V tomto silném příběhu o lásce a vykoupení hraje Matthew McConaughey amerického profesora Arthura Brennana, který prochází osobní krizí a v zoufalství odjíždí do Japonska. Při putování tajemným lesem s temnou minulostí si vybavuje okamžiky ze svého problematického, ale láskyplného vztahu s manželkou Joan (Naomi Watts) a potkává záhadného cizince Takumiho (Ken Watanabe), který se v lese ztratil a je zcela vyčerpaný. Arthur se rozhodne Takumiho zachránit a dostat jej do bezpečí. Oba se vydají na duchovní cestu sebepoznání a uzdravení, která v Arthurovi znovu probudí chuť žít a milovat... (Cinemax)

RajAthen

Viděno při návratu z Japonska, což mě pobavilo i postrašilo zároveň. Film je to každopádně divný, plyne trochu nepravidelně. Někdy se trochu táhne, někdy vtáhne diváka do sebe. Objektivně by možná zasloužil v porovnání nižší hodnocení, ale samotná premisa (jakkoli trochu výuková) se mi zkrátka líbila a výkony herců ji jedině podpořily. Mám rád dramata odehrávající se na malém prostoru. Předmětný les sice malý není, ale obrat lidí do sebe tento malý prostor přeci jen vytváří. Mohu tedy doporučit. ()

rivah

Film v tajemném lese plný uhrančivé nálady s mužem snažícím se spáchat sebevraždu, střídaný jeho vzpomínkami.(50%) ()

kukkik

Tenhle film na mě rozhodně působí tak, že se snaží působit tajemně, promyšleně a hluboce ale scénář na to rozhodně nemá. Těch dějových zkratek a scenáristických berliček je tady na jeden film strašně moc a ke konci už jsou hodně rozčilující. Absurdita některých zvratů je potom místy až komická. Celá "tajemná" pointa filmu snad každému docvakne v první půlhodině a bez ní jde už o naprosto podprůměrné drama. Ken Watanabe tady působí jako indián, což působí rovněž velice komicky. Zkrátka, nestojí to za to, radši se jdu zase podívat na Prokletý ostrov. 2/5 ()

markyzgero

mcconaughey se opět vrací na cestu melancholickejch píčovin, přičemž mu v tom velice zdatně pomáhá kýčař gus van sant. Když na konci uslyšíte yellow winter, ublinknete si. ()

vladivostok

Tesil som sa na novy herecky vykon Matthewa. Ten bol dobry, standardny. Problem mi skor robil scenar. Myslienka bola skvela, realizacia uz horsia. Niektore pasaze na zaver boli take „americke“ . Ako, sadit orchidejky tiez nemusel a hadzat si klbko resp papieriky aby trafil späť .. no o tom potom :-) Hodnotim ako priemer. ()

papadoce

Ten pád zo skaly bol parádny. Reálne ma bolelo takmer všetko ty kokos. More stromov je zaujímavá dráma o mužovi v strednom veku, ktorého život mu už nedával zmysel. On sa aj snažil, bol milujúci a starostlivý partner, ale jej to bolo už jedno. Mala na to svoj pádny a oprávnený dôvod, to sa musí uznať, ale riešila to zlým spôsobom, alkoholom. Práca mu nešla podľa predstáv, ničila ho vina, tak keď si ju vzalo nebo, rozhodol sa odísť späť na svoju planétu. Možno, že film nemal práve závratné tempo, ale rozumel som hlavnému hrdinovi. Hádky medzi Meťjuom a Naomi boli neuveriteľne realistické. Van Sant si dal záležať na tom, aby sa v ústrednej dvojici divák našiel, aby nič nebolo hollyúdsky prikrášlené a podarilo sa to dokonale. Vybral “veci” ktoré môžu stretnúť každého z nás a to vyvoláva obavy, i keď hlavný hrdina sa so životom bije podľa mňa veľmi statočne. V niektorom z komentárov je uvedené, že takýto les naozaj existuje. Možno, že to vyznieva na prvú zvrátene, ale myslím, že je takýto les svojim morbídnym spôsobom krásny. Les do ktorého sa chodí umierať a v lepšom prípade nájsť samého seba, je úžasným miestom. Ak mal niekto skutočnú úzkosť, alebo bol na križovatke kde sa stretáva život so smrťou, krásu takého lesa ocení. Možno vás nakopne a ukáže vám zmysel prečo ešte žiť, a možno vám pomôže v tichu a s jasnou mysľou ukončiť všetky ľudské trápenia. Morbídne a patetické, viem. More stromov je silný príbeh s úžasným hercom. Divák mal asi komerčne iné očakávania od Meťjua v tom bode jeho kariéry, ale toto je naozaj rýdzo dráma o človeku v ťažkej osobnej kríze, zahraná jedným z najlepších hercov súčasnosti. Zaujímalo ma čo je dôvodom nízkeho hodnotenia a preto som si pozrel zopár komentárov. Viacerí tu hovoria o akomsi gýčovitom klišé v závere a teda zrejme to je ten dôvod prečo zlyháva u divákov a sypú mu skôr priemerné trojky. Pre mňa to bola sila lezúca pod kožu až dokonca. Áno, to hľadanie Takumiho bolo už zbytočne pritiahnuté za vlasy, no preto ešte nezrazím hviezdu inak dobrému filmu. Ale áno, Van Sant si to mohol odpustiť. Z rešpektu k téme, z úcty k životu ako takému a ako prejav chvály hercom, dávam zaslúžené štyri hviezdy. A vy viete aká je jej obľúbená farba, či ročné obdobie? ()

