warrenur

Ten vtip so zazitkom z jogy bol husty. :) "Cvicenim sme naprdeli tolko metanu, ze by to rozpustilo polarny ladovec. Musela s nami rozpravat Greta Thunberg.....:D  Britsky humor at it's best. Jeden bit za druhym, kto toto stvoril, bol "talent". :) Vo vseobecnosti vsak patri moje uznanie vsetkym zucastnenym, ze po 7mich rokoch pokracuju dalsou seriou. Sedem rokov je totiz poriadne dlha doba. Herci maju svoje porojekty, financovanie, zladenie. Predvcerom som si bindgewatch-ol druhu seriu a co sa tyka atmosfery, kvality neubrali ani o piad. Parada. 80% ()

castor

Dlouhá tvůrčí pauza, nicméně stejné postavy, depresí stejně nasáklé město v Yorkshiru i stejná tvůrkyně a scenáristka Sally Wainwright. A prý definitivní loučení. Seržantka Catherine Cawood má těsně před důchodem. Vnukovi Ryanovi, jehož matka si krátce po jeho narození sáhla na život, je šestnáct. Jeho biologický otec Tommy Lee Royce, který podle Catherine způsobil dceřinu tragickou smrt, si odpykává doživotní vězení. Trestaný byl už dávno předtím, ovšem stihl i smrtelně rozjezdit policistku, zabít spolupachatele, polít synka benzínem či zkopat jeho babičku do bezvědomí. Je tu třetí série a policie se kvůli staršímu případu o ústředního antagonistu Tommyho opět zajímá. A Catherine u toho znovu bude. A dostane se taky do blízkosti vnukova trenéra fotbalu, který doma řeže manželku. Ta má problémy se zobáním prášků, které jí dodává místní lékárník, kterého pro změnu začnou vydírat místní gangsteři. Holt zatím to vypadá zajímavě a závěrečná řada si hned ze startu drží výbornou úroveň svých předchůdkyň. ()