Divoké historky spája motív krivdy, ktorej sa človek nedokáže ubrániť, ak nechce prekročiť hranice zákona, či dobrých mravov. Keď však pohár trpezlivosti ich hrdinov pretečie, berú veci do svojich rúk a so svojimi trýzniteľmi si to vyriešia po svojom mimoriadne originálnymi a komickými spôsobmi. Nekonvenčný film o extrémoch ľudského správania si získal srdcia divákov na viacerých svetových festivaloch, kde nazbieral viac ako 40 rôznych ocenení. (STV)

tančísvlky

Paráda zabalená v španielsko-argentínskom oblečku.Temperamentný film plný výborných nápadov a zhltnete ho ako bonbón. Nemám čo dodať ,pretože všetko tu "vystrieľala brutálna" a presná recenzia od "VERBALA" . Výborná recenzia na výborný film... ()

Likan7

Argentinsko-španělská spolupráce na jedničku s hvězdičkou. Letadlo za 5, Restaurace za 4, Bitka u mostu je za 5 podtržená, Terorista neskutečně sarkastický a vtipný, Sražená těhotná za 5. Pokud poslední Svatba je trochu slabší a delší, než by se mi líbilo. Konec je hodně přitažený za vlasy, takže za mě horší 4. Ve výsledku ale nemohu jinak. Když jsem viděl Letadlo, tak jsem si říkal, co to bude za kovbojku. Bitka je naopak náramně vyvážená, zábavná a vypointovaná. Sražená je neskutečný drama se skvělými herci, dialogy a scénářem. Z tohoto bych si klidně pustil celovečerák, protože to byla jednoduše lahůdka, včetně pointy. Svatba není tak úderná, minimálně na začátku je celkem vtipná, ale přišla mi nedotažená. I když nevěsta má luxusní nohy, takže se panu kuchaři ani nedivím, tak mě to ke konci vyloženě nudilo a jen jsem čekal s čím se tvůrci vytasí v závěru, který je ale dost wtf. ()

ER

Jako celek hodně dobré,každý příběh má slušnou pointu a minimálně jeden z příběhů se stane vašim favoritem. ()

Maximilianus

Celkom sklamanie. Veľké plus k celkovému hodnoteniu posledná poviedka. Ostatné bez nejakej väčšej iskry a pointy. Vďaka poslednému príbehu 3,6 ()

junxi91

Dosud jsem se snad nesetkal s lepším zpracování tématu násilí, pomsty, neposlušnosti vůči systému a mravním ponaučením, jako v tomto skvělém povídkovém filmu. Film tedy sestává z šesti nezávislých povídek se společnými tématy, a nechybí v nich sprostá slova, násilí, explicitní scény a výrazné charaktery. Povídky se jmenují Pasternak, Krysy, Nejsilnější, Bombička, Návrh a Dokud nás smrt nerozdělí. První povídka s názvem Pasternak se odehrává na palubě letadla, kde se spolu začnou bavit kritik hudby a sexy modelka a při tom zjistí, že mají společného známého, jistého neúspěšného hudebníka Gabriela Pasternaka. Modelka měla sex s jeho nejlepším přítelem a kritik brutálně zkritizoval jeho práci. Najednou všichni cestující zjistí, že jsou nějak spojeni s Pasternakem. Letuška jim pak vyděšeně oznámí, že Pasternak je vedoucí pilot, který se zamknul v pilotní kabině. Ani domluva jeho psychiatra jej nepřesvědčí a letadlo to napálí do domu jeho rodičů. Povídka Krysy se odehrává v restauraci u dálnice. Servírka zde má zákazníka, kterým je lichvář, který ožebračil její rodinu a nepřímo tím zabil jejího otce. Kuchařka má nápad, jak vykonat spravedlnost. Prostě mu přimíchá do hranolek a volského oka jed na krysy. Servírka to odmítne, ale kuchařka to stejně udělá. Servírka nechá toho hajzla, aby jídlo snědl, ale objeví se zde také jeho syn. Ten se také pustí do otcova jídla, a servírka jim chce sebrat talíř, aby nebyl otráven také syn. On se tomu brání a ona mu ze zoufalosti hodí jídlo do ksichtu. On na ni za to fyzicky zaútočí a do souboje se přidává kuchařka, která lichváře ubodá kuchyňským nožem. Syn odjíždí v sanitce a kuchařka v policejním autě. Třetí povídka se mi líbila úplně nejvíce. Jmenovala se Nejsilnější a odehrávala se uprostřed pouště na západě Argentiny. Zde se ve své Audině řítí po silnici Diego a předjede pomalé, starší auto. Auto mu pořád blokuje cestu. Jakmile se ho povede Diegovi předjet, tak řekne řidičovi, že je ale „urážlivý píčus“. To neměl dělat. O chvíli později píchne pneumatiku a musí zastavit na krajnici a vyměnit kolo. Dožene ho však „píčus“ z pomalého auta a ten zaparkuje před Diegovým autem a zaútočí na něj. Rozbije mu přední sklo, a hlavně se mu na něj vysere a vychčije. Pak chce chlápek odjet, ale Diego vytlačí jeho auto ze svahu do řeky i s ním. Pak odjede, ale raději se ze strachu z odplaty vrátí, aby toho chlápka srazil. To se mu ale nepovede a také se ze svahu a zaparkuje to za prvním autem. A tak nastává boj na život a na smrt v autě, zaseknutém v půlce svahu. Tento souboj nemá vítěze, a policie pak nemá tušení, co se stalo a myslí si, že dva milenci zemřeli v autě kvůli žárlivosti. Čtvrtá povídka Bombička pojednává o demoličním expertovi a inženýrovi, který jde vyzvednout dort na oslavu narozenin své dcery a zjistí, že jeho auto bylo odtaženo. Jde na odtahové parkoviště a hádá se se správcem, že na místě nebyly žádné čáry, označující zákaz stání. Nakonec zaplatí odtahovou pokutu a pozdě přijede na večírek své dcery. Kvůli tomu se s ním chce jeho žena rozvést a vyčítá mu, že vše svaluje na ostatní. Druhý den vyrazí na dopravní inspektorát a chlápek za přepážkou mu nechce vrátit peníze za odtah, a tak se ho inženýr zeptá, jaké to je být hajzl a zaútočí hasičákem na přepážku. Jsou toho plné noviny a jeho zaměstnavatel jej propustí. Jde tedy hledat novou práci a při tom je jeho auto opět odtaženo. Tak jej opět vyzvedne a tentokrát jej napěchuje výbušninou a zaparkuje na místě, kde jej opět odtáhnou. Poté, co je vozidlo odtaženo na parkoviště, tak jej na dálku odpálí. Skončí ve vězení, ale stane se z něj místní hrdina a jeho žena s dcerou mu dokonce donesou do vězení dort ve tvaru odtahového auta. Pátá povídka jménem Návrh je o rozmazleném puberťákovi, který řídí auto svého bohatého fotra a při tom srazí těhotnou ženu a ujede, čímž se dopustí těžkého zločinu. Podle médií žena ani dítě nepřežily a manžel slibuje pomstu. A tak rodiče společně s rodinným právníkem vymyslí plán. Chtějí využít správce pozemku Joseho jako obětního beránka, který se přizná a dostane za to půl milionu dolarů. Žalobce to však prohlédne a také chce půl milionu, stejně jako právník. Zazobaný fotr je nasraný a nechce nikomu nic platit a vyzve syna, ať se jde přiznat. Nakonec ale vyměkne a řekne, že dá všem dohromady milion dolarů a tím jeho nabídka končí. Joseho tedy odvádí policie, ale čeká tu na něj také nasraný vdovec. Poslední povídka se odehrává na bohaté židovské svatbě, kde se krásná nevěsta Romina vdává za fešáka Ariela. Během hostiny si všimne, že Ariel flirtuje s jednou hostkou. Ariel se jí přizná, že s ní měl sex, když už byli spolu, a tak jej Romina přede všemi konfrontuje a zesměšní. Uteče na střechu, kde si zapíchá s kuchařem, který se může nazývat „šťastný bastard“. Přistihne je Ariel a je z toho nešťastný, ale Romina jej totálně odpálkuje a řekne, že si bude spát s každým, kdo o ní projeví zájem (kde jsem byl tou dobou já??) a také si vezme jeho veškerý majetek, pokud se s ní bude chtít rozvést. Slavnost pokračuje a na popud Rominy se začne hromadně tančit. Romina vytáhne na parket Arielovu milenku, roztočí se s ní dokola a poté ji pustí do zrcadla. Ariel je z toho nešťastný, jeho matka také, a Romina si to užívá a chce, aby to kameraman natáčel. Po této smutné a zoufalé scéně se Romina zhroutí dojetím. Ti dva se usmíří a začnou spolu tančit, líbat se a pomalu se chystají na sex, a tak hosté raději odchází. Byl to film nabitý akcí, emocemi, hláškami a nenudil jsem se ani minutku, takže si to zaslouží plné hodnocení. () (menej) (viac)

dwbmb

První scéna - ještě před úvodními titulky: Výbuchy smíchu, gradující absurdní zápletka, typický severský styl humoru (což mě u argentinského filmu docela překvapuje). A humor přechází i do další historky, do další už o něco méně a dostaneme se až k historce, která je naprosto vážná bez jediného humorného momentu. Damián Szifron využívá mimo jiné toho, že spolu jednotlivé historky vůbec nijak nesouvisí, a řízeně nás postupně po malých krůčcích dostává od absurdní srandy do naprosto seriozní reálné a nelichotivé situace. A nakonec tomu nasadí korunu historka poslední, která je absurdní, vážná, humorná a ještě něco navíc dohromady. Naprosto jedinečná, osvěžující podívaná. P.S.: Viděno podruhé na projekci Na Slepo a pořád stejná sranda. P.P.S.: Viděno potřetí zcela náhodou na projekci "předpremiéry" (normálně jsem šel na lístek do kina a tam milion lidí) a bavilo snad ještě víc, než podruhé. Tohle asi jen tak neomrzí :) ()

hero_bk

Povídkové filmy většinou mívají slabší místa, tento je však nemá. Neuvěřitelně soudržný, precizně natočený a zábavný film! ()

