Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

SpaceOdyseus

Drsne, vtipne a skvele. Tleskam tvurcum za odvahu a za vsechny hvezdy, ktere dostali pred kameru. Kdyby bylo min penisu, mozna bych sel s hodnocenim jeste vys, ale rozhodne chci nasup, sportu mame preci dostatek! ()

Hanys_

Strašlivá šílenost. Pro příznivce podobných Sambergových brutálovin povinnost. Aaron Williams jako nevlastní bratr sester Williamsových a jeho cesta na tenisový trůn. Libovka se stopáží tak akorát. ()

peetriss

HBO umí dramata, fantasy, thrillery, krimi - ale humorem mě zatím nedokázal přesvědčit! A platí to stále! Toto byl humor 4. cenové skupiny! Mohla to být skvělá drsně černohumorná půlhodinka, ale když si někdo začne nevtipně vypomáhat penisy, lacinou sexualitou a vulgarismy, které jsou extrémně kontraproduktivní (za ně ubírám dvě hvězdy), tak u mně končí. Bez nich by 7 Days in Hell měl snesitelnějších a svižnějších 30 minut, ale na druhou stranu by byl sledovatelnou břitkou tenisovou fiktivní satirou, střílející si jak z bílého sportu, tak z britské mentality - bylo to z něj i cítit, ale výše jmenované stupidity vše zbytečně zadupávaly. Škoda. 30% ()

Disease

Tenis mě (stejně jako každý jiný sport) nezajímá, takže mi unikly některé osobnosti a příslušné gagy, jinak by to bylo za 5*. ()

mclenin

Spočiatku mierne tváriaca sa komédia prerastie do absolútneho bizáru vlastným štýlu Sambergovského humoru, ktorý je tak zlý až je dobrý. Presne podľa môjho gusta. ()

santiamén

6/10 Parodie jsou zapeklitý subžánr a až na čestné výjimky (Limonádový Joe) mi nikdy k srdci nepřirostly. Nedokážu docenit humor, který kolísá od chytře vygradovaných vtipů (soudní kreslíř) až k úplně nejprimitivnějším sexuálním narážkám (případně fekálnímu humoru). Takže opět bojuju s tím, jak vlastně hodnotit komedii, která mě dokáže upřímně rozesmát, abych se v další minutě horko těžko bránila touze obracet oči. Tady se toho nečekaně dost povedlo, oceňuju obsazení, stopáž i to, že si autoři vyhráli s detaily (camea), ale nemůžu ignorovat momenty, které jako by se do děje vestříhaly z náhodného filmu Adama Sandlera. Pejsek s kočičkou, jak to u parodií bývá. ()

HonzaSim

Tak tohle byla pecka. Něco takového jsem ještě neviděl. Nesnáším parodie až na výjimky, ale tohle byla asi nejlepší parodie, jakou jsem viděl. Během 43 minut jsem se zasmál víc, než u drtivé většiny dvouhodinových komedií. A nechyběla ani Serena nebo sám David Copperfield. Vyjmenovat nejlepší momenty jednoduše nejde, protože jich byla hromada. Jeden ale přecijen vyčnívá a to naháči na kurtu. U toho jsem doslova brečel smíchy. Nejlepší na tomto "experimentu" je, že je servírován formou vážného dokumentu a to jsem se nemohl nesmát. Něco takového jsem snad ještě neviděl a hodnocení mluví za vše. Takhle se dělá komedie! Světe div se, jde to i bez trapností, fekálností a humoru pro zvláštní školu. Zajímavostí je, že se snad poprvé ztotožňuji s hodnocením místního kontroverzního pana verbala. Těším se na další komedie od Szymanskiho, laťku nasadil hodně vysoko. 85% ()

Mikino00

Místy vtipná, místy zbytečně přehnaná komedie parodující tenisový svět. Klidně to mohlo být i delší a rozhodně s jiným koncem. ()

sedlo03

Tak Karen Gillan jsem tam vážně nečekal. Jinak skvělá podívaná v režii HBO, do které bych ale takovou parodii neřekl. Obscénní až hrůza, ale velmi vtipné. ()

(Z)denny

Právě jsem se vrátil ze špitálu, kde mi zašili smíchem protrženou bránici. Jam mi pan doktor vysvětlil, pořád je lepší prasklá bránice u takovýho snímku, než lebka při sjíždění srágor typu Vinaří - pivo jako víno ()

husokachna

No jo, Andy Samberg, ten byl vždycky divnej. Kdo ho zná a má rád, určitě se Sedm dní neudělá chybu. Kdo ho rád nemá, tomu při koukání okamžitě splaskne bimbas a žádná orgie nebude. Body navíc za stopáž, která je přesně ale přesně akorát. Méně by mě neuspokojilo (všichni moc dobře víte, jak to myslím) a víc už by mě možná stihlo znudit. ()

majec4

Dal som na uzivatela verbal a necital som o tom nic. Prudko som sa zabavil. Miestami nas film zasobuje zvlastnym typom humoru. Tie orgie na kurte boli podla mna cez ciaru. Inak som s tym v celku spokojny. Zo zaciatku si ma to ziskalo autenticitou, lebo ked sa tam zjavila Serena a John, tak som poriadne zavahal, ze pokadial siaha realita. Hlavne postavy tohto "dokumentarneho" filmu su fakt smiesne bytosti, no neni sanca, ze by im niekto nefandil. Ten koniec bol logickym vyustenim ich trapenia. Podobny film som urcite nevidel, ale tesim sa lebo o chvilu si idem pustit Tour de doping. Verim, ze to bude podobne originalne. ()

warrenur

Paradny britsky, humor s Jon Snow-om, Serenou, Sheenom a dalsimi :). Hlasky britskej "kralovny", kontest s nahacmi, navrhnute boxerky, deviantny hlasatel, Lungren a animacka sexovania vo svedskom vezeni, Koprfiiiild a jeho nevydareny teleport....proste fakt uletene a hlavne kratke. To spolu s tym dokumentarnym stylom je hlavnym plusom a srdcom tohoto usmevneho minikusku. Odporucam. ()

Everyone

INDUBITABLY, the one of the best pseudo-documentary. Vskutku originální a lehký komediální Meisterstück. ___ Tento film je přímý, jak jen film může být. Buď se trefí do Vašeho smyslu pro humor či nálady, nebo ne. ()