezmuli v potaz telenovely od Telemunda (které jsou alespoň akčnější a plné vražd), prohrává Feriha na celé čáře... Jenže i posraná Šeherezáda či Čas tulipánů (Lale devri) mají větší spád a zajímavější děj, něž toto, kde jedinou synopsí tvoří jen zápletky - a) Emir neví, že je Feriha dcerou domovníka, b) Emir zjistí, že je Feriha dcerou domovníka... Nebýt Zehry, Sanem a herců, mrdnu sem s chutí odpad a to i navzdory tomu, že jsem telenovelový fanoušek... ()

illilay odpad!

všetky recenzie používateľa

no bieda... jedine na co sa da pozerat je Emir, aj to herectvom nevinika... dnes som tomu dala dalsiu sancu, ale to sa proste nedaaaa... milion odmlcanych scen, ktore by nakoniec vyskladali asi polovicu celeho serialu a tie rozhovory, alebo Feriha, ktora uteka 3krat od unoscu a stale je to len horsie a horsie... ()

Reklama

Brunky 

všetky recenzie používateľa

Tento komentar obsahuje dost vazny !spoiler! takze pokial si este nedopozeral tento skvost tak prestan citat! Videl som par dielov pri pobytoch u babke ale v ktorom serialy nechaju 20dielov pred koncom umret hlavnu postavu po ktorej je pomenovany serial?hmm? To si dovolte :D 2* za odvahu a originalitu :D ()

tommmy89 

všetky recenzie používateľa

Seriál pre fajnšmekrov a gurmánov, hlavne pre tých starších, čo už potrebujú oporu pri chôdzi. Mladá Feriha a jej princ Emir vskutku prežívajú strastiplné problémy, ktoré ich sprevádzajú na ceste za šťastím. V prípade Ferihy - tajne očakáva, že ju jej princ vytiahne z búdy od domovníka, kde žije. A v prípade nášho princa - proste si chce omočiť, to je celé. (neverte tým dlhým odmlkám, kedy rozpráva o láske až za hory jeden a druhý ticho načúva než skončí monológ - také niečo sa deje len v telenovelách). Ďalej je perličkou telenovely Cansu - prasačí ksich a kokotí dych, ktorá sa snaží rozvrátiť nádejný vzťah, aby sa stala princeznou ona. Koniec koncov je to telenovela, ktorá spríjemňuje dlhé večery v domovoch dôchodcov. ()

MM_Ramone odpad!

všetky recenzie používateľa

Česko Slovenským fenoménom začiatku nového milénia boli lacné, nekonečné telenovely. Naivné, stupidné romantické hlúposti, ktoré sa točili prevažne v Južnej Amerike. Absolutné dno televíznej filmovej tvorby. Tento trend pomaly ustal a prišlo niečo oveľa horšie. Telenovely z Turecka. Je to trójsky kôň prostredníctvom ktorého sa moslimský svet vkráda do európskych domácností. Jedným z týchto nebezpečných mohamedánskych kultúrnych atentátov je aj seriál "Feriha" (Adini feriha koydum). Zákerný turecký odpad! ()

Galéria (84)

Zaujímavosti (6)

  • Třetí série seriálu je více než pokračování předchozích epizod spíše spin-off a v originále je vedena i pod názvem Emir'in Yolu, tedy „Emirova cesta“. V ději se také objevuje velké množství nových postav a zásadní dějové změny. (B.Wilde)
  • Třetí série nebyla nikdy dokončena a děj není uzavřený, v Turecku se rozhodli seriál ukončit kvůli klesající sledovanosti a nezájmu o zásadní změnu děje. (B.Wilde)
  • Výškový rozdiel medzi hlavnými postavami, ktorý je 30 centimetrov, sa tvorcovia snažili zamaskovať vysokými topánkami. Niekedy však použili aj klasický podstavec. (Zdroj: Eurotelevízia) (kacer4)

Reklama

Reklama