Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Pilda17

The Last of Us je jeden z důvodů, proč jsem si pořídil PS5, že přijde seriál, to bych donedávna vůbec nečekal. Když jsem viděl obsazení, rozhodně jsem radostí netleskal. Teď ale k samotnému pilotu, tomu už totiž mohu tleskat, protože ač už herecká sestava není úplně TOP, Joel ještě budiž, ale Ellie není to pravé ořechové (zatím). Co se ale tomu všemu nedá upřít je náboj, atmosféra, vizuální stránka či třeba hudba! Vše viditelně spojené s hrou a to dokáži ocenit nejvyšší poctou. Co bude dál a jestli si seriál udrží pozornost všech devět dílů, to zatím nemohu říct, ale rozhodně pilotní díl je naprostou fantazií pro každého fanouška herní série. ()

Cappuccino

Slabší rozjazd, ako som po vrelej pozitívnej odozve čakal, ale dostatočne zaujímavý na to, aby som si pozrel ďalšiu časť. Pacal je ako Joel skvelý a už teraz som zvedavý na to, čo sa o jeho postave dozvieme v ďalších častiach. To však nemôžem tvrdiť o ostatných hrdinoch, ktorí mi zatiaľ prišli mierne nevýrazní – vrátane Ellie. Fungovanie sveta po pandémii neznámeho vírusu je v prvej epizóde objasnené na môj vkus trochu  nedostatočne, ale verím, že sa k tomu ešte v nasledujúcich častiach dostaneme. Už len načrtnutie sporov medzi FEDRA a odbojom však vo mne vzbudilo zvedavosť a pokiaľ sa ukáže svet za bránami mesta z pilotnej časti dostatočne pestrý a plný napätia, môže byť The Last of Us celkom zábava. ()

Ruut

Extrémně nudné, šedivé, nezáživné, bez napětí, emocí .. ani ta babča nebyla pořádně využitá. P.S. Mazin nneí režiser Černobylu, ale jen scénárista..takže víceméně klamavá reklama od HBO. ()

Anderton

Ako človek, čo nikdy nehral hru a videl xy postapo som fakt nechápal, na čo sa to vlastne pozerám. Atmosféra nezaujala, výprava potešila snáď len posledným záberom, casting nevýrazný, až nesympatický, až na Annu, tej niet nikdy čo vyčítať. Najlepší bol pilot v momentoch pred vypuknutím apokalypsy, potom to bolo stále len pomalšie a nudnejšie. Netvrdím, že sa môj názor môže zmeniť hneď po druhej epizóde, ale je pravdepodobné, že si na ňu už nenájdem čas. Ale možno sa teraz bude lepšie predávať nový album DM, takže pozitívum som našiel. ()

Frajer42

Prvním dílem hry jsem políbený, tudíž jsem tak trošku věděl, co bych zhruba mohl čekat. Trošku to celé ztrácí své kouzlo, když víte, kdo a kdy zhruba pojde. Samozřejmě nemohlo chybět třeba to, že se z blondýnek udělali v seriálu negři a podobné píčoviny. Děj je zbytečně moc roztahaný a z velké části absolutně nudný. Na nějakou větší akci navnadil snad pouze závěr. Společně se závěrem byl hezky udělaný snad pouze počátek apokalypsy. Zbytek byla bída a utrpení. Jako zombie telenovela asi fajn. Jako drsný seriál odhalující brutální postapokalyptický svět to ovšem kulhá na každém kroku. Obrovské zklamání. Uvidím, co další díly, ale zdejší hodnocení mě k dalšímu sledování moc nenavnazuje. [55 %] ()

korbitch22

Hrou jsem šmrncnutý jenom lehce, ale sám dokážu uznat, že Casting hlavní dětské role je opravdu absolutně mimo. Potřeba obsazovat retardy s Downovým syndromem do hlavních rolí je děsivá. Pokud přehlídku tuhle čistě subjektivní a druhořadou věc, je Last of US perfektním hororovým seriálem, s výtečnou výpravou, atmosférou a neskutečným vizuálem. Seriálové a filmové tvorbě podle úspěšných videoher se na streamovacích platformách začíná velmi dařit. Dalším bonusem je opět "výtečný" komentář místního hororového čuráka Psychora. Podle toho chorýho mozku by se měla psát příručka prvního ročníku studentů psychologie. 89%. ()

rollman1

Často se nestává, aby se adaptace hry povedla, aniž by někdo nebrblal. Když neberu v potaz lidi bez mozku, kteří nadávají jen na barvy kůže, tak se tady zrodila asi nejlepší adaptace hry v historii téhle soutěže. Vše naprosto funguje, atmosféra ze hry je přenesena 1ku1 do seriálové podoby, která přidává ještě věci navíc, a dokáže příběh trošku více rozvětvit. Pedro i Bella jsou Castingové trefy a já věřím, že se to celou dobu ponese v takovém duchu. Po 1. díle jsem naprosto nadšený a jako hráč i spokojený :) ()

