The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Long Long Time (S01E03)

(epizóda)
TV spot

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

TeoCZE

Pro normální lidi to byl další skvělý díl, který se trochu odchýlil od herní předlohy a nabídl něco nečekaného. Byla to pěkná romance uprostřed apokalypsy, která chytla za srdíčko, moc akce tam nebylo, ale vyloženě na škodu to není, určitě si toho užijeme ještě dost. Natočené i zahrané to bylo skvěle, dialogy opět na nejvyšší úrovni, kamera i rekvizity též. Pro homofoby a nedozrálé machisty to byl jistě odpad, ale to mě vlastně vůbec netrápí. ()

KolarikKing

Tohle mě citově smetlo! Třetí díl jako první výrazně odskočil od hry. Ukázal nám příběh Billa a Franka. A můžu říci, že sice nejsem zastáncem dnešního všudypřítomného LGBT, ale tady to vůbec nebylo natlačené. Výborná ukázka lidského vztahu. A přiznám se, že dobrých 15 minut ke konci jsem nestíhal utírat slzy. ()

parazit

Jako jó, je to úplně jiné a asi to do celku úplně nezapadá... Nicméně se mě to fakt něčím dotklo, a i když to byla gejčervenáknihovna, tak se mi to fakt líbilo. Takže vlastně chápu ty, kteří hodnotí jako propad, a také ty, kteří dávají plné hodnocení. ()

Cringy_Tommy

Za mě zatím nejlepší epizoda. I když odbočky většinu času nefungujou, tady fungovala mimořádně dobře. Navíc jsme dostali skvělý backstory Billa a Franka a jejich vztahu a i když nejsem žádný expert na romantiku myslím že tady to bylo dobře udělané. Taky dynamika Joela a Eliie tu je skvělá. Za mě líp tahle odbočka dopadnout nemohla 9/10 ()

Dawe2

Musím s hodnocením níž. Gay love story, kdy si olizovali vzájemně vousy a postelové řeči co budou dělat mě zhnusili. Šlo by to udělat i decentněji když už. Zbytečně dlouhá odbočka od hlavního děje. ()

swenyx

Další díl je prakticky celý věnovaný Billovi a Frankovi, některé scény si mohli autoři odpustit (každý ví co myslím) a taky to bylo podle mého moc natahovaný, a navíc změna oproti hře se mi nelíbí a nefandím jí, těšil jsem se na průchod městem s Billem za baterií do auta, těšil jsem se na ty kecy Billa a na Bloatera v tělocvičně a ono nic, místo toho máme milostný hrátky Billa a Franka... Reálně stačí se jen držet předlohy a každej ten seriál bude milovat, proč to musí zase měnit, ty produkce jsou fakt braindead. ()

Sebule

Nestačím se divit, kolik tady je lidí, kteří dávají špatné hodnocení jenom kvůli tomu, že tato epizoda byla o homosexuálním páru (i když tato skutečnost byla jasně naznačena taky ve hře). Bylo to natočené s citem a i když to byla odbočka a ve hře to je jinak, vůbec mi to nevadilo, tento díl taky hodně odrážel vztah Ellie s Joelem. Myslím si, že si seriál může dovolit jeden takový díl, ono nás čeká ještě 6 dílů a když se vezme, že díl má tak hodinu a něco, tak nás čeká ještě tak 7 hodin skvělé show a myslím si, že to pojede o něco rychleji než ve hře. Přeci jenom na seriálu dělá Druckmann a ten si podle mě dával hodně záležet, aby to všechno pěkně vyšlo. Hodnocení: 9/10 ()

jjjerry odpad!

Las of gays? Bohužel tam chyběla rasová vyváženost. Nemohu pochopit jak mohli obsadit dva bělohy. Jeden měl být afroameričan a druhý asiat nebo mexikánec. FInále taky velké zklamání, čekal jsem, že se jim narodí krásná bílá plíseň a gay soužití bude završeno "potomstvem". No takhle ne.... ()

MartCT

Už to tu bylo zmíněno vícekrát a já musím souhlasit. Nevadilo mi sledovat Homo-vztah, ale kdyby se jim věnoval poloviční čas, bohatě by to stačilo. Radši bych více scén mezi Billem, Joelem a Tess z minulosti. Posunutí děje naprosto minimální. Co mi ale epizodu pokazilo nejvíc je, že Bill, specialista na přežití, se při útoku nájezdníků postaví na otevřené prostranství, za plot, v noci, proti přesile a s kulovnici s optikou. Nechápu, že si takovéto přešlapy někdo nepohlídá.... ()

