Bože, ako hlboko som klesla!

• Česko Bože, jak hluboko jsem klesla! (viac)

O svatební noci se Eugenia, kterou vychovávaly jeptišky a Raimondo dovídají, že jsou sourozenci. Neblahou zprávu jim zvěstuje dopis jejich otce, sukničkáře, který se skrývá kdesi v Paříži. Odhalená skutečnost fatálně zasáhne do vztahu novomanželů, kteří se nakonec rozhodnou podřídit konvencím, aby předešli skandálu. Po určitém čase, který spolu tráví jako bratr a sestra, Raimondo odjíždí a Eugenia se pokouší najít útěchu v náruči svého šoféra... Film patřil v československých kinech v 80. letech k nejúspěšnějším titulům. (Levné knihy)

ilemas

Můj první erotický film v kině na který jsem šel, když mi ještě nebylo 18 let. V té době to byla naprostá bomba a kinosály do posledního místečka vyprodané každý den. Dnes už bych se na to nedíval ani v tv a určitě bych hodnotil jinak. ()

Hennes

Jedna z Comenciniho velkých komedií, která bylo v roce 1980 nominována jako nejlepší cizojazyčný film na Zlatý Glóbus. Výborná a krásná Laura Antonelli v roli sicilské markýzy Eugenie, svůdník a její řidič Michele Placido, francouzký elegán Jean Rochefort a milující manžel a bratr, markýz Raimondo skvěle ztvárněný Albertem Lionellem. Eugenia a Raimondo zjišťují o svatební noci, že jsou bratr a sestra a před veřejností začnou tvrdit, že dali slib pohlavní čistoty. Eugenia vychovaná v klášteře, však "zápasí" mezi svou touhou a vychováním. Francouzký elegán Rochefort, když už se mu konečně Eugenia chce vzdát, utíká při zjištění, že je pannou. Eugenia nekonec naplní své vášně v rukou osobního šoféra. Fantastické a nezapomenutelné scény, poukazující na zastaralé zvyky a názory siciliánů na počátku minulého století, jsou svlékání markýzy šoférem v domku u cesty a poučení nevěsty před svatební nocí, svou starou tetou, bývalou svůdnicí a hříšnicí. ()

MJMilan

Odříkaného chleba, největší krajíc ... který nejvíce chutná :-) Na 70' léta velice lechtivá komedie o cudné dívce, ze které se postupně stává normální žena! ()

farmnf

Velmi příjemná komedie, ryzí Itálie. Laura je skvělá ale ještě skvělejší mě připadá český mysteriózní dabing. To "NE!" , když vidí orgán, je nádherné. A to "NE!", když se jí orgán vzdaluje to tedy taky píše... Mohli by to použít v hip hopu. ()

Cushing

Tak italské, až roztomilé. Oceňuju především krásné nasnímání sicilské přírody a měst, taky ty opulentní interiéry, kompozice atd. Scénář je mi v tomto případě ukradený. Ale aby to bylo sexy, musel by do toho ty milostné scény natočit Tinto Brass. PAK by to syčelo jak polenta na pánvi. ()

cubiculla

Od rodičů jsem si vyslechl, jakou měl film v jejich době pověst. Jenže mě, hocha otužilého internetem zahlceným pornografií, to nechalo chladným a film shlédnul bez jakéhokoliv očekávání a byla mi nabídnuta příjemná komedie s erotickým nádechem. Suveréně nejvtipnější scénou je proces deflorace hlavní hrdinky. ()

shantim

Zdařilá italská košilatá komedie, ve které nelze jinak než obdivovat krásu Laury Antonelliové a bavit se sice jednoduchým, ale povedeným příběhem. 73% hvězdiček ()

miklaras

Nemít očekávání se vyplatí. Já si užívala každou šňůrku na korzetu a každý dialog...a navíc...geniální dabing, takové už se nedělají a dělat nebudou... ()

Radim

Nevím proč, ale čekal jsem drama. Příjemná komedie, která mi jazykem a hereckým projevem moc připomínala "Tajemnství hradu v Karpatech". A nezapomenutelná je svlíkací scéna, kdy Eugenia přichází o panenství. ()

Rattlehead

"Byl jsem zbaven své mužné ozdoby". - "Asi tím myslí kníry". - "Ano, a taky bradku". V podstatě je to hrozná ptákovina, ale poměrně zábavná. A Laura Antonelli je vážně k nakousnutí. Ani se nedivím, že po tomhle puberťáci v osmdesátých letech šíleli. Silné tři hvězdičky. ()

Anworon

Film úspěšně osciluje mezi erotickým filmem, komedií, travestií, groteskou, dramatem a satirou. Už tím je zajímavý. Na rozdíl od většiny erotických filmů je děj skutečně děj. Film je důkazem toho, že méně je někdy více. Na jednu stranu obsahuje záběry, které např. v produkci současných pseudopuritánských USA nemají místo, na druhou stranu odhaluje co nejméně a nechává prostor divákově fantazii, díky čemuž působí nesmírně afrodiziakálně. Významně k tomu přispívá motiv zakázaného koitu (novomanželé zjistí o svatební noci, že jsou nevlastní sourozenci) a chování nezkušené ženy, která vyrostla v klášteře. Opomenout nesmíme satiru falešné morálky vyšších kruhů na Sicílii na začátku 20. století a konfrontaci duchovna a fyzična. ()

Atron

Viz hodnocení od "sportovec". Zklamán by byl ten, kdo by zde hledal jen erotiku. Ta tam samozřejmě je v míře úměrné 70. letům, ale málokdy je erotika ve filmu využita k humoru a satiře. Z tohoto pohledu jsem filmem nadšen. Bavil jsem se nádherně a Lauřino "Ne... ne... NE!" mi znovu zní hlavou jako kdysi. ()