Úspešná komédia o podarených sluhoch štvorice slávnaych muškatierov. V hlavnej úlohe sa objaví populárna francúzska skupina zo 70-tych rokov Les Charlots. Nerozluční mušketieri D´Artagnan (Jean Valmont), Athos (Yvan Tanguy), Porthos (Gib Grossac) a Aranhis (Bernard Menez) sú najlepšími bojovníkmi kráľovstva. Nikdy sa nepoučia a bojujú o každú maličkosť s často s niekoľkonásobne silnejším nepriateľom. V boji proti presile by často podľahli, nebyť oddanosti a šikovnosti ich sluhov. Používajú rôzne taktiky, prekvapujúce úskoky a neustále znepokojujú protivníkov svojich pánov. Práve vďaka nim veľmi často mušketieri víťazia. Constance (Josephine Chaplinová) , pôvabná slúžka a dôverníčka kráľovnej, a D´Artagnan sa do seba na prvý pohľad zamilujú. Páter Joseph (Paul Préboist), šedá eminencia kardinála Richelieu (Bernard Haller), nechá túto pôvabnú ženu uniesť. Chcú ju prinútiť násilím, aby prezradila kráľovnine tajomstvo Buckinghamu. Ale mučenie sa stane rozmarnou veselohrou a jeho predmetom je nakoniec sám páter. Sluhovia sa s Constance ukryjú v lese, pretože sa obávajú prísnej odplaty. Na zámku zatiaľ jeden zo sluhov nahradí Constance a pred kráľovnou sa vydáva za krásne dievča. Páter Joseph nechá urobiť diery do stien a stropov, aby mohol vypočuť, všetky rozhovory u vládkyne. Odvážni mušketieri sú jedného dňa premožení presilou a uväznení v Bastile... (oficiálny text distribútora)

Hakuna Matata

Tohle je tedy vážně kravina! Musím říct, že mám pro tyhle kraviny často pochopení a v tomto případě asi právem. Sice nejsem vůbec fanda do takových věcí ohledně Mušketýrů a historek z téhle doby, ale tohle se vážně povedlo! Nechápu, jak na Imdb to může mít 41%, už kvůli těm všem úžasným nápadům od jejich důmyslné bojové taktiky, přes překvapivě účinné způsoby šplhání ke skvělým postavám, ve kterých bych snad nenašel ani jednu, která by se mi nelíbila! Přestože ostatní díly zatím neznám, rád se na ně kouknu a tento komentář ukončím následujícími slovy: "All right, shoking!, om my god!"..., kdo neviděl, nepochopí... ()

Saxos

Les Charlots zparodovaným perem Alexandre Dumase. Klady: parka kaskadérů se na koních vyřádila; kopací podzádová skeč nemá chybu. ()

MrKrahujec

Tenhle film by mohl sloužit jako demonstrační ukázka toho, jak vlastně působí "zub času" v kinematografii. Když jsem to jako dítě viděl při premiéře, řval jsem smíchy od začátku do konce a byl jsem přesvědčen, že tohle je ta nejlegračnější komedie vůbec (a to už jsem měl za sebou hezkou řádku Funésovek, i leccos od Pierra Richarda, nemluvě o klasických němých groteskách, Laurelu a Hardym, i Chaplinovi!) No a teď, po létech, mi nezbývá, než konstatovat, že je to strašlivě křečovité, značně primitivní a vlastně úplně odfláknuté... Hodnocení je tedy průměrem obou dojmů. ()

PTuranyi

Klasická naivná komédia les Charlots založená na prevlekoch, súbojoch a naháňačkách. Príbeh sluhov Athosan Aramisa, Portosa a  d'Artagnana, ktorí pomáhajú mušketierom v ich dobrodružstvách. Obvykle to spočíva rôznych bláznivých pestvách, ktoré vyvádzajú garde kardinála Richelieu. Na záchranu kráľovnej, jej slúžky a mušketierov z Bastily musia absolvovať prevleky za slúžky, katov, knieža Buckinghama, kardinála, otca Jozefa a kráľa. Pritom opäť ukujú zopár uličníctiev hore spomínaným postavám. Žiaľ humor je to veľmi naivný aj keď produkčne a herecky celkom dobre natočený. Zaujímavosť: hudbu zložili Les Charlots a je iná v pôvodnom znení ako v českom dabingu. 65% ()

gizi

U této komedie jsem si pamatoval trochu víc švandy, než mi přišla při dnešním shlédnutí. Nebylo to špatné, ale těch gagů tam zas tak moc nebylo a ani nebyly zas tak skvělý. A taky mi to přišlo celé až moc roztahané. Bavil jsem se, ale už asi stárnu, dnes to stačilo jen na 70%. ()

soukyd33

Toto se odehrává v časech minulých, ale přesto i zde bude na co koukat. Některé scény jsou dosti podobné, těm z jiných filmů. Mají ale pár vylepšení humorem. Poznámka: Nejvíce se mi líbily scény s pozadím. Hvězdiček 4 ()

LukasCL

Bažanti mi více sedí ve vojenském prostředí, ale tady to nedopadlo úplně nejhůř. Komedie plná záměn a převleků (a s tím také plno omylů). Závěrečné nakopávání do zadku nemá chybu a řadím jej do toho nejlepšího z celého filmu. ()

Jirkacek

Čtyři sluhové a čtyři mušketýři mne pobavili už jako malého kluka, stejně jako další filmy, v nichž hrála komediální skupina Les Charlots alias Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Gérard Filippelli a Jean-Guy Fechner. Nicméně jsem tento snímek viděl jako dítě školního věku a tak jsem si pochopitelně vůbec nic nepamatoval. Proto jsem se rozhodl shlédnout první díl historické komedie s Les Charlots ještě jednou. V tomto snímku se bláznivá čtveřice stala sluhy čtyř mušketýrů, o které se museli postarat, aby se jejich slavným pánům nic nestalo, zdárně splnili své úkoly a vlastně za ně udělají veškerou práci a mnohdy jim dokonce zachránili život. Nebýt sluhů Plancheta (Gerard Rinaldi), Mousquetona (Gerard Filipelli), Bazina (Jean Sarrus) a Grimauda (Jena-Guy Fechner), tak by se mušketýři nemohli proslavit. Svými úskoky zatápěli všem nepřátelům D'Artagmana (Jena Valmont), Athose (Yvan Tanguy), Porthose (Gib Grossac) a Aramise (Georges Mansart). Film byl plný soubojů, honiček, převleků, střídání jednoho za druhého, vtipných dialogů a krásných dívek. Viděl jsem fascinující koňské dostihy, parodické boje s meči, stejně jako s obušky, hráběmi, raky a kováři. Kochal jsem se také neskutečně krásnou Catherine Jordan, která si zahrála královnu Annu Rakouskou a okouzlující byla i Josephine Chaplin jako Constance. Každopádně jsme se opět pobavili skvělými humornými situacemi, které namíchal režisér André Hunebelle podle knihy Alexandra Dumase. Nicméně jsem se nedokázal zbavit pocitu jisté povrchnosti, na rozdíl od jiného filmu s touto čtveřicí a to Velkým bazarem. Ten se mi líbil mnohem více a dokázal přinést i jakési poslání, o němž jsem psal v komentáři u tohoto filmu. Přesto bych snímek Čtyři sluhové a čtyři mušketýři zařadil mezi ty lepší s Les Charlots a proto mu uděluji tři mušketýrské hvězdy ***. ()

710.cz

Tři hvězdy ze sentimentu. Jako dítě jsem byl ohromený, nicméně svět (humor) se vyvíjí a dnes by to asi nikdo nenatočil ()