Manhattan

• USA Manhattan
USA, (2014–2015), 18 h 40 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Sam Shaw

Rachel Brosnahan, Michael Chernus, Christopher Denham, John Benjamin Hickey, Ashley Zukerman, Katja Herbers, Travis Hammer, Alexia Fast, Mark Moses (viac)

Dobové psychologické drama se odehrává v Los Alamos v Novém Mexiku na pozadí tajného úkolu vyrobit první atomovou bombu na světě. Budeme sledovat brilantní, ale chybující vědce a jejich rodiny, kteří se pokoušejí navzájem sžít ve světě, kde tajemství a lži pronikají do všech aspektů jejich životů. Charlie Isaacs a jeho rodina přijíždějí do Los Alamos a objevují tajemství a podmínky života, jež se vyžadují od těch, kteří pracují na nejutajovanějším světovém projektu atomové bomby. Na něm pracují dva soupeřící týmy vědců, jeden pod vedením Reeda Akleyho – tým Hubeňour –, druhý v čele s Frankem Winterem (tým Imploze). Poté začne mít Frankova manželka Liza, botanička, podezření, když si začne všímat změn v místní flóře... (Viasat)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (26)

Manhattan (2014)

Seriál mě nadchl,ale to se dalo očekávat vzhledem k tomu,že mě hodně baví retro snímky.Zaujalo mě,nakolik se od sebe liší obě řady seriálu.Zatímco první série se zabývá hlavně vývojem atomové bomby,druhá řada se ve větší míře zaměřuje na špionáž.Seriál zároveň připomíná,že i když se Spojené státy vždy hlásily k myšlence demokracie,slunce tam ani zdaleka nesvítilo a nesvítí pro všechny stejně.Atmosféra,děj i herecké výkony byly na vysoké úrovni a výborně jsem se bavil. ()

Série 1 (2014) (S01)

První řada seriálu u mě dopadla na výbornou,děj mě totálně pohltil,prostředí bylo deprimující,atmosféra byla povětšinou tísnivá až dusivá a paranoia byla všudypřítomná.U filmů nebo seriálů jako je tento,si vždycky naplno uvědomím,jak je dobře,že jsou a vždy budou Spojené státy opravdovým centrem demokracie,pokud tedy náhodou nejste žena,černoch,Indián nebo člověk s vlastním názorem.S hereckým obsazením jsem byl velice spokojen,obzvlášť mě potěšil David Harbour a Peter Stormare. ()

Zraňujeme to, co milujeme (2014) (S01E01)

První epizoda vypadá více než nadějně,prostředí je pouštně drsné,atmosféra je stísněná a prosáklá všudypřítomnou paranoiou vůči špionáži a strachem zasvěcených.Navíc jsem zjistil,že v seriálu hraje David Harbour,což je rozhodně dobrá zpráva a já od dalších dílů očekávám jen to nejlepší. ()

Vězeňské dilema (2014) (S01E02)

Druhá epizoda byla stejně kvalitní jako ta první,seriál si stále udržuje perfektní tísnivou atmosféru,ve které se jednotlivé postavy trmácejí svým depresivním životem.Člověk hned vidí svoji vlastní existenci v mnohem pozitivnějším světle.Viděl jsem dva díly seriálu za sebou a mám pocit,že mi mezi zuby skřípe písek. ()

Úl (2014) (S01E03)

Atmosféra v seriálu ještě více houstne,vědecký komplex už je regulérním vězením a paranoia vrcholí.I třetí epizoda mě bavila velice velmi,scénář si udržel stabilní kvalitu stejně tak i herecké výkony,děj se zdárně rozvíjí a já se můžu jedině těšit na další díly. ()

Poslední dedukce králů (2014) (S01E04)

Hmmm,zajímavé už proběhla čtvrtá epizoda a stále bez ztráty kytičky,seriál si stále udržuje svoji atraktivitu i tu skvěle tísnivou atmosféru,herecké výkony jsou na vysoké úrovni a pokud budou tvůrci takto pokračovat,budu šťastný jako dobře přisáté klíště. ()

Nový přístup k jaderné kosmologii (2014) (S01E05)

