Počas druhých medových týždňov v Škótsku so svojím manželom po druhej svetovej vojne vkročí zdravotná sestra armády Claire Randallová (Caitriona Balfe) do kruhu tvoreného starobylými kameňmi a zobúdza sa v roku 1743, kde ju škótski rebeli zachránia pred znásilnením, o ktoré sa pokúsil kapitán kráľovskej armády, ktorý sa ukáže byť predkom jej manžela len preto, aby sa ocitla ešte hlbšie v Škótskej vysočine. (TV Doma)

Damnsinead

Na začátek je to natahovaná nuda, druhá polovina je lepší. Claire přežije druhou světovou válku jako zdravotní sestra, jen aby se ocitla kdesi v 18. století, uprostřed jiného válečného konfliktu. Beru, že někdo, kdo přežil válku, nebude žádné ořezávátko, ale to cestování časem bere přehnaně klidně. No, zatím to vypadá zajímavě. ()

PenelopaW

Souhlasím s Tumbik - první část je pozvolná, ale po druhé návštěvě kamenů už se díl stává podstatně akčním. Seriál jsem viděla poprvé asi před 2 lety, mezitím přečetla knihy, a nyní mu dala druhou šanci, vyznění je podstatně jiné. Jsem zvědavá, kdy mne začne štvát hlavní hrdinka - nějak se nemohu zbavit dojmu, že i zdravotní sestra, která by si prošla frontovými zážitky, by byla verbálně takhle vulgární a celkově značně emancipovaná a oráchlá. Genderové pojetí Claire mi sedí spíše na 21. století než na rok 1945, natož století 18té. ()

tyna97

Mělo to takovou zvláštní a milou pohádkovou atmosféru. Ale to je asi tak všechno, hodně mě odrazuje počet sérií a dílů, takže to po prvním průměrném dílu vzdávám. ()

• Ve scéně, kdy Claire (Caitriona Balfe) s Frankem (Tobias Menzies) v penzionu skáčou na posteli, původně měla skákat jen Claire. Tobias Menzies navrhl, že se k ní Frank přidá, čímž svojí postavu více „zlidštil“ a ukázal, že Frank není žádný staromódní suchar.  [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Úvodní scéna, odehrávající se v polní nemocnici na konci druhé světové válkym se v knize vůbec neobjevuje. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Scéna pozorování tance druidů mezi kameny na Craigh na Dun byla natáčená celá ve tmě. Světlo vycházejícího slunce bylo vytvořeno pomocí velkého světla na jeřábu. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)