Iveta Bartošová a Michal David: To je naše věc

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1986, 4 min

Jara.Cimrman.jr

Duet těchto dvou hudebních opor minulého režimu je hodně nevýrazný a neustálé záběry na prefabrikované členy nejnudnější skupiny světa, tedy Kroky Františka Janečka, to rozhodně nevylepšily. ()

NinadeL

Z těch dvou hitovek dua Iveta a Michal zábavnější kousek, sice je to k nerozeznání od Diskopříběhu, ale o to zřejmě šlo. "Bavíme se v diskotékách, čteme různé knížky, díváme se z paneláku na svět trochu z výšky." ()

MM_Ramone

Píše sa rok 1986. ČSSR prekvitá. Politicky nevhodní umelci a problémová mládež je odstavená na slepej koľaji. Jediným prijateľným mainstreamom je normalizovaný socialistický pop. Milučká hlúpučká Ivetka Bartošová a umrnčaný slizký záprdok Miško David ho v plnej kráse predviedli v duete "To je naše věc". Natočili ku tomu i poriadne protivný videoklip. Čo sa týka ich účesov tak to je kapitola sama o sebe. Neviem kto z nich bol trapnejší. No ale predsa asi len ten krpatý David, ten je najtrapnejší vždy a všade. * ()

corpsy

Ak by som si mal vybrať medzi štúdiový,´´ trianglovským´´ videoklipom a tým exteriérovým z českých lokácií, tak volím prvú možnosť. V tomto prípade pôsobí tá prvá verzia paradoxne živšie. ()

Honza__St.

Ať si říká kdo chce, co chce, já mám duety Ivety Bartošové s Michalem Davidem ještě radši, než ty s Petrem Sepešim. A byť jsou oba nádherné, tak "To je naše věc" je lepší. Jen nevím, zda se zde hodnocenému studiovému záznamu z Telegramiády dá vůbec říkat klip. Z toho důvodu nehodnotím. Nějaký klip vznikl tuším pro "Dostaveníčko v Heřmanově Městci", a poslední dobou tak rok - dva chodí na Óčku, je ale pravda, že byť není špatný, taky nejde o nic extra, navíc nevznikl na plnou délku písně. Mám informace, že prý existuje i videoklip Supraphonu (kdysi se o něm jen jednou větičkou psalo na bohužel již dlouho zrušených stránkách Ivetina fanklubu, navíc jej podle jejich vlastních záznamů mají v archivu), tak doufám, že je to pravda, a že v tom případě jednou klip vyjde na světlo. ()