Lída Baarová

• Česko Lída Baarová (viac)

Mladá a krásna česká filmová herečka Lída Baarová dostane v roku 1934 rolu vo filme Barcarole, ktorý sa natáča vo filmových ateliéroch Babelsberg v Berlíne. Lída v úlohe exotickej krásky očarí davy fanúšikov v celom Nemecku. Málokto má v tom čase potuchy o tom, čo nástup nemeckých nacistov k moci spôsobí. Lída si užíva slávu aj náklonnosť idolu nemeckých žien, herca Gustava Fröhlicha. Obdiv k českej hereckej hviezde neskrýva ani sám ríšsky kancelár Adolf Hitler. Lídu však začne pozývať na veľkolepé večierky predovšetkým pán filmového priemyslu, minister propagandy Joseph Goebbels. A postupne vťahuje Baarovú do svojich diabolských sietí. Očarí ju svojou mocou, inteligenciou a bezhlavou zamilovanosťou. Baarová mu nakoniec úplne podľahne. Lenže vyčíňanie nacistov čoskoro prekročí všetky mysliteľné medze. Vojnu strávi Baarová už v rodnej Prahe, kde ju po oslobodení čaká obvinenie z kolaborácie... (TV Markíza)

Lady_Gaga

Nejošklivější slovenská herečka Pauhofová hraje nejkrásnější (tedy ve své době) herečku Lídu Baarovou. Už to mě mělo varovat. Jedno velké zklamání. ()

BTBAM

Neskutečný, jak z tématu o jedné z největších českých hereček vznikne takový paskvil. V podstatě jediné, co se mi na filmu líbilo, byl v kontextu ostatních, herecký výkon Martina Huby...a Anna Fialová s Táňou Pauhofovou, jako takové malé guilty pleasure. Naopak nervy drásajících momentů bylo nespočet, ať už přeexponovaná hudba, která se do drtivé většiny scén vůbec nehodila (chvíli jsem měl pocit, že vypukne nějaký apokalyptický film), nesmyslný dabing, protože nevím, kdo mohl u Markovicse uvěřit, že by opravdu mluvil tónem a barvou hlasu Viktora Preisse a hlavně vůbec uvěřitelnost postav. Simona Stašová mě neskutečně srala, scéna hádky Fröhlicha s Baarovou nevyjadřovala prakticky žádné emoce a Pavel Kříž je kapitola sama pro sebe, absolutně se nehodící pro roli a v podstatě sebeparodující, jako celý film... ()

neo_ap

I když LB nepatří mezi moje oblíbené herečky první republiky, rád se o ní něco dovím. Díky propagandě jsem se i těšil, a byl jsem nadšen, pln očekávání. A jak to dopadlo. Na český film, ne zas tak zle. Myšlenka pojmout film jako vyprávění nebyla špatná. Zde ale působí dost rušivě a zbytečně. Určité scény zase působí dost kýčovitě až komicky. To asi nebyl záměr. Rušivě působí i hudba. Zbytečně hlasitá, a dramatická. Jediné co mohu pochválit je výprava, a výkony herců. Některému role sedla pěkně, Goebbels, Fröhlich, i Hitler v podání Kříže nejsou špatní. I když to chvíli trvá zvyknout si, vidět ho v takové roli. Kdo mi nesedl byla Táňa Pauhofová v hlavní roli. Ale LB se mi taky nikdy nelíbila. A o jejím životě toho opravdu moc nevím, abych hodnotil výkon Táni. Několikaletá příprava tu opravdu není nikde znát. Spíše to vypadá jako narychlo natočené drama, za spoustu peněz. Škoda. Lída Baarová je opravdu skvělé téma, a výsledek opravdu hodně ale hodně zamrzí. Můj názor je, že neumíme natočit velkofilm. Pohádky, komedie, toho se držme. A tyhle filmy nechme povolanějším. Natočit ho třeba němci, bude skvělí. Snímek jako takový bych hodnotil asi 15%. Ale jako český film, nemohu si pomoct, 45/100. ()

Tom333

Jeden velký kýč, jedna velká promarněná šance...Filip Renč sklouzl s Janem Hřebejkem a Janem Svěrákem mezi Béčkové, tuctové režiséry (a to jsem mu ještě věřil). Trapné klišé, spousta hudby, herecká nicota, bolest očí z množství barev, děj bez páteře. Nuda, opravdu velká škoda! ()

kosara

Renče nemám jako autora ráda, ale na film o Lídě Baarové jsem byla zvědavá i natěšená. Bez ohledu na kritiky, které hned po premiéře začaly proudit ze všech stran. Film nezklamal. Zaujal a byl přesně tím o co jsem stála v souvislosti s oblíbenou herečkou. Možná, kdo chce psa bíti.....Snad jen představitelka Lídy mi úplně pro roli neseděla, ale hrála dobře. Takže opět nechápu tak nízká hodnocení. Spíš tedy podhodnocení. :-) ()

