Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Kimon

Po prvním dílu jsem nabyl pocit, že jistí pražští (a nejenom pražští) herci s kolektivem všech možných spolutvůrců dostali opět chuť na moravské víno (pokud možno zdarma) v nějakém tom sklípku u vinaře, který se rád pochlubí nezvyklou, atraktivní návštěvou filmařského štábu. Inu, když je v pozadí nějaký ten osobní zájem, kvalita obvykle pokulhává. To byl pravděpodobně případ i Bobulí. Nádherné letecké záběry mého rodného kraje ve kterém žiji nic nezmění na mém hodnocení. Odbytý scénář zaměřený především na jednoduchého diváka, přitroublé dialogy a samozřejmě, jak jinak, natvrdlí poldové (jako v Kameňáku). Sledování dalších dílů přenechám "novákům" , "primákům" a všem dalším gumákům. Už dávno, dávno se netočí v moravském kraji o moravském kraji stejně dobré filmy, jako kdysi např. Náš dědek Josef či všechna ta bouřlivá a zralá vína s Vladimírem Menšíkem. Všechny ty filmy (když pominu tu nešťastnou socialistickou ideu) ukázaly ve smutku i s humorem tu naši pravou vinařskou Moravu. To co vidíte v seriálu "Vinaři" je obyčejná komerce, která nemá nic společného s kvalitním filmařským uměním. ()

luka4615 odpad!

Když začínal v televizním éteru zaznívat song od kapely Chinaski, zaujala mne tato "kampaň" natolik, že jsem si začínal říkat, že tento seriál snad prolomí tu "hráz" neúspěšných českých seriálových počinů. Bohužel, po prvním dílu musím říci, že Vinaři se nesnaží vybočit z řady či přijít s nějákým novým, inovativním přístupem. Servírují nám tentýž nepřehledný guláš jako jsme mohli vidět v x seriálech před ním. Vyčpělí přehrávající herci, scénář který snad psalo pětileté dítě a rádoby vtípky dělají z tohoto "seriálu" jen další český odpad který si rád budu držet od těla. ()

prome odpad!

Hodnotím zde první a třetí díl. Na to, že je to vedeno jako komediální seriál, jsem se ani jednou nezasmál. Dobrovolně se na další díly nepodívám. ()

Kamca_ odpad!

Viděla jsem jen jeden díl a stačilo ... Je to hroznej kýč a utrpení na to koukat. A ta hrozná spisovná mluva v podání pražských herců se nedá poslouchat. Zní to ještě hůř než když se já snažím spisovně mluvit v Brně. Trapný seriál ... Za pár let jsem si k Moravě a vínu udělala pozitivní vztah. A tenhle seriál beru jako urážku všech Moraváků a vůbec se mi to nelíbí. Nevím, jestli je to celé k smíchu nebo spíš k pláči ... Jasnej odpad. ()

GeusX

Dojmy z prvního dílu: Široká plejáda dobrých herců, kteří dostanou většího prostoru nejspíš až v nějaké epizodě. Snaha o moravsko-vinařský humor tu je, ale nějak vyznivá nedotaženě a do prázdna a vtipu "Bobulí", kterým se snaží i obsazením přiblížit a nalákat diváky na něco `známého`, jaksi nedosahuje. Škoda, potenciál tu je. Ono natočit vtipnou komedii, která opravdu pobaví je uměni. edit: I po třináctém díle tomu chybí ta správná šťáva, kterou bych si představoval, že by mít mohla. I děj v podstatě zamrzl jen na epizodních historkách. Alespoň, že jsou to pěkné lokace, což je největší deviza proti ateliérovým seriálům. I přes ty výtky mne to baví sledovat (i jako záminka dát si lahvinku např. Pálavy) a v každém díle se pár humorných perliček najde... * lepší dvě hvězdy edit: viděna komplet první série 2.série (2015): první díly druhé série se zdají být v dosti podobné úrovni, určitě ne lepší... Po 11 dílech druhé série musím říci, že tu dvojku pěkně zvojtili a díl od dílu je to větší ztráta času. Především pro "komické" figurky, které už vtipné nejsou a už mi lezou krkem... ()

jh666

Na Vinaře jsem se, jelikož se mi líbily ona díly Bobulí, docela těšil. Bohužel přišlo zklamání. Asi nejlepší na seriálu je prostředí, ale to pilot nezachránilo, jelikož děj byl o ničem. Jediné, co mě pobavilo, byla dvojice policajtů. Všechno navíc sráží pseudomoravština, která trhá uši. Dám seriálu ještě šanci, ale po pilotu 40 %. Edit Na konec hodnocení trochu zvedám. Pár dílů se povedlo a opravdu jsem se u nich zasmál. 55 % ()

PauloZ

Mnoga ljeta, mnoga ljeta, mnoga ljeta .... To se doprdele neumí naučit ani tu jedinů slavnostní písničku pěkně po moravsky, když už, s prominutím, ku*ví tu moravštinu a zápletka by neobstála ani u nás v dědině?! Z moraváků dělají zaostalé neandrtálce a z pražáků ožralé workoholiky. Nechápu proč neobsadili pořádné moravské herce, klidně neznámé brňáky, nebo prostě někoho, kdo to v pohodě zvládá. Pořád dokola stejní herci, kteří nudí. Jediné plus je ta Čermákova cérečka :) PS: Pro ty, kdo neznají ten text, tak správná verze jest: Mnoga ljeta, zdraví byli, mnoga ljeta, živijó, živijóo, živijóóó!!! Po prvním díle odmítám sledovat tuhle další s*ačku z české produkce. A vlastně, dopadlo to úplně stejně, jak jsem čekal. Matonoha s Junákem to nezachrání. ()

SaNcHeZ_cz

Stereotypizace 101. Vinaři jsou sračka, bez omluvy. Jednu jedinou hvězdu dávám za těch pár solidních záseků které tam byly a za to docela hvězdné obsazení. Bez toho je to ale nebytečná kravina která nefunguje a snaží se mísit Ulici, Kameňák a bobule dohromady. Fakt, že se snaží vší silou parazitovat na Moravě a vším co je na ní proti Čechám odlišné, to jen podtrhuje. O to víc zamrzí, že to má na starosti Petr Kolečko, který v podobném stylu zaskóroval s Okresním přeborem. Tady ovšem většina vyznívá naprázdno; nevím jestli se u podobného patvaru lidé z Čech baví, já jako člověk z Moravy jsem měl potřebu dělat cokoliv jiného než sledovat tuhle povrchní, hloupou a dialogově neskutečně mizernou hovadinu. Takže tedy jeden díl a děkuji. ()

Praxis

Priznam se bez muceni ze tento serial me docela pobavil. Prvni dil tedy opatrny palec hore. Uvidime kam se to rozvine i kdyz prvni Bobule to bohuzel nejsou. Trochu me (ac skoro Prazakovi) vadil podivny dialekt ktery mixoval spisovnou cestinu s mistnim narecim. 60% ()

JJ.Gibson

Pro mě jsou Vinaři, taková zábavná jednohubka :) Z neznámého důvodu jsem se na ně hrozně těšil, protože na mě tento seriál působil jako milý pohled na moravské městečko, kde je středobod Víno. A to jsem i dostal! Příběh se odehrává ve smyšleném městě Křetice, kde rod Pavlíčkovců vedeným Václavem Postráneckým dělá nejlepší víno a proto němu stojí rod Vlčků v čele s Hynkem Čermákem, který má sice největší vinařství, ale "zprasí" každou láhev. A k tomu se přidávají další a další postavy, které dotvářejí celý příběh. Není to kdovíjaká perla kinematografie, ale mě se to líbilo, některé díly byly opravdu zábavné, jiné trochu horší, což u celkové délky seriálu 16ti dílů je docela napováženou. Jednoduchý humor, jsem tam super hloupé charaktery, vlastní moravský jazyk, ale určitě to tak bylo zamýšleno a když na to přistoupíte, tak se Vám Vinaři musí líbit! Seriál určitě táhly již dva zmínění Postránecký a Čermák, byli vážně skvělí a neméně zdatná byla i vycházející hvězda Anna Fialová, která se svým mottem "Zrcátka jsou od toho, abych byla krásná" si mě prostě získala. A to celé zabalíme do překrásných exteriérů, rozlehlých vinohradů a jednoho kouzelného "moravského" městečka. Vše podtrhnuté skvělou úvodní písní od Chinaski My máme rádi víno. Pro mě je veselý, nevšední, český seriál, na který se ale musíte naladit. Pokud se Vám to podaří, tak si tento seriál užijete stejně jako já. ()

