The Last of Us

USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (viac)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Recenzie používateľa Litvicek k tomuto seriálu (8)

Season 1 (2023) (S01)

Tak si to celé shrneme. Seriál nám nabídl dobrodružnou výpravu skrze apokalyptický svět, který se na jednu stranu tvářil strašně nebezpečný ale suma sumárům jsme zažili jenom jednu epickou akční sekvenci a spoustu pokusů o srdcervoucí sblížení naších hlavních postav - Které sice funguje ale skrze krátkou stopáž a velmi malý počet epizod zároveň limituje. Naši nakažení zde byli vyloženě kompars, který se sem tam někde mihnul. Na jednu stranu jsme si pojetí příběhu užili ale druhá strana na nás jako diváky vyloženě chčije, protože prakticky všechny díly nenaplnily určitý potenciál. 4 hvězdy jsou tedy relativně fér hodnocení - Sice jsem si seriál užil (až na slabou finální epizodu) ale tohle je The Last of Us - Měl jsem u každého jednoho dílu vyvrcholit. Tak snad u druhé série. ()

Když se ztratíš v temnotě (2023) (S01E01)

A je to tady, po těch letech jsme se dočkali. Samozřejmě se neubráním porovnání hry/seriálu. Hra má neskutečně nabité a propracované scény, atmosféra se tam dá krájet a veškeré herní herecké výkony vás doslova vysajou po vyvrcholení. Bohužel se seriál nedrží přesného herního vyobrazení, proto je pár scén zahráno jinak a jiné jsou naopak prodlouženy (jiné zásadní naopak jinak zpracovány/nebo zkrácené). Jestli je to vyloženě špatně, to teprve uvidíme. Zatím jsem s výsledkem spokojený, protože i když jsem si to přál trochu jinak zahrané, tak jsem první díl smlsnul jak malinu a dokonce tam byla chuť si to pustit znova. A to je dobrý signál. Tak jsem zvědavý na pokračování a doufám, modlím se, že tohle bude pecka roku. A pokud ne, musí to Pedro zachránit v březnu s Mandalorianem. ()

Nakažení (2023) (S01E02)

Úvodní scéna měla grády a navodila patřičně atmosféru. Pak skočíme v čase, příběh něco přeskočí a naši hrdinové pokračují dál ve své cestě. Nebudu rozebírat odchylky oproti herní předloze, protože bych se neskutečně nasral (protože tvůrci se rozhodli ty nejlepší herní okamžiky přeskočit a udělat příběh/zásadní scény lehce jiné). Dostáváme do detailu propracovaný postapokalyptický svět a příběhově je zajímavé celý vývoj sledovat, nicméně akci bych čekal lepší a rozhodně jsem nečekal tak rychlý postup děje kupředu. Druhý díl a už se loučíme s jednou z hlavních postav, kterou jsme neměli moc možnost vlastně ani poznat, natož si ji oblíbit. A to je sakra škoda. Příběh pokračuje a já jsem přirozeně napnutý jak kšandy na další a další pokračování. 4 slabší hvězdy - baví mě to ale herní předloha je oproti tomuhle úplně jinde. ()

Long Long Time (2023) (S01E03)

Seriál si prozatím drží sérii 4 hvězdiček na díl. Tentokrát se seriál zaměří na jiné postavy a my dostáváme ultimátní nálož Bro-mance. Doslova. Neříkám, že je to špatně ale souhlasím, že některé scény byly až na hraně, kdy jsem si říkal "tak jo, chápeme, jdou na to, přeskočme to", ale vyloženě nemůžu říct, že bych si i tenhle díl neužil. Bill a Frank jsou v příběhu zásadní postavy a seriál opět nasazuje své pojetí a svůj příběh, který se vyvíjí lehce jiným tónem, než jsme ze hry zvyklí. Původně jsem si myslel, že to bude špatný krok ale seriál dokazuje, že jsem alespoň stále víc a víc překvapen a vlastně už mi to ani nevadí. Tak samo postava Ellie - Bella ji hraje opravdu skvěle. Jen tak dál. ()

Drž mě za ruku (2023) (S01E04)

Je to.. dobrý. Ale! Tohle nebyla regulérní jedna epizoda, spíše se tady vystavěl základ pro nadcházející díl, který jak doufám, bude mít delší stopáž a vyloženě mi urve koule i s prdelí. Dějově se fajn posouváme. Určitě zase zde byla nenaplněná určitá očekávání (krátká stopáž, ne-akce) ale opět - seriál si jde svým směrem a nám nezbývá nic jinýho, než se jim nechat řídit. 45 minut neukojilo ani náhodou mou lačnost po tomhle seriálu (protože pak týden čekám a trpím jako zvíře na další díl), tak doufejme, že to příště bude divoký. ()

Vydržet a přežít (2023) (S01E05)

Kulervoucí to sice nebylo ale mělo to k tomu hodně blízko. Napínavé vyvrcholení týmovky s Henrym a Samem, nečekaně čekaný útok clickerů a smrt té nesympatické pizdy. Skvěle zahrané, skvěle zpracované a za rozdílnosti oproti hře už v téhle fázi vyloženě děkuju. ()

Napospas (2023) (S01E07)

Narozdíl od ostatních epizod, tady jsem nečekal, že nějaká akce víc proběhne. Příběh se měl zaměřit na Ellie a Riley a to taky precizně doručil. Herecký a příběhový koncert. Výborný vizuál a zajímavý děj skrze celou epizodu. Neměl jsem výhrad a byl jsem šokován,  že Riley byla skutečně černá a tvůrci tam nepřeobsadili nějakou vietnamskou menšinu, aby byly jak se patří korektní, jako tomu bylo v jiných epizodách. Nádherně strávená noc v nákupáku a Joel prdící do spacáku a divák v očekávání, co se bude dít v dalším pokračování. A teď jdeme týden čekat :( ()

Hledej světlo (2023) (S01E09)

Zřejmě nejslabší a nejumělejší epizoda a zrovna na "velké finále", které nebylo vůbec velké, ani nikterak významné. Nástavba s původem matky Ellie (byť byla překvapivá) mi ve finále nic nepřinesla a vlastně jsem o ní nijak ani nestál. Trocha emocí, trocha akce a šup, jsme zpátky v Jacksonu a já končím tuhle sérii s velkým rozpačitým pocitem. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

30.12.2023

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (viac)