Vražedné práva

• Česko Vražedná práva (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2014–2020), 64 h 27 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Peter Nowalk

Hudba:

Photek

Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee, Aja Naomi King, Matt McGorry, Karla Souza, Charlie Weber, Liza Weil, Conrad Ricamora, Alfred Enoch, Tom Verica (viac)

Ako sa vyvliecť z vraždy? Ako za zbaviť podozrenia zo spáchania zločinu, aj keď ste ho vykonali? To všetko vás naučí charizmatická právnička Annalise Keatingová, ktorá úspešne obhajuje aj tých najhorších zločincov. Jej lekcie na univerzite, kde prednáša, sú mimoriadne populárne. Ambiciózni študenti práva, ktorí praxujú v jej advokátskej kancelárii a súperia o prestížne miesta a lukratívnu prácu, sa však pripletú do škandálu s vražedným sprisahaním, ktoré otrasie celou univerzitou. A navždy zmení ich ďalšie životy. (TV Wau)

Recenzie používateľa strom-z k tomuto seriálu (2)

Vražedné práva (2014)

prvních pár dílů mě hodně vtáhlo a žral jsem to, ke konci mě to bohužel už nějak začalo štvát a poslední díl mě vlastně vůbec nepřesvědčil, jak už tu bylo mnohokrát zmíněno, forma a efektnost značně převyšuje nad obsahem a ke konci můj pomyslnej seznam nelogičností a absurdností narůstal fakt nepříjemně vysoko.. u Violy Davis jsem hodně osciloval, opět ke konci mi to už přišlo chvílema dost neskutečný přehrávání, ještě asi umocněný tim těžko uvěřitelnym a našroubovanym scénářem. SPOILERY: ještě to finále - vůbec žádnej moment à la Agatha Christie, kterej by mě nějak uspokojil, prostě vrahem byl xxx - a co jako? asi zkusim druhou sérii, ale nedivil bych se, kdyby se z urputný snahy o efektnost seriál scénáristům rozpadl do absurdistánu typu Lost.. UPDATE: od druhý řady už jsem zas tak moc nečekal, pocity - rozjíždí se to fakt pomalu, baví mě to slušně.. a poslední epizoda mě naaaprosto dostala UPDATE2: jak mě hodně potěšil konec první půlky druhý sezóny, na konci sezóny celý mám ze seriálu zatim vůbec nejslabší pocit, takovýto, kdy mi připadá, že autoři sami už se v tom začínaj slušně ztrácet a počet zvratů pro efektnost, který ale nedávaj při bližšim ohledání smysl, je už bůhvíkde. mimochodem matka Analise hraje mnohem líp než Analise sama. UPDATE 3: v průběhu třetí řady už se z toho stala totální bramboračka, maglajz, scénář nabral superabsudrních rozměrů, prakticky ani jedný postavě už nevěřim, co dělá, co vypouští z pusy.. bože. Season 1: 6,5/10 /// Season 2: 5,5/10 /// Season 3: 4/10 ()

Season 3 (2016) (S03)

původně velmi nadějně vypadající a velmi napínavej seriál se kazil už během první série (klasická potřeba být za každou cenu efektní a vždycky hlavně přijít s šokujícím zvratem podobně jako u "Lost" až směšně přerostla tvůrcům přes hlavu), ale teprve v druhý půlce série druhý spadnul do totálního průměru. no a tohle bylo ještě horší... (příměr s růžovkou je bohužel absolutně na místě) ()