Doktor Martin

• Česko Doktor Martin
Komédia / Rodinný / Dráma
Česko / Slovensko, (2015–2016), 27 h 41 min (Minutáž: 51–53 min)

Réžia:

Petr Zahrádka

Kamera:

Miloslav Holman

Miroslav Donutil, Jitka Čvančarová, Gabriela Marcinková, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Václav Kopta, Tomáš Měcháček, Tomáš Jeřábek, Emília Vášáryová (viac)

Humorný seriál z prostredia  podhorského mestečka Protějov v Beskydách. Stret svojráznej povahy nového obvodného lekára z Prahy s podhorským spôsobom života prinesie rad zábavných, aj menej veselých, nečakaných situácií. Jeho profesionálne kvality dokážu pacientom pomôcť aj v  mimoriadnych prípadoch, ale je otázne, či sa Protějovčania kvôli tomu dokážu zmieriť s odťažitým a uštipačným  Pražákom. Ak k tomu pridáme aj jeho schopnosť tým najnevhodnejším spôsobom oznamovať pravdu, môžeme o tom pochybovať. (RTVS)

Recenzie používateľa Pierre k tomuto seriálu (7)

Zlomené srdcia (2015) (S01E05)

Od tady toho dílu začal Doktor Martin slábnout. A zápletka s malou Monikou která se zamiluje do starého Donutila hraničí až s trapností. ()

Ospalá diera (2016) (S02E01)

Zklamaní. První řada Doktora Martina se mi docela líbila a zrovna úvod tam byl dost dobrej, pak se tomu vyrovnala už jenom epizoda s Krobotem. Čekal jsem, že ve druhé řadě se děj,povaha Martina a celkově scénář posune někam dál. A bohúžel je to pořád to samé. Trochu už nechápu o čem to má vlastně být. A doufám, že další díly přinesou zajímavější zápletky a víc humoru. Zde nutí k pousmátí jenom některé suché hlášky Doktora Martina. Jinak nic. Není to špatné, ale nemá to nějak čím zaujmout a hlavně je to čím dál naivnější. V momentech které asi jsou brány vážně mají zase tvůrci problém v divákovi vyvolat nějáké emoce. Působí to celé dešně úměle a je to škoda, protože kdyby si někdo dál větši práci se scenářem, jednotlivými charaktery postav mohl by z toho být opravdu být takový seriál jaký tvůrci pravděpodobně udělat chtěli. Milý, ničím nenáročný. Seriál pro obyčejné prosté lidi,. Ale něco tomu chybí. Právě jdu na druhou časť dvoudílu která bude obsahovat druhý díl (krásná věta.) Ale nevím jestli bude něčím jiný. Na závěr musím podotknout, že Sabina Remundová je strašná herečka. Talent své slavné maminky očividně nezdělila. Má velký problém se nějak vžít do své postavy. ()

Záskok (2016) (S02E02)

Mnohem lepší než předchozí epizoda: Ospalá dírá. Záskok nemá tak mdlou atmostféru, děj posouvá trochu někam dál a má i potřebný humor. Norbert Líchý je tady stejně geniální jako v první řad. Jsem po téhle epizodě zvědavý, jakou úroveň si udrží další díly. ()

O jazvecoch a ľuďoch (2016) (S02E03)

Tahle epizoda ušla. U té zápletky s rodinou Maškových mě akorát zklamalo rozuzlení. ()

Láska pod psa (2016) (S02E04)

Slabá epizoda. Žádná dějová liníe z ní mě nezaujala a ani nebavila. A ta milostná s tetičkou a malířem. No... To ponechám bez komentáře. ()

Šťastne až do smrti (2016) (S02E07) odpad!

Vítejte ve vesničce Protějov. Má asi 500 obyvatel, ale všichni z nich jsou pořád nemocní. Nikdy se tam prakticky nic nevydaří, lidé si tam připravují svatbu aniž by se chtěli vzít a ženy tam rodí na louce. ()

Pôrod (2016) (S02E15)

První série Doktora Martina relativně šla, dokonce tam byli některé díly vyloženě povedené. Druhá je mnohem naivnější a přehnanější. Tvůrci z diváka dělají blba, anebo si myslí že je blb. Jak si jinak vysvětlit spousta nesmyslů (nejenom) v tomto díle. Čvančarová je po velké autonehodě absolutně v pořádku, dokonce zá pár minut úspěšně porodí v hospodě. Mezítím všichni poslouchají cizí rozhovor jak estébáci. Dále tady máme lékarnici co jen tak začne líbat doktora, který na to vůbec nereaguje atd. atd. atd. atd. Protějov mi tak trochu připomíná budovu blázinnce: Je to málá díra, ale vyskytují se tam ty nejvzácnější, nejdivnější případy, všechno tam musí zachraňovat doktor protože ostatní nejsou vůbec normální, ale všichni se tam mají strááášně rádi. Jako v blázinci, ne? Ano, mám s tím svoje zkušenosti. Brrrr, mááám. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý