Po svojej záchrane s pomocou Dougala (Graham McTavish) prichádza Claire (Caitriona Balfe) do domu klanu MacKenzieovcov, na hrad Leoch, kde čelí chýrom, že je špiónka. (TV Markíza)

PenelopaW

Děj se zde trochu rozbíhá, divák se seznamuje s hlavními figurami a prostředím, v němž se Claire ocitla a kde nějakou dobu bude nucena proti své vůli setrvat. Říkám si, jak prozíravé bylo od autorky vybavit hrdinku znalostmi bylin, nechat ji projít válkou, aby uměla při ošetřování improvizovat, a navrch jí dopřát dobrodružné dětství, které ji naučilo kočovat. Přes tohle všechno si nemohu pomoct, ale literární Claire je mi sympatičtější než ta seriálová - v podání Caitriony Balfe mi přijde nehorázně oráchlá. Líbilo se mi první setkání s Geillis Duncanovou - až díky zpětné znalosti děje mi došlo, odkud má informaci, že by Claire mohla být anglickým špehem. A moc hezky to zapadá do scény, kdy Dougal plačící Claire nabízí, že ji odveze do města - Geillis tak pro něj může začít nenápadně vyzvídat... V této epizodě mnohem víc vystupuje Graham McTavish, a to se cení! ()

• Gary Lewis, Graham McTavis, Sam Heughan a další skotští herci z klanu MacKenziů se před natáčením zúčastnili horalského výcvikového tábora, který muže sblížil a vytvořil jednotný tón prvních epizod. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Scéna oblékání Claire (Caitriona Balfe) paní Fitzovou (Annette Badland) byla sestříhána na co nejkratší klip a v reálu trvala mnohem déle, takže si tvůrčí tým mohl dobře představit, jak dlouho trvalo v 18. století se obléct. [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)
  • Na konci epizody, když se Claire (Caitriona Balfe) dozvídá, že na hradě zůstane proti své vůli, Colum (Gary Lewis) ji nechává na místě a odchází po schodech pryč. Dougal (Graham McTavish) čeká na vrcholu schodů, oba stojí ve dveřích, a pak Dougal za Columem velmi důsledně zavře dveře. Tato posloupnost byla zvolena jako pocta konci Kmotra (1972), kde Michael Corleone (Al Pacino) zavře dveře před Kay Adams (Diane Keaton). [Zdroj: Diana Gabaldon, Tara Bennett – kniha Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2] (PenelopaW)