DonBraso

Ještě stále ihned po zhlédnutí filmu si vybavím ty příšerný japonský tóny,který tento snímek měl.Hudební podkres měl nejspíš navodit pocity žalu či vyjímečnosti,ale u mě tedy budil spíše rozpaky.Jeden byl řekl,že taková prkotinka,ale já si kupodivu pamatuju nejvíc to :)Příběh je jak slunovrat a Gus Van Sant neví co chce točit.Chvilku si připadáte jak v survival hororu pomalu,který umocňuje hustý les,déšt a i jedna akční menší scénka.Pak je tu dramatická část a menší kapka v moři pro mysteriózní příliv.Osobně jsem konci nepřišel tak moc na kobylku,ale je jasný,že hluboký rozjímaní to nemá jak pár kytek na zahradě.Film jsem si pustil díky McConaugheyi a ten jak jinak nezklamal.Osobně nemám moc rád flashbacky,ale zde jsem je i miloval,protože jsem se chtěl dozvědět proč tam Arthur vůbec do toho lesa šel a co tam vůbec dělá.Vcelku to byla výplň do lejstra,která v konečném zůčtování bolí o to víc,že to skončí tak jak skončilo. ()

erapo

Tento scénar sa dostal do nesprávnych rúk. Americká produkcia ho zabila. Pritom v takých kórejských rukách by to mohol byť skvost. Ten potenciál tam bol. ()

ZaFi.

Tak krásný to mohl být film... I když on v podstatě je, ne že ne, ale ta neskutečná kopa absurdit ze závěru to prostě celé shazuje. Přitom se na to tak krásně kouká a nic moc tomu nechybí. I z toho důvodu jsem nakonec při rozhodování o počtu udělených hvězdiček přimhouřil obě oči a udělil čtyři. Ale je to prostě klasických 70%. ()

haack

Dobrý nápad, ale přecijenom tomu něco chybí... ale je to jeden z těch filmů, které se prostě jen tak nezapomínají... Rozhodně to není masovka pro každého a proto to nikdy nebude vysoko hodnocený film, ale určitě to je jeden z filmů, který budí emoce, které nejsou uměle vyhrocené, ale jsou docela prosté a přirozené. 7/10 ()

brasek

Zo začiatku som bol nadšený a kochal sa príbehom. Pociťoval som mystickú atmosféru, tajomno a tešil sa ako sa príbeh vyvinie ďalej. Potom uťalo a absolútne som sa stratil, škoda. ()

bonovox

Silná rodinná dráma, výborne zahráte ústrednou trojicou, škoda len v zavere zbytočných doslovných vysvetľovačiek a trochu toho klišé. 70% ()

kojot.name

Moc milý, v zásadě nekomplikovaný melancholický film o vztahu, vině, odpuštění a cestě temným lesem. Velmi pěkně a věrohodně zahrané, kýčovité jen dočista malinko, slza ukápne tam, kde má a tak. Můžu doporučit. ()

stret

Občas nepríjemne predvídateľné. V zaradení filmu chýba "mysteriózní", čo tento film bol celkom jednoznačne. Stručne - alegorický príbeh, v ktorom nie je dôležitý jeho koniec, ale cesta k nemu. ()

Milo_harwey

V přehledu jsem četl recenzi od gogo76 (po zhlédnutí filmu), s níž bych se mohl celkem ztotožnit. Jedná se o zvláštní film, mysteriózní, spiritistický, symbolicky. Týpek po smrti ženy je jak tělo bez duše a vydá se zasebevrazdit do lesa sebevrahů (o němž byl i natočen horor s holkou ze hry o trůny, ta Margaret z růží nebo jak se jmenovala, film na 2*), kde potká jinýho typka, kterej v lese bloudí. Jistou atmosféru to má... A ke konci se objevuje silny symbolismus/mysticismus (tyto prvky vytáhnou zážitek a film na 4*), ale bohužel je k konec přetaženým, natahly a přepálený, což shazuje původně nabitý dojem... Skoda, nicméně i tak dávám 4*. jak píše gogo, jsou takové slabší. ()

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (viac)