Píše sa rok 50 pred Kristom. Celá Galia trpí v obkľúčení Rimanov. Celá? Ale kdeže! Hŕstka nepoddajných Galov sa naďalej vysmieva priamo do zobáka slávneho rímskeho orla a odoláva jeho vojnovým výpadom. Julius Caesar je nesporne vynikajúci stratég a vojvodca, ktorý doteraz nenašiel premožiteľa. Aj teraz vymyslel geniálne ľstivý plán, ako sa drzých Galov zbaviť raz a navždy. Obalamutí jednoduchých vidiečanov kúzlom civilizácie a postaví im monumentálne rímske stavby z mramoru. To však v praxi zmenamá, že im vytne všetky lesy a na ich mieste postaví mramoráky - teda sídlisko mramorových panelákov s honosným názvom Sídlo bohov. Lenže Asterix a Obelix nadovšetko milujú svoju malú dedinku, ukrytú v hlbokom lese, ktorý je plný jedlých dobrôt a chutných diviakov. Nemôžu predsa dopustiť, aby sa z ich milovaného domova stal bezduchý turistický skanzen. A tak nabrúsia všetok svoj dôvtip a pokúsia sa prefíkaného Caesara v tejto podlej bitke poraziť. (TV JOJ)

Senpai

Nepřišlo mi to nijak zvlášť zábavné, ani příběh mi nepřišel strhující. Někteří tento film označují za jediného kvalitního Asterixe v moderní éře, mě to však absolutně neoslovilo a přišlo mi to spíše jako slabší průměr. ()

Iam

Od 3.minuty běží nová verze videoklipu Dead or Alive "You spin me round" s postavami z Asterixe,jde o nejlepší část filmu . ()