Ajaj,už je to tu,jedna hvězdička je pryč.Děj trošku ztratil na svižnosti,protože se trošku příliš zadrhl u postavy Glena Babbita a jeho údajné špionážní kauzy,na mě tam bylo příliš falešných tónů.Za vůbec nejhorší považuji to,že se v této epizodě nepodařilo udržet atmosféru,kterou jsem stále chválil. ()

Přijatelné limity (2014) (S01E06)

Po lehce slabší páté epizodě byla šestá opět výborná jen odlišným způsobem.Nevnímal jsem tentokrát atmosféru jako tísnivou,i když jsem možná měl.Nemůžu si pomoct,ale na Fritzově osobní tragédii mi přišlo něco natolik vtipné,že jsem se párkrát dokonce zasmál,přestože připouštím,že tento díl byl ze všech pravděpodobně nejděsivější. ()

Nový svět (2014) (S01E07)

Sedmá epizoda se zabývala zejména osobními vztahy a nebyla špatná,ale chyběl mi výzkum a vývoj,jediný škytající reaktor mi tuto absenci nedokázal vynahradit. ()

Druhý příchod (2014) (S01E08)

No vida,vývoj zase jede naplno a počet hvězdiček tomu odpovídá.Dějí se věci,tajná služba má uši a oči všude a dusná atmosféra slaví svůj návrat. ()

Strašidelná akce na dálku (2014) (S01E09)

Devátá epizoda jede na vítězné vlně,vývoj "zařízení" sice stagnuje,ale o to intenzivněji se na něm pracuje,přední vědci jsou vydíráni a do toho všeho přibyl Peter Stormare.Luxusní! ()

Záskok (2014) (S01E10)

I desátá epizoda mi sedla,děj je dostatečně strhující,tajná služba dostatečně odporná a pokud chce někdo něco říct,měl by šeptat vedle hlasitého rádia. ()

Tanger (2014) (S01E11)

Jedenáctá epizoda byla zajímavá nejen na vědeckém bojišti,ale fungovala i na domácí frontě.Tím se jasně dokazuje,že intriky mohou ději jedině prospět. ()

Model zbraně (2014) (S01E12)

Být dvanáctá epizoda koněm,byl by to jasný plnokrevník,nenašel jsem nic negativního,díl měl všechno potřebné,výborný děj i atmosféru,dějový zvrat,napětí,jen je mi líto,že to už zabalil David Harbour. ()

Perestrojka (2014) (S01E13)

Brutálně dobrý závěr první řady,který člověku nedovolí nepodívat se i na druhou sérii.Vynikající epizoda,ve které není nouze o dějové zvraty,napětí i odhalení netušeného.Paráda! ()

Série 2 (2015) (S02)

I druhá série to u mě dotáhla na pět hvězdiček i přes dvě výrazná zakopnutí,nejvíc mě mrzelo,jak tvůrci pojali závěrečnou epizodu,připadalo mi to,že z nich devátý díl vysál veškerou invenci.Jako celek fungovala série výborně,scénář naštěstí většinou udržel laťku ve stejné výšce,do které ji nasadila první řada. ()

Damnatio Memoriae (2015) (S02E01)

Druhá sezóna byla zahájena epizodou,která mi připomněla seriál The Americans,zatím přinesla největší množství špionážních aktivit.Seriál pokračuje v tom,co tak dobře rozjela první řada,atmosféra,děj i herecké výkony jsou na vysoké úrovni. ()

Otčina (2015) (S02E02)

Druhá epizoda by se musela líbit Franzi Kafkovi,všechno souvisí se vším a sovy nejsou,čím se zdají být.Děj dílu je naprosto strhující,obzvláště scény z "Guantanáma" jsou výživné.Tentokrát dostává slovo paranoia úplně nový rozměr a já jsem se celou dobu bavil. ()

Bod zvratu (2015) (S02E03)

I třetí epizodě nemám,co bych vytkl,opět jsem se celou dobu bavil a závěrečné titulky mě nepříjemně překvapily.Atmosféra je stále skvěle tísnivá,děj je stále strhující a herecké výkony výborné.William L. Petersen si postavu plukovníka Emmetta Darrowa přímo vychutnává. ()

Vladař (2015) (S02E04)

Čtvrtá epizoda druhé řady byla zatím tím nejslabším,co mi seriál nabídl.Oppenheimer se stále tváří a chová jako milovník opia a celá epizoda mi přišla jen jako vyplnění hluchého místa mezi epizodami 3 a 5. ()