blackrain

Nemůžu se pořád zbavit dojmu, že tenhle seriál dělá z Moraváků akorát tak blbce, kteří si zaslouží jedině výsměch do obličeje. Čekala jsem něco jiného a hodně se na seriál těšila. Moje očekávání se nenaplnilo. Nemám ani chuť si při sledování otevřít lahvinku dobrého vína. Hvězdičku dávám jen za herecké obsazení, i když někteří jsou příliš toporní. Mohl to být pohodový seriál, ale tohle působí nedotaženě a jako spíchnuté horkou jehlou. ()

Dr. Hawkeye

Těžko hodnotit po dvou dílech, ale nějak tomu celému nerozumím. Ačkoliv se tvůrci od začátku distancovali od Bobulí, které si dle nich dělaly z vinařů a Moraváků tak trochu srandu, prezentují nám něco, co už od počátku vypadá jako jakýsi spin-off. Podobný vizuál (malebné letecké záběry na Pálavu, teplé barvy...); titulní píseň, kterou měla nazpívat podobně jako u Bobulí a 2Bobulí skupina Kryštof (ale nakonec tak neučinila); podobné obsazení... jako proč ne, Bobule mám určitým masochistickým způsobem rád, ale nějak se jim nedaří ten deklarovaný odstup - zase tu defiluje řada bodrých Moraváků, kteří nedělají nic jiného, než že chlastají a trousí moudra svým specifickým nářečím - o to specifičtějším, že většina účinkujících jsou rodilí Pražáci (ze zde vyjmenovaného obsazení je jich celkem 8 z Prahy, takže jeden rodilý Brňák [Matonoha] a dva usadivší se [Liška, Junák] to nevytrhnou). Připadá mi to, jako když já mluvím slovensky. Mí slovenští kamarádi mi vždy říkají: "Nerob to, hovoríš ako Maďar." ()

topi odpad!

Prasárna největšího kalibru!!! Tohle je urážka všech Moraváků a herci, co si hrají na Moraváky včetně nechutnýho Postráneckýho bych vyliskal!! Totální sračka a obludná zhovadilost. Proč musejí vznikat takové odporné a trapné slátaniny, z toho je mi opravdu smutno a zle! ()

slunicko2

Ach, Bože. 1)  Jéžíš nasytil pěti chleby a dvěma rybami pět tisíc mužů a nepočítaně žen a dětí (Matouš 14-15). Tvůrci seriálu z dvou filmů o bobulích vytvořili 32 seriálových epizod a nasytili tak davy konzumentů tvorby televize Prima. Alelujá..._____ 2)  Rozmělnění původního nápadu z Bobulí by mi moc nevadilo, kdyby byl přítomen Hliník...pardon, humor. Zde je vždy pár vtipů, či humorných situací a kolem nich je postaven celý díl. Epizody jsou nepřiměřeně dlouhé, slušelo by jim tak 40 minut maximálně._____ 3)  6 scenáristů a 5 režisérů je na 32 hodinových dílů dost a je to vidět v nepříliš zvládnuté dramaturgii. Díly mají rozdílné tempo, některým bych dal jednu hvězdičku, jiným i tři. Navíc je to stále horší a horší._____ 4)  Křetičtina mně, Pražákovi, nevadí a diskuse o věrohodnosti moravského nářečí jdou tak mimo mě._____ 5)  Navzdory spoustě mých oblíbených herců představují nakonec to nejhezčí na filmu 23letý Tomáš Materna (lokál) a 24letý Jan Brožek (Buddy). Oběma to fakt sluší. ()

Rosalinda

Tak já jsem si na tento seriál netroufla, zprostředkovaně mám od rodičů, že to testovali... a že příšerný, prázdný, o ničem. A nikdy více! Hvězdně nehodnotím, když jsem neviděla a asi ani neuvidím. ()

gegina31

Tenhle seriál se musí brát s trochou nadsázky. Je to taková blbovinka, určitě tem je několik věcí nesmyslných. Ale to v How I met your mother taky a ten seriál naprosto miluji. ()