Darneth

HBO zase rozkoplo vrata, jako k*áva a nadělilo nám hutnou atmosférickou pecku. Vůbec nečtěte tady ty uřvánky, kteří jsou nadojený zřejmě z komiksáren (nic proti nim) a očekávali od tématu evidentně zcela něco odlišného. TLOU má spád, hořkosladkou depku, respekt k předloze a skvělý herecký výkony. Bella hrát umí, zatím je sice výrazově strnulejší ale však jsme teprve na začátku. Depešáci na konci mě odpálili do jiný sféry, takže cením. Valte to sem! ()

Ivoshek

Úvodní pasáž mne přilákala a těšil jsem se, co ještě přijde. Ale přišla nuda. Část v Bostonu se dost vleče a ani postavy nemají dost charismatu, aby mne zaujaly. Celkově jsem zatím tak jako “so-so” a podle druhého dílu se uvidí, jestli budu dal koukat. ()

TheEvilTwin

Úvodních 30 minut je doslova vrchol kinematografie, který dosud neměl obdoby. Mistrovská práce na všech frontách a ukázka nejvyšší kvality - pokud se to cestou do finále neposere, je The Last of Us jednoznačně adept na seriál roku. ()

Bauer

The Last of Us part 1 a part 2 jsou jedny z mých nejoblíbenějších her a nestává se tak často, abych si tyto (zatím) dva díly jednou za rok na Playstationu 5 nezahrál. Seriálu jsem se bál. Přece jen ty filmy/seriály podle her nejsou vždy povedené. Tohle je absolutní bomba!!! Věrné své předloze, o čemž vypovídá i skvělé video, ve kterém je srovnáván seriál a hra. Velmi se mi líbí herecké obsazení, kterému jsem byl ze začátku ohlášení skeptický. Pedro Pascal jako Joel je výborná volba. Bella Ramsey mi vůbec nevadí (zatím tedy nevadí). Atmosféru to má prvotřídní. První díl měl 80 minut a já si přál, aby to pokračovalo. Velká škoda, že HBO MAX nevypustí celý seriál v jeden den, jako to dělá NETFLIX. Myslím, že tento seriál bych dal klidně na jeden zátah. Jediné, čeho se bojím, že jsou zatím dva herní díly. První díl má herní dobu cca 10 hodin, což krásně vystačí na první řadu. Druhý díl má kolem 20-ti hodin. A teď je otázkou, jestli si autoři vystačí s tím, co zatím existuje v herním světě, a nebo z toho udělají nějakou zbytečnou kravinu v podobě třetí, čtvrté, páté.....řady. Za mě je první díl luxusní záležitost a uvidíme, co přinesou další díly! ()

RelaxMan

Prvních cca 30min mě to bavilo. Jakmile, ale začne rok 2023, tak je to docela nuda. Z herců mě baví jen Pedro Pascal. Depeche Mode na závěr potěší, ale nezvednou hodnocení. Doufám, že příští díly budou o dost lepší, protože jinak zatím nic nového pod sluncem. PS: Hra je dobrá, ale zkoušel jsem jen začátek. ()

6thSun

Ten citlivej přístup je znát v každým detailu, třeba i v tom, že Ellie nehraje nějaká extra pohledná holčina. Přitom podle předlohy by klidně mohla, ale tady se správně cílí na hereckou přesnost. Chtěl jsem dát za čtyři, ale když jsem zjistil, jak rychle mně ta epizoda utekla (a jak se v případě jinejch seriálů jeví pouhá hodina jako dvojnásobná doba), musí to bejt plná palba. ()

Gary

Po skvostným prologu přišel sterilní zbytek. Pedro Pascal má charisma a je boží, Nico Parker jako jeho dcera taky! Ale Bella Ramsey je v roli Ellie veeeeeliký šlápnutí vedle a ostatní herci jsou smutně bez charismatu. Těšil jsem se, nudil jsem se. Šanci tomu ještě dám. ()