Vražedné práva

• Česko Vražedná práva (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2014–2020), 64 h 27 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Peter Nowalk

Hudba:

Photek

Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee, Aja Naomi King, Matt McGorry, Karla Souza, Charlie Weber, Liza Weil, Conrad Ricamora, Alfred Enoch, Tom Verica (viac)

Ako sa vyvliecť z vraždy? Ako za zbaviť podozrenia zo spáchania zločinu, aj keď ste ho vykonali? To všetko vás naučí charizmatická právnička Annalise Keatingová, ktorá úspešne obhajuje aj tých najhorších zločincov. Jej lekcie na univerzite, kde prednáša, sú mimoriadne populárne. Ambiciózni študenti práva, ktorí praxujú v jej advokátskej kancelárii a súperia o prestížne miesta a lukratívnu prácu, sa však pripletú do škandálu s vražedným sprisahaním, ktoré otrasie celou univerzitou. A navždy zmení ich ďalšie životy. (TV Wau)

AspireHD

Prvně když jsem na seriál narazil, myslel jsem si, že půjde o podobnou kravinu, jako jsou všechny ty kriminálky, které by se mohly přejmenovat spíše na Star Trek: Miami atd. Každopádně jsem to zkusil a pustil si první díl. A co se stalo? Seriál mě naprosto vtáhl a nebyl jsem schopný koukat na nic jiného, prostě jsem musel vidět další a další díl. Naposledy jsem tohle zažil jako dítě, kdy jsem viděl poprvé Útěk z vězení. Miluji seriály, které mají zajímavé a promyšlené charaktery postav + příběh je skutečně dobrý a nutí diváka sedět v křesle a koukat díl za dílem s tím, že se během sledování dílu několikrát nachytáte, že máte údivem otevřenou pusu. Jak jsem již psal, postavy jsou zde opravdu dobré a každá má svůj originální a zajímavý příběh. Proto se nemůže stát, že byste si tu nikoho neoblíbili. U mě jednoznačně vládne záhadný Frank a teplý frajírek, který má podle mě nejkomplikovanější povahu z celého seriálu - Connor. Seriál má neskutečné tempo, což je tvořeno tím, že se dočkáváme flashforwardů, které nám ukazují, co se stane s hlavními hrdiny a od půlky série se pak dočkáváme zase flashbacků, které nám ukazují, kdo ve skutečnosti zabil jistou postavu. 1. sérii hodnotím 100% a všem doporučuji! 2. série: Naprostá změna. Přešli jsme ze seriálu, kde mezi sebou studenti soupeří, navzájem se vtipně urážejí a provokuji k seriálu, kde všichni dospěli a drží při sobě. Každý ví, že stačí, aby se jeden z nich složil a jdou všichni sedět, proto drží více méně při sobě a tudíž jsme přišli o různé vtipné narážky, kterých bylo v první sérii opravdu mnoho. To však není chyba, ale naopak si myslím, že je to skvělý krok, aby se seriál začal brát ještě více vážněji a dočkali jsme se dobrého drama. ()

Axela

Zatiaľ veľmi podarený začiatok, no je tam ešte priestor na zlepšenie. Po pozretí som bola celkom nadšená, ale deň potom si už nie som tak istá. Asi by to chcelo ešte nejaký výrazný charizmatický 'prvok', ktorý by ľudí viac lákal vracať sa k novým častiam... ()