forLeni

Byla jsem na predpremiere jiz 19. 1. v ramci Ladies night a musim rici ze film se mi moc libil. Samozrejme ze ve srovnani napr. s Formanovym Amadeem je film Lida Baarova na nizsi urovni, ale na druhou stranu kdyz si uvedomite, co se za posledni desetileti toci u nas za braky je tento film na vysoke urovni a myslim ze uspwje i v evropskem meritku. Spousta lidi kritizuje vyber titulni predstavitelky a to ze neni Lide Baarove podobna. Uprime zadna herecka nebude jako Lida Baarova, nebot ta byla jen jedna. Neni nutna 100% podobnost ale hlavni je pribeh. A ten zde byl. A k tomu krasne dobove kostymy, liceni, architektura a atmosfera.A moc pekna byla i hudba. Herecke vykony vynikajici a byt jsem byla skepticka ke Krizovi coby Hitlerovi tak ani ten nakonec nezklamal. Me doba v kine rychle utekla a klidne bych koukala dal. A tem kteri zde hodnoti Odpad! doporucuji pustit si nejaky beckovy film made in USA, to je jejich parketa. A zamyslet by se meli i ti, kteri hodnoti film aniz by ho vubec videli. ()

benden

Taky jsem byl docela zvědav a docela zklamán. Filmy s Lídou Baarovou mám rád a povětšinou mne nezklamou, film o Lídě Baarové mne bohužel zklamal. Popravdě jsem ale ani nečekal, že mne film nadchne, když nadchnul Zemana a Ovčáčka..... 80 mil. je ovšem na naše poměry docela slušná částka, tak by mne zajímalo, na co peníze padly. Film takové sumě rozhodně neodpovídá. A troufnu si napsat, že ač ho údajně koupilo dost kin českých, myslím, že psali i o Rakousku, tak na sebe rozhodně nevydělá. I já lituji, že jsem si koupil lístek, mohl jsem počkat na uvedení v tv. A zcela nechápu výběr herečky na roli Baarové. Pauhofová je svým způsobem hezká, ale na výjimečně krásnou Baarovou prostě nemá. Krom toho z Baarové i něco vyzařovalo navíc - třeba ve filmu Dívka v modrém, z Pauhofové v tomto filmu nevyzařuje nic, i když v jiných filmech září. Je to dobrá herečka, ale Baarovou mi nepřipomínala vůbec. ()

dalia

Film naplnil moje očekávání. Příběh se minimálně v obecných rysech držel historických reálií, byl natočen výpravně a působivě. Případné odchylky zvyšující dramatičnost (pokus o sebevraždu? popraviště?) lze odpustit vzhledem k tomu, že film je pojat jako vzpomínky a nepředstírá, že by byl zcela historicky věrný (jak ostatně vypravěčka v závěru sama připomíná). Těch odchylek tam ale podle mne nebylo zas tak moc. Kostýmy a hudba podtrhovaly atmosféru. Táňa Pauhofová nevypadá sice tak úplně jako Baarová, ale vystupováním byla přesvědčivá. Karl Markovics a Gedeon Burkhard byli výborní, Markovics (až na svou vyšší postavu) byl jako Goebbels velmi věrohodný. I Pavel Kříž jako Hitler byl lepší, než jsem čekala. I když se ve filmu němčina objeví, jeho působivost by ještě zvýšilo, pokud by postavy Němců hovořily důsledně německy a byly otitulkovány. Lehce trapně kýčovitá je milostná scéna s tvářemi prolínajícími ohněm v krbu. Nemohu nicméně souhlasit s tím, že by film byl zúžen pouze na milostnou linku a ignoroval dobovou realitu. Vzhledem k charakteru příběhu (s čím se člověk nezajímající se o politiku a v postavení slavné herečky mohl setkat a co mohl před válkou, bez znalosti zákulisí a budoucích událostí vědět) považuji zobrazení atmosféry v Německu za celkem věrohodné a i když se nám to dnes třeba může zdát zvláštní, Goebbelsův úspěch u žen byl prostě historickou realitou. ()

eva.sa

Poměrně povedený film s přesvědčivou dobovou atmosférou. Drží se obecně známých faktů, nepodsouvá divákovi verdikt nad Baarovou. Naopak si myslím, že vystihuje výborně onu naivitu mladé herečky, která jí vlastně nakonec přinesla "trest větší, než jaké bylo její provinění". Kdo mohl tehdy vědět co a jak bude dál... S odstupem let, se historie hodnotí jinak... Co víme my, co přinese budoucnost za pět, deset let... Zkrátka mně se film líbil, bavil mě... a proti Renčovi nic nemám :) ()

Vrbson

Nebylo to zase tak špatné, jak jsem čekal. Takže 3,5. Byl tam i zajímavý detail. V ateliéru někdo pronesl něco vtipného a všichni se smáli. Jen Hitler se pořád tvářil stejně. Jo a Pavel Hákový Kříž působí vesměs legračně. Goebbels se ale celkem povedl. ()

KANAGOM odpad!

Film je naprosto otřesný ve všech ohledech. Jediné plus je, že vyčůranou kolaborantku Baarovou neglorifikuje tolik, jako řada dalších filmových a knižních počinů. ()

Ketska

Na film jsem se velmi těšila hlavně pro herecké obsazení. Všichni herci patří k mým oblíbeným. A taky v dětství jsem prostě žrala Komisaře Rexe :-) Musím pochválit především práci kostymérky. Z kina jsