Reklama

Reklama

Gerald's Game

  • Veľká Británia Gerald's Game
Trailer

VOD (1)

Po dlhej dobe v nefunkčnom vzťahu sa Gerald (Bruce Greenwood) a Jessie (Carla Gugino) zhodnú, že potrebujú zmenu, aby mohli zachrániť krachujúce manželstvo. Vyberú sa do izolovaného domu, kde sa chystajú prežiť vášnivý víkend. Všetka vášeň sa však vytratí, keď Gerald dostane zástavu srdca a žena zostane pripútaná k posteli. Pomoc vzdialená na stovky metrov, dehydratácia a rozkladajúce sa telo manžela rozbiehajú desivú nočnú moru, z ktorej pre Jessie nie je úniku. (Marceloo)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (186)

classic 

všetky recenzie používateľa

» Na opustenej chate počas víkendu sa môže stať aj toto, a keď k tomu ešte nie je po ruke záhradník, či upratovačka, komu by sa mohla Jess vyžalovať, tak to neznamená nič pozitívneho « 『 Chvíľu budem pokračovať, aby ste mali akú-takú predstavu... 』Dvaja ľudia, muž a žena = manželský pár Jessie a Gerald Burlingameovci, ďalej účinkuje nenažrané psisko, neviem, ako sa volal, či sa taktiež praktizujú úvodné, sexuálne hry s policajnými pútami, a do toho postupne zapadajú - postel, infarkt, vnútorní démoni, depresívna minulosť so zatmením slnka, prelínaná častou retrospektívou, t.j. flashbacky. _Ponúkam vám niekoľko kľúčových indícii, z ktorých si môžete vytvoriť kompletnú mozaiku, a tá vytvára naprosto zaujímavú filmovú štúdiu, v ktorej Carla Gugino podáva strhujúci herecký výkon, kde je väčšinou „sporo odetá” , čo vôbec nie je na škodu veci. _ “Majster vedľajších úloh bol mimoriadne pôsobivý, a rovnako aj malý kamarát E.T. -ho mimozemšťana, Elliott, že človek by ani neveril, čo sa to nakoniec z toho útleho chlapčiska vykľulo” ? _ Miša Flanagana a Miša Fimognariho považujem za ucelených tvorcov, ktorých tvorbu sledujem s veľkým očakávaním, a pritom dobré je, že obidvaja spolupracujú, ako director a d.p. Apropo : Hovorí vám niečo Carel Struycken, holandský herec, ktorého ste museli už určite niekde zazrieť, trebárs... ??? ()

Xmilden 

všetky recenzie používateľa

Flanagan mě v poslední době několikrát ne zrovna příjemně překvapil a už jsem si myslel že po zajímavé skoro prvotině Oculus se bude konat jeho postupný ústup do druhé až třetí béčkové ligy. Geraldovou hrou se ovšem zase jednou pochlapil. Parádní psychologický napínák, který se řadí k těm určitě lépe zfilmovaným Kingovkám. Carla Gugino mě svým útrpným blouzněním zpočátku trošku zaskočila, nakonec ovšem vše dává dokonalý smysl a zcela určitě se snímek dostal do mé oblíbené kategorie PUSTÍM SI RÁD ZNOVU. Přestože to moc nevypadá, hororovou atmošku to má přesně ve správných chvílích. 80% ()

Reklama

Dadel 

všetky recenzie používateľa

No... jedna z nejlepších knih od Kinga čekala na zfilmování hodně dlouho. Námět sliboval další skvělý film na téma "jeden herec v uzavřeném prostoru", ale bohužel Flanagan není Boyle, a tak si neustále pomáhá berličkou v podobě halucinací, se kterými si hrdinka skoro celý film povídá. Dále je fail, že je oblečená. Proboha, kdo připoutá partnerku k posteli PŘEDTÍM, než jí sundá šaty? :-) Pak už jaksi sundat nepůjdou. Dále jsem se podivoval, proč začala pít cenné zásoby vody už pár hodin po uvěznění a proč po vysvobození nezavolala o pomoc mobilem a místo toho začala polomrtvá řídit auto. Ale dost k logickým lapsům, možná je to i v knize. Film je celkově promarněná příležitost a brzy na něj asi zapomenu. ()

peiton 

všetky recenzie používateľa

Námet šťavnatý,ale spracovanie o to horšie.No docela rýchle to na mojich hodinkách odsýpalo,kedže som tušila,že sa bude riešiť po celý čas jedna a tá istá situácia.I tu platilo staré známe pravidlo:,,Boh Ti nepomôže,pomôž si sám."A tak sa i stalo.Hl.hrdinka bola skutočnou hrdinkou a v konečnom dôsledku i šťastnou ženou,kedže sa jej podarilo i ked za dramatických okolností a na jej smolu nepriamo zbaviť tak úchylného manžela.Gratulujem.Nezabudli ani na pointu,ktorá prekvapila,ale to sa v drvivej väčšine od pointy očakáva.Priznám sa,ja som takú nečakala a príjemne prekvapila. ()

JohnMiller 

všetky recenzie používateľa

Geraldovu hru som doteraz nečítal, hoci mám Kinga načítaného pomerne slušne (30 kníh cca). Po nie príliš oslnivých recenziách sa mi do toho popravde ani nechcelo. No teraz po pozretí som rád, že som zmenil názor. King má veľmi silnú a pôsobivú atmosféru vo svojich knihách, jeho rukopis mi tak sedí, že zopár knižiek, ktoré s mi až tak nepáčili som dočítal iba kvôli tomu. Túto atmosféru je možné pretaviť do filmovej adaptácie ale zatiaľ sa to podarilo máloktorému filmu.. (Stand by me, Green Mile, Dolores Claiborne) no a táto snímka to pretavila tiež. Prislúcha k nemu horrorový dej hoci iba jednou živou postavou, boj o holý život v situácií ktorá by sa mohla pokojne stať a je to celé okorenené Kingovským mysterióznom. Príjemné prekvapenie. ()

Galéria (11)

Zaujímavosti (11)

  • Na začiatku filmu, keď manželia idú v aute, je možné počuť rozhlasovú správu o najnovších zločinoch vykrádača hrobov („The Moonlight Man“). (Pat.Ko)

Súvisiace novinky

Netflixovský dům Usherů našel nového patriarchu

Netflixovský dům Usherů našel nového patriarchu

01.05.2022

Jsou tomu přibližně dva týdny, co filmový svět obletěla zpráva o vyhození legendárního herce Franka Langelly z probíhajícího natáčení netflixovského hororového seriálu The Fall of the House of Usher… (viac)

Režisér Doktora Spánka chystá další kingovku

Režisér Doktora Spánka chystá další kingovku

10.05.2020

Mike Flanagan (The Haunting of Hill House) už s adaptacemi knih Stephena Kinga má nemalé zkušenosti. Po Geraldově hře dostal od studia Warner Bros. šanci natočit velkorozpočtové pokračování Osvícení… (viac)

Netflix mění filmovou strategii

Netflix mění filmovou strategii

26.08.2018

Jestli Netflixu něco nelze upřít, je to způsob, jakým ovlivnil televizní výrobu na roky dopředu. Co se týče filmového formátu, tam to ovšem streamovacímu gigantovi poměrně drhne. Jediný opravdový… (viac)

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (viac)

Reklama

Reklama