Pri mori

• Česko U moře (viac)

Do malebného francúzskeho prímorského letoviska prichádza americký manželský pár. Spisovateľ Roland (Brad Pitt) tu chce nájsť silu, kľud a inšpiráciu pre napísanie svoje ďalšej knihy. Naopak jeho manželka Vanessa (Angelina Jolie) vlastne ani netuší, čo tu robí. Ich manželstvo sa behom rokov premenilo v mierne toxický vzťah, kde sú radšej sami ako s tým druhým, Vanessa na terase ich letného bytu, Roland v bare s miestnymi obyvateľmi. Partnerské dusno zmierni príchod mladých novomanželov (Mélanie Laurent a Melvil Poupaud), ktorí sa usadia v susedskom byte a Rolandovi a Vanesse pripomenú aké to medzi nimi bolo na začiatku. Ukáže sa, že obaja mladí ľudia sa môžu stať katalyzátorom, ktorý vzťah Rolanda a Vanessy buď definitívne zničí, alebo ho pomôže zachrániť. (Barracuda Movie)

silvusaak

Krize a chlast. Pochmurost a melancholie vladnou filmu, ktery jede pomaleji nez prekapavany kafe. No kdyz se clovek zakoukal bokem na par minut, prisel o kus dramatu komplikovanyho vztahu. ()

Aquila

Velmi silné intimní minimalistické vztahové drama, které svým obsazením naláká úplně jiné diváky, než ty, kterým by se to mohlo líbit – proto zřejmě tak špatné hodnocení. Angelina na tenké hranici šílenství je velmi uvěřitelná a spolu s Bredem předvedli krásný herecký duet. ()

(fun)tomas

Ťažký alkoholik a jeho paranoidná žena, ktorá si nahovára, že ju chce vymeniť za mladšiu ženu odvedľa. Na začiatku som okamžite nadobudol pocit, že sa títo dvaja k sebe absolútne hodia. On miluje ju a ona to vie. Ona miluje jeho, no nedokáže mu to povedať. Za krátku dobu strávenú pri mori sa musia naučiť so sebou žiť. Film ako taký vás zo začiatku pravdepodobne bude nudiť a až približne od polovice sa začne dostávať pod kožu. Avšak potom opäť skĺzne do nudy. Moje hodnotenie dávam za herecké výkony. ()

She_Screams

Film o tom, jak se nudí Pitt a Jolie jak na dovolené, tak v manželství, měl být ve stylu starých francouzských filmů a to se moc nepovedlo. Horší je, že se nudí i divák. Atmosféra a prostředí je pěkné, což je taky asi jediné proč se na film podívat, ale celé je to jaksi naivní, zbytečně morální… a někdy ani moc nevíte, co přesně chtěla scénáristka a režisérka říct. Moc zbytečných záběrů, hlavně v první třetině. Postava Vanessy si za celou dobu nezíská jedinou divákovu sympatii, nudná a to, že nesnáší lidi jí jde tak dobře, až máte podezření, že je to herečce velmi vlastní i ve skutečnosti. Pointa nenaplněného mateřství zřejmá hned na začátku. Mužské myšlení mi v tomto filmu přijde nereálné – jak Roland, tak barman a taktéž soused. Podle mě by se nevěrník spíš nepřiznal, tuplem když se nic nestalo :-) Jedna dvě pěkné myšlenky, dialogy se mi nelíbily. Nebýt v kině, doma u filmu určitě usnu. Prostě Angelina v dietě. ()

Lillyilly

Hmmm v podstatě film o tom jak to dopadá když se neřeší potřeby. Z manželky labil a paranoia, manžel radši sedí půl dne v v baru u moře, protože si nemají co říct a nemaj ani sex. Hlavně že si bábovka každej den udělá linku a nalepí umělý řasy. No byla jsem ráda, že na ní nakonec nalítnul a udělal čoro. Dávám tři hvězdičky, páč téma podle mě docela real. Jen to bylo docela roztahané... ()

TOPmoovie

umele chovanie postav. nerealna roztahana...ale..ok..ak je to divadelna hra da sa to vstrebat. ale film::: ma to niekolko dobrych momentov a dvojzmyslov. ()

