V původním a velmi poutavém snímku, plném živých hudebních vystoupení, Streep ztvárňuje postavu Ricki Rendazzové, slavné kytaristky, která se ve snaze splnit si své sny o rockandrollové slávě dopustila nepřeberného množství životních chyb. Během návratu domů dostává tváří v tvář své rodině šanci tyto chyby napravit a změnit se. (Falcon)

Pepinec

Já když se podívám na Meryl, tak i kdyby vypadala jako příjezdová cesta k našemu JZD, mám slzy na krajíčku. To mám teda na tý polňačce pokaždý, když jí projíždím na kole, ale trošku z jiných důvodů. Jasně, tenhle film by v zemi šablon mohl dělat krále i královnu najednou, jenže mně když je někdo sympatický nebo když mě něco pobaví, je mi nějaká šablona docela ukradená. Vtipná oddychovka s muzikou, která má grády. Teď už jenom doufám, že se mě nějaký chytrák nebude ptát, jestli bych dal čtyři plecky i kdyby v tom nehrála Streepová... ()

Jara.Cimrman.jr

"V poledne mám terapii, tak si musím umýt orgány. Jinak mě čeká další kázání o hygieně." Linda alias Ricki mě nebavila, i když obvykle mám velkou slabost pro holky s kytarou. Jenže tahle špindíra pořád něco dramaticky řešila, napravovala chyby z minulosti a ono to tak nějak šlo mimo mě. Vrcholem všeho byla závěrečná rozjuchanost, která na mne působila stejně falešně, jako šílený úsměv černošského manažére Troye. Takže nakonec slušná muzika a jedinečně zádumčivá dcera pro mne byly jediným důvodem k hvězdám. ()

LadyPupu

Meryl s účesem á la Dáda Patrasová v pohádce o princezně Koloběžce tady podává opět nadprůměrný výkon. Její postava "lehce výstřední matky" mě bavila a konfrontační scény s její dcerou měly své kouzlo. Bohužel celému filmu chybí jakýsi silný vnitřní náboj, silnější emoce, či výsledný wow efekt, který by mě donutil dát lepší hodnocení. Stručně řečeno: předvídatelně průměrný scénář ani božská zpívající Meryl nezachrání. 60 % ()

Streeper

Film není nic úžasného, není to nic, co bychom už dříve neviděli, ale má jednu velkou výhodu a to, že ho táhne Meryl Streep, která opět ukázala, že dokáže zahrát cokoliv a zároveň si to i užít. Je tam pár vtipných hlášek, o které se většinou postará její dcera Mamie Gummer a samozřejmě skvělá hudba plná energie. Já jsem si užívala každou minutu a i když tam je pár chybiček i tak je to skvělá podívaná plná energie a Meryl Streep. ()

Majkak

Jednotlivé motivy jsou ze života, netvoří však žádný celek, co by dával zapomenout podívat se na hodinky. Žádné zvláštní drama se neodehrává a nehrozí ani záchvaty smíchu. Většina charakterů je mírně jalových a nikdo nic mimořádného neřeší. Režisér Jonathan Demme zůstává ve standardu filmu o stárnoucích rodičích, co úplně nezvládli manželství a výchovu dětí, aniž by se přičinil o důvod, pro který stojí si tento film pamatovat. Do lehkého nadprůměru se dostává díky Meryl Streep a starým dobrým songům hraným naživo. ()

• Pieseň „American Girl“, ktorá zaznie na začiatku filmu, sa objavila aj vo filme Mlčanie jahniat (1991) od toho istého režiséra. (Lucjen)
  • Ve filmu se objevilo několik chyb spojených s americkým městem Indianapolis ve státě Indiana. Ricki (Meryl Streep) sem například letěla s leteckými aeroliniemi JetBlue, ty však na této trase nelétají. Chyba se také objevila, když Ricki vystupuje z taxíku v Indianapolis. Ten má na boku napsaný zkrácený název města "Indi", tato zkratka se však správně píše "Indy".
    (hansel97)