GudMen

Přerůstá vám život přes hlavu? Střelte se do hlavy šestiranným revolverem z dílny Damiána Szifrona. Půltucet ventilačních historek, jejíchž leitmotivem je všechno to, co jste vždycky chtěli udělat, ale neudělali, ať už proto, že jste na to neměli koule, nebo jste ještě stále byli dostatečně příčetní. ()

karlospr

Očekávání podle traileru bylo obrovské, podle ukázek jsem se opravdu těšil. Líbilo se mi vtáhnutí do dějě skrze první historku, kdy jsem nejprve byl zmaten, jestli jsem na správném filmu, ale záhy se objevila pointa a první úsměvy diváků, tak jsem zpětně docenil povedený úvod. Poté už se film odehrával podle mých představ. Nad až přehnaným jednáním lidí, kterým se stala nějaká křivda, přimouříte oči, jelikož se tak děje, aby historky byly komičtější. Shrnutě bych řekl, že se 3 z 6 historek povedly a jsou velmi úsměvné, proto dávám 3 (lepší) hvězdy. Poslední historka je hodně divoká, ne až tak komická, ale u té jsem ocenil poselství formou "šťastného" konce. ()

RAFT

Tak, tenhle film byla ale dosti dobrá zábava.Nejdřív sem si myslel že,tento film bude dosti o ničem,tak sem zhlédnul a nelituji.Pěkně černá komedie totok.Film na tož že,je to do značné míry dobře natočené,tak film nějak rychle odsejpal.Za mě 75% ()

liberita

Výborný argentínsky film, ktorý nám postupne predstaví šesť historiek, v ktorých vystupujú rôzni hrdinovia, ale niečo majú spoločné, túžbu po pomste a odplate. Prináša mnohé nečakané zvraty, dramatické zmeny ale aj mnohé vtipné scény, hoci väčšina z nich je hlavne z kategórie čierneho humoru. Príbehy nie sú úplne vyvážené, majú rôznu dĺžku aj kvalitu. Na jednej strane vysoko hodnotím príbeh o dvoch šoféroch v pustine a o pasažieroch lietadla, na druhej strane príbeh o automobilovej nehode v porovnaní s ostatnými stráca napätie a dynamiku. Príbeh o sťažnostiach proti odťahovke sa asi najviac podobá reálnym príbehom zo života, zatiaľčo svadobná historka je už trochu pritiahnutá za vlasy. To ale nič nemení na tom, že spolu sú Divoké historky výborným filmom, predstavujúcim v honbe za spravodlivosťou temnejšie zákutia ľudskej povahy. ()

fincik

Některé povídky se mi vážně líbily, asi dvě. Ostatní nebyly špatné, ale spíš takový průměr. Nic co by mě zasáhlo. Takže 50%. ()

syphoon

Pěkné, nebýt poslední povídky, řekl bych i moc pěkné! Řekl bych, že kvalita povídek postupem času upadává jak na vtipnosti, tak na takovém tom "pohádkovském" pojetí, což mě se hrozně líbí! :) 70% ()

3mates33

trpká príchuť ľudských osudov v hraničných situáciach, ktoré hrdinovia podčiarkujú absurdným správaním, zapríčineným....aj hnev je emócia, tak isto ako radosť... Argentína/Španielsko dobre natočili ()

Oudee33

Přesně tohle tu delší dobu nebylo, řízná černá komedie, která mě dovedla k zamyšlení kam až jsme schopni v momentech toho největšího zmaru a nervového vypětí zajít. Nepočítám s tím, že při druhé projekci dojde k něčemu hlubšímu, je to "jen" taková jednohubka, kde je důležitý právě moment překvapení... Na další projekci je tak nutné pozapomenutí jednotlivých kousků. Nicméně šokovalo a bavilo velice kvalitně! 85% ()

boo-boo

Wild Tales sú svieže, disponujú drzým a cynickým humorom, citom pre zápletku a potrebnou dávkou šialenosti. Zábava ako vyšitá a rozhodne nie na jedno použitie. Ak hľadáte tip na film, ktorý možno odporučiť doslova HOCIKOMU, toto je on. ()

BuchtiCZ

Několik lehce násilných a občas černohumorných historek z Argentiny, které ve většině úplně nenadchly, ale některé momenty utkví. lehký nadprůměr. ()

UncleSam

Něco horší, něco dobré, jedna výborná. Na můj vkus je to tedy málo. Upřímně, moc nechápu, jak se tolik lidí může evidentně upřímně smát lidské nenávisti. Nejsem žádná citlivka, ale v tomhle filmu mi to prostě a jednoduše nesedlo. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Festival argentinského filmu začíná

Festival argentinského filmu začíná

24.10.2019

Od 24. 10. do 30. 10. se v pražském kině Lucerna koná 8. ročník festivalu argentinského filmu CINE ARGENTINO. Festival doprovází výstava argentinských filmových herců. Přehlídka bude zahájena… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)