Kamil111

Pro někoho pomalá nuda, pro jiného psychologická studie odcizenosti, v každém případě děj bohatý na krásné vizuály. Mělo se však více stříhat, námět tak dlouhou stopáž nemohl unést. Forma za čtyři, obsah za dvě, celkově za tři. ()

mocart

Nejpomalejší a nejlidštější film za spoustu let (zřejmě právě proto na ČSFD-sci-fi-action takový prodadák). Přesně o takových necitech, nudě, zhnusení, vyhaslosti, voyerství ... je život. K tomu kamenná, nebarevná Francie a pár úžasných místních figurek. K tomu ta neskutečná hudba! Jediné, co trochu naruší dokonalou depku, je úplně zbytečné vysvětlení, proč to všechno vzniklo (převážně se lidé to takovýchto průserů dostávají, aniž by k tomu byly hmatatelné důvody typu potrat ...). ()

elEStet

Cely cas som rozmyslal, ze toto sa takto dobre "zahrat" neda, ze takto naozaj museli tito dvaja v krize zit........ ...... a naozaj, zili :) Ale chapem nie je to cukrove, ani akcne, ale realisticke, tak to ludi nezaujme, len tych psycho...... ()

Stealth2 odpad!

Takže , pokud ještě někdo nervově labilní není rozhodnutej na 100% spáchat harakiri, tak po zhlédnutí tohoto filmařského skvostu z dílny jedné z nejhorších hereček všech věků to harakiri spáchá natotata......měl jsem dojem že Pitt je normální chlap, no asi né.... ()

Martinko991

Žiadna sláva veru, bol to miestami celkom boj pozerať nakoľko sa vo filme skutočne veľa nedeje, špehovanie susedov, Bradové alkoholové excesy a pri pohľade na Angelinu len čakáme kedy skočí z útesa a vrhne sa do rozbúreného mora na Goze. Mimochodom jediný dôvod prečo som pustil tento film je, že sa natáčal na ostrove Gozo ktorý sa mi celkom zapáčil posledné leto. Veľa však z neho neukázali, ale stačilo na oživenie príjemných slnečných spomienok z ostrovčeka. ()

Detoxi odpad!

No a takto vyzerá ak sa vytratí mladosť a krása a chýba nadanie. Angelina ako herečka skončila, vlastne podľa mňa ani nikdy herečka nebola. Bola to ikona s krásnymi perami a niekedy aj krásnym telom. Škoda, že stiahla na dno aj Pitta, pretože ten je skutočný herec. Tento fil bol totálna nuda. ()

Essential

FANTASTICKÉ. Angelina vyjadrila naplno čo cíti/la v istej etape svojho života a napisala a sama zrežírovala skvelú psychologickú drámu, ktorú ako vidím stádo opäť nepobralo... navyše lokalita nádherného Mġarr ix-Xini na Malte bola hotovou pastvou pre oči, rovnako ako herecký koncert tejto extratriedy v podaní Pitta & Pittovej. Odporúčam si film zapnúť v noci a v čomožno najhnusnejšom počasí. 93% ()

Japo

Doby, kdy se na Angelinu dalo hezky koukat, jsou ty tam... Nikdy pro mě výraznou herečkou - umělkyní nebyla. Film zachránil snad jen Brad s knírem a idylické prostředí francouzského městečka. I tak pro mě velmi slabý film, místy hodně nudný a rozvleklý. ()

SoloHan

Neviem ani kde začať....film som po 15 minútach chcel vypnúť a pozrieť si radšej Power Rangers. Jediné čo ma dovtedy a potom držalo pri nudých prvých 30 minútach bola postava Michela (Niels Arestrup). Pod kožu sa mi film začínal dostávať keď začal voyeurizmus mladého páru (obzvlášť krásnej Mélanie Laurent ) a na povrch sa konečne začali dostávať dôvody meganešťastnej 35 kilovej Vanessy formou nejasných flashbackov, kde sa nedalo nevšimnúť embrio, ktoré diváka dopredu pripravilo na konečnú zápletku, prečo je vlastne nešťastnejšia ako celá Európa po príchode imigrantov. Počas pozerania som sa mnohokrát pristihol, že mi je vlastne neskutočne ľúto postavy Rolanda, čo predpokladám bol aj úmysel samotnej režisérky, a mnoho chlapov by reagovalo na jeho mieste rozvodom, alebo útekom do inej spálne. Tu nám ale Angelina chcela ukázať, aká silná je skutočná láska a trpezlivosť ktorá ruže prináša. Filmu nemôžem dať viac ako 3* nakoľko ako píšem dej bol predvídavý občas nudný a točiaci sa v kruhu, a to som bral do úvahy aj úsmev Vanessy na konci filmu... ()

potok.009

Proč mi připadalo, jakoby si Angelina jen chtěla zpříjemnit líbánky s Bradem natáčením filmu. Romantické prostředí a to je vlastně vše. "U moře - U ničeho". ()