Film inšpirovaný skutočnými udalosťami brutálnej občianskej vojny v Sudáne, ktorá sa začala v r. 1983. Po vražednom vojenskom útoku na dedinu v Južnom Sudáne sa zachránilo len šesť detí. Najstarší z nich, Theo, musí na seba prevziať bremeno vodcu a zaviesť deti, vrátane svojej sestry Abital, do bezpečia. Prekonali stovky míľ naprieč Afrikou, prešli cez tri nehostinné krajiny, bez vody a jedla, aby sa dostali do utečeneckého tábora v Keni - do  Kakumy. No čas plynul a nádej na lepší život pomaly bledla. Až po trinástich rokoch dostali novú možnosť opustiť tabor a usídliť sa v Amerike. V Kansase sa stretnú s Carrie Davisovou (Reese Witherspoonová) , ktorá im pomôže nielen začať život v nových podmienkach, ale otvorí im aj svoj domov. (TV JOJ)

Vaskova

Film Good Lie nenechá oko suché. Opravdové ztvárnění utrpení sudánských uprchlíků, nejprve bojujících o svůj život v africké divočině, později i za velkou louží. Film by měl dostat lidi k zamyšlení jestli si dostatečně všeho vážíme. ()

sabatko

Pokud jste neronily potoky slz, nevadí. Snímek si říká o mnohem silnější emocionální zážitek. Samozřejmě, námět může vyznívat pro cyniky, že hraje na citovou strunu a naivci a snílkové se vyžívají v emocionálně odjištěném granátu vypuštěném přímo k jejich citlivému srdíčku. At už jste kterýmkoli z těchto prototypů, snímek si užijete, protože nabízí víc. Úžasné záběry z divoké přírody, skvělé herecké výkony všech zúčastněných a duchaplný scénář, jež klade na první místo rodinu v jiném měřítku než je nám, městským dětem předkládán. Stovky mil musejí ujít, aby našli bezpečí ve vesnici v Kenyi, odkud se dostanou místo za několik dní za několik let a k tomu je ještě stupidní zákony nudících se byrokratických pitomců rozdělí a každého pošlou na jiný konec států. Krásný důkaz toho jak je svět šílený. ()

ciapok

film si zobral trochu väčšie sústo - desivé masakre ultraprimitívnych vojenských jednotiek v ultrarozvojových krajinách a taktiež pomerne často používanú a predikovateľnú tému - "cudzinec" v civilizácii. Je to však spravené veľmi vkusne a elegantne, to si ma pritiahlo. Ako päsť na oko mi však prekážala schopnosť ľudkov z týchto končín hovoriť aktívne anglicky (a rozumieť nejtiv spíkrom). Je mi celkom jasné, že v koncepte filmu musela táto schopnosť byť, ale to mi škrípalo moc hlučne a rušilo inak dobrý dojem z filmu. Sú tu silné a zručne surovo pasované dialógy ako ... My parents were killed in the civil war in Sudan, and my sisters were taken as slaves.... - Do you have any restaurant experience? A je tu aj ťažká kanonáda patetizmu, ale aj tú nakoniec ustál. Záver filmu ... opäť trošíčku presolený, ale emocionálny, silný a mal zmysel ... beriem ()

kjama

Krásný, silný film... Jediné, co mě zarazilo, že si afričan pustil vodu a při tekoucí vodě si čistil zuby. U toho jsem fakt řvala - zuřivostí :). ()

EagleSK

Celkom mily film, hoci som mal na konci pocit, ze polovica filmu chyba. Niektore myslienky a pasaze by mohli byt rozvinutejsie. V kazdom pripade som bol po zhliadnuti spokojny. ()

Wazba_cz

Silný a emotivní příběh přátel, který nabízí hned několik odpovědí na pár základních otázek. Jedna z nich příkladně vystihuje paradox kdy na jedné straně člověk ztratí vše hmotného a i když vlastně nic nemá zachová si lidskost, kterou mu může závidět spoustu majetných a zajištěných lidí. Slova jako rodina, pomoc, oběť a život se skloňují snad všemi pády. ()

Bruce0659

Film dokumentuje drastické podmienky pre život v Sudáne a spôsob akým sa migranti zaraďujú do života vo vyspelej krajine. Dráma ako sa patrí, kvalitne zrežírovaná, prepracovaná do detailov, prostredie v Afrike pekne zachytené. Príbeh o migrantoch zo Sudánu ma dojal, mladí muži ukázali, že majú neskutočne dobré srdcia. Smutné je, že niečo podobné sa vo svete naozaj deje a trpí priveľa nevinných ľudí. 80% ()

Kacaba4

pěkný film. děsivé okolnosti, hodně inspirativní chování lidí. umělecká hodnota nic moc, ale příběh o to silnější, že je založen na skutečných událostech. ()

Ganka

Čtvrtou hvězdu dáám za hlášky, které mě opravdu pobavily. Jako například: "Vy tu jste?! Volala jsem vám." "Čekali jsme celé dopoledne u okna, ale tvé volání jsme neslyšeli." nebo "Kde máš vesnici? - Má vesnice? - No kde je tvůj muž. - Já nemám muže. - Tak kdo se o tebe stará? Tvé děti? - Ne, starám se o sebe sama. - Tvá schopnost přežití je velmi působivá." . Dějově víceméně sluníčkářský průměr, i když se mi líbí, že má divák možnost zamylet se nad tím, jak může být naše kultura nesmyslná a matoucí pro lidi z Afriky. A Rheese by se neměla barvit nahnědo, není to dobrý nápad. ()

kopretinka

Jak napsal POMO, rodinné hodnoty v tomto filmu byly skutečně zachyceny naprosto skvostně. Film se mi celkem líbil, ale přesto tam bylo něco (nevím co, možná dabing), co mi úplně nesedlo. Ale příběh to byl silný, to ano. Výkon Reese byl pro mne celkem průměrný. Nemůžu říct, že by mne v tom filmu nějak zvlášť překvapila. Přijde mi, že jí prostě sedí role naivky a romatické duše. Nějak jsem jí to nevěřila. Stejně tak, jako mne nepřesvědčila v Sedmilhářkách. Ale pořád platí, že filmu dávám 4 hvězdičky. Byl to pěkný film. ()

Zeduke

Silné scény, najmä tie, v ktorých nám africkí utečenci ukazujú spoločenské zrkadlo (vyhadzovanie jedla,...). Film je však veľmi všeobecne spracovaný s tradičnou prímesou amerických evergreenových klišé a prehnaným romantizmom. To komplexnosti problematiky nepomáha a spôsob, akým je film prezentovaný je veľmi nekritický a takmer idealistický. ()

Akinaz

Film, který ukazuje že láska a rodina je nadevše a vyplatí se za ni nejen bojovat, ale i pro ni lecos obětovat.  Cesta hlavních hrdinů z válkou zmítaneho Sudánu po bezpečí nalezené u Carrie v Americe je dlouhá, trnitá a bolavá. A ukazuje, že pokud má člověk srdce na správném místě dokáže veliké věci. Takové, jako otevřít svůj domov neznámým lidem, kteří mu nakonec obohatí život způsobem, který si nikdy nedokázal ani představit. Skvělý výkon Reese a i ostatních. 5* ()