Ronkar

Tak bohužel… tohle je naprosto nudná výplňová episoda, kde je celkově zajímavých asi 15 minut. Příběh Billa a Franka je sice fajn, ale věnovat vedlejším postavám téměř hodinu a hlavním hrdinům drobky minut, to je fakt scénáristický fail. Žádná akce, žádné napětí, překvapení, nic. A ve hře je přitom tahle pasáž luxusní a dala se tu krásně rozjet akce se zombíky. Nehledě na interakci Joela a Billa, o kterou jsme prakticky úplně ochuzeni. Alespoň že má Joel a Ellie pár společných momentů. Uf… ()

Winster

Co to je? Tak si zase muzete odkliknout cpani Vasich uchylek do zivota normalnich lidi. Verim ze na svete jsou lidie co chtej ikoukat prave na tohle, ale proc to cpete do LOU...Na co si brat zbrane vid :DDD A trosku bych tvurcum jeste vytkl to jak slecna natoupila do auta a hodila bundu do zadu, je hezky ze predstira ze nidky autem nejela ale tohle gesto je trosku "vypadni" :D ()

tchempi odpad!

První dva díly byly o hovně, třetí je o přihřátých prdelích. Když uvážím, že i hetero díly mě nijak neoslovily a ještě mi v nich pila krev nesympatická šeredná puboška, nemá cenu ve sledování seroše pokračovat. ()

Aechato6

FUCK YES... tohle byl neskutečně silnej a svý způsobem i nádhernej díl. Naprosto si uvědomuju to velký oddělení od původního příběhu, ale troufám si tvrdit, že v tomhle případě je to k lepšímu. Oba hostující herci předvádí úžasný výkony. Nick Offerman u mě získal notnou dávku respektu. Krásně napsané "love story" s tak dojemným průběhem a koncem, až na konci ukápne slzička... 10/10 PS: To brečení a nadávání všech homofobů je vážně krásný!:) ()

Karlosik_4

Přijde mi, že díl krásně prokreslil vztah dvou postav, které mi nepřijdou že by krom zásob daly do seriálu nějaký impact. Ano, prokreslil se tu stín minulosti a otisk vztahu mezi Ellie a Joelem. Ale bohužel mi příjde že jsem zde přehlédl něco, co ostatní viděli, protože příběh mě ZAS TAK MOC nedojal. Kdyby pohled dvou hrdinů z tohoto dílu byl napříč třeba 2 díly, mohlo by to fungovat líp. I tak se těším na další díl. ()

Marsu88

Po našlapanym druhym díle jsem čekal, co dál přijde za pecku a bohužel tenhle díl jsem vůbec vidět nemusel. Některý scény tuplem ne! Doufám, že si HBO odškrtlo nutný zlo - ''Scéna s buzerantama: Hotovo'' a zbytek seriálu už bude zas za něco stát. ()

Feferonka1 odpad!

,,Chudak krokodýl,ten se tak těšil,, ..... a já taky. Aspoň jsem neztratil tolik času. Hlavní hrdinka je asi nejnesympatičtější řešení, který mohli zvolit :/ Třetí díl a máme to tady, tradiční gay propagaci, cpaní nám,ze buzici jsou pomalu základ státu. To že to je součást příběhu ve hře pro mě není odpověď a hrál jsem obě hry a nezaregistroval jsem to tam.A když už jsme u hry, tak druhá řada byla víceméně o dvou lesbičkách,co spolu pak vychovávají dítě  :) :) Proč tohle cpou už i do her ???? Asi je v dnešní době marný proti tomu bojovat, ale já si jedu s tímhle ,,nešvarem,, soukromou válku aspoň nízkým hodnocením a nesledováním zbytku série,asi je to škoda, ale tohle fakt nedávám. Hnus. ()

littleplayer odpad!

Radšej si nalejem do očí kyselinu ako toto. Pre dej absolútne nepotrebné, v hre takmer nepodstatná postava dostane v seriály celú časť len preto, aby úchylná agenda bola splnená na 110 %. Ale na druhej strane dobre. Aspoň ľudia budú menej platiť za streamovacie služby a pôjdu viac do prírody, budú sa venovať rodine, čítať knihy... pretože ešte rok a voľačo divné bude na nás skákať aj zo škatule na cereálie. ()

HNTR

Díl je fantastický, i když některé scény se nemuseli odehrát. Příběh se odklání od herní předlohy a chce to opravdu koule ve třetí epizodě z devíti nasadit filler o vedlejších postavách, který nijak zásadně neposouvá děj hlavní linky. Celé by to v podstatě dávalo smysl spíše jako samostatný projekt, který nemá s TLOU nic společného. ()