strom-z

prvních pár dílů mě hodně vtáhlo a žral jsem to, ke konci mě to bohužel už nějak začalo štvát a poslední díl mě vlastně vůbec nepřesvědčil, jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, forma a efektnost značně převyšuje nad obsahem a ke konci můj pomyslnej seznam nelogičností a absurdností narůstal fakt nepříjemně vysoko.. u Violy Davis jsem hodně osciloval, opět ke konci mi to už přišlo chvílema dost neskutečný přehrávání, ještě asi umocněný tim těžko uvěřitelnym a našroubovanym scénářem. SPOILERY: ještě to finále - vůbec žádnej moment à la Agatha Christie, kterej by mě nějak uspokojil, prostě vrahem byl xxx - a co jako? asi zkusim druhou sérii, ale nedivil bych se, kdyby se z urputný snahy o efektnost seriál scénáristům rozpadl do absurdistánu typu Lost.. UPDATE: od druhý řady už jsem zas tak moc nečekal, pocity - rozjíždí se to fakt pomalu, baví mě to slušně.. a poslední epizoda mě naaaprosto dostala UPDATE2: jak mě hodně potěšil konec první půlky druhý sezóny, na konci sezóny celý mám ze seriálu zatim vůbec nejslabší pocit, takovýto, kdy mi připadá, že autoři sami už se v tom začínaj slušně ztrácet a počet zvratů pro efektnost, který ale nedávaj při bližšim ohledání smysl, je už bůhvíkde. mimochodem matka Analise hraje mnohem líp než Analise sama. UPDATE 3: v průběhu třetí řady už se z toho stala totální bramboračka, maglajz, scénář nabral superabsudrních rozměrů, prakticky ani jedný postavě už nevěřim, co dělá, co vypouští z pusy.. bože. Season 1: 6,5/10 /// Season 2: 5,5/10 /// Season 3: 4/10 ()

Lavinia

Skvělá idea, seriál nevyvážený. Obsah: V duchu amerického stylu vzdělávání - na študáky je nutno řvát, nejlepší výkon se podává při deprivaci spánku a jídla, pche, nejlepší styl výuky je vzájemně se podrážet - si arogantní právnička-profesorka vybírá mezi studenty své budoucí spolupracovníky, přičemž by si hlavně měla zamést před vlastním prahem. Kdekdo je zapleten do vraždy studentky, spiknutí na každém kroku. Rušivé momenty: ono přeskakování mezi odstraňováním mrtvoly současné a minulostí, skoky do děje, který předcházel + hysterické vystupování ženských postav. ()

BardDeLune

Z původvních čtyř (daných po 4 epizodách) jsem prostě musela stoupnout na pět. Děj je skvěle prolínán a člověk nikdy pořádně neví co a jak a hádá často špatně. Herci jsou skvěle vybraní a scénář už se mi hodně dlouho takto nelíbil a o soundtracku, ačkoliv většinou preferuji instrumentální, ani nebudu začínat. Jsem nadšená a to už tu u seriálu dlouho nebylo :) (nového seriálu) ()

kelto44

mna to nejak velmi nechytlo a moje hodnotenia k dielom su skor zmiesane, raz hodnotim 4* raz 3*. Jeden diel je slabsi, nudnejsi, dalsi zase lepsi. Nakoniec ale davam 3* hlavne za hercov, ktori sa tu hodia. /65%/ Najlepsie serie: 1. seria (80%), 2. seria (65%), 3. seria (60%) ()

subic

Musím říct, že dabing v podání Zuzany Slavíkové je excelentní. Viola Davis u mě dost zabodovala už v Černobílém světě (2011). První řada seriálu má dost pomalý rozjezd, saze v tom chytnou až v 9. díle a pak už je to jízda. Ve stejném tempu pokračuje i druhá řada. A třetí řada je ještě lepší, protože to, co už se zdá ututláno a že to odvál čas, zase vylézá na povrch. Tenhle seriál si 4 frčky rozhodně zaslouží a možná i 5, protože tady se opravdu těším na další díl. ()

iz67

Nezajímavá podívaná: drsná profesorka, která vám nenabídne jediný důvod sledovat ( a ani o tom napsat nějaký smysluplný komentář). Odpadl po prvních 2 dílech. ()

Ereniss

Seriály s právnickou tématikou nijak zvlášť nevyhledávám. Ovšem toto je jiné kafe, to nejsilnější, na kterém si vypěstujete závislost. Dějová linie mě nadchla a po 9. (zatím posledním odvysílaném) díle musím hodnotit velice kladně. Některé případy mě sice moc nebavily a spíše mě zajímalo posunutí hlavní zápletky, ale chápu, že ta omáčka kolem tam patří. ()

sendisis

Baví mě ty přeskakující časové linie, studenti práva, kteří mají svoje "metody" jak získat to, co chtějí a baví mě Viola Davis, protože je prostě skvělá herečka. Trochu mě mrzí, že seriál je až tak vtáhnut do debaty o diskriminaci afroamerických herců v seriálech, protože se tím překrývá to, že scénář k seriálu a tak jak je natočen a zahrán je nadprůměrem oproti jiným seriálům. ()

Amarus

Zhlédnuto v originále s titulky (díky, vám, co je děláte). --- První řada *** Nevím, proč je seriál tak oblíbený. Přišel mi kvalitou podobný The Vampire Diaries nebo Pretty Little Liars - ten typ seriálu, jenž nespadá do kolonky vě-fa, ale zdá se, že tu před dobrou kamerou tancují dobří herci, tak proč bych jej nezkusila. --- Oceňuji výběr hudby a zajímavé střihy, zvlášť márnice/postel. Zábavné. --- Poslední cca tři díly by si zasloužily čtyři hvězdy. V závěru se tvůrci zbavili jediné postavy, která mne zajímala, a tak nestižena smutkem končím. Pravděpodobně. --- Druhá řada v polovině **** Vypojila jsem mozkové obvody a pustila si pokračování (ach ty životní chyby). This show is messed up. Nevím, zda vinit tvůrce, nebo vlastní vkus, ale čím zvrácenější a dusivější epizody jsou, tím víc se bavím. Jo, to bude o vkusu. Každopádně úroveň se drží (dobří herci, uvěřitelná psychologie, postavy dost v háji na nové milé zápletky, výborná a zajímavá hudba), přidávám hvězdu za úchylné zvraty. Druhá řáda zhlédnuta **** a půl poníka Prokristapána! Taková magořina. Kromě té mrtvoly (spoiler, nedívejte se sem) už nikoho z nich nechci vidět. Chápu reakce diváků, pro něž druhá řada znamená pokles v kvalitě. A nevěřím, že někdo, kdo si How to Get Away with Murder oblíbil, není magor. Hell yeah, pojďme si pro season three. ()

shaacul

1. série 84%. Přemýšlel jsem mezi čtyřmi a pěti hvězdami, nakonec pro první sérii dál čtyři plus. Fandům filmů jako Obvyklí podezřelí nebo Podfuk se bude tenhle seriál plný twistů líbit. Nejslabší část seriálu jsou jednotlivé soudní případy, které tým právničky Violy Davis řeší ve stylu lehce nadprůměrných detektivek. Co seriál naopak pozvedá je ústřední linka zavražděné studentky, která je plná fleshbacků a fleshforwardů která dokáže udržet napětí do poslední minuty. U seriálů je klíčový závěr a mě posledních pět minut opravdu dostalo, od začátku seriálu víte že vám kamera nakonec něčí ruce okolo krku zavražděné ukáže, ale na 99% do poslední chvíle neuhodnete čí. Pokud bych měl připomenout dva filmy na které jsem si vzpomenul tak to byli Nesmiřitelní a Pravidla moštárny. O filmu Nesmiřitelní se říká že jediná kladná postava umřela před začátkem filmu a jak jednotlivé postavy v seriálu lépe poznáváte tak si říkáte že určitě musela být někde nějaká kladná postava ale stačila už asi umřít před začátkem seriálu. A druhý film na který jsem si vzpomenul jsou Pravidla moštárny, konkrétně linka otce a dcery. ()

Domislava95

How to Get Away With Murder je jednoznačně skvělej seriál. Občas je až moc zamotanej, Annalise je strašně frustrující a některý věci až moc nereálný, ale jedno se mu odepřít nedá - dokáže vtáhnout a nepustit. První série je ta nejlepší série a doporučuji ji na potkání. ()

theKristi

Pilot skvelý. Rôznorodá skupinka charakterov, spád, napätie, intrigy, výborný soundtrack a výrazný hlavný ženský charakter. Toto všetko sú znaky seriálov, v ktorých má prsty Shonda Rhimes a žiadny z nich nechýba ani tu. Viola Davis to všetko ťahá a Shondaland Thursday má ďalší prírastok do rodiny. I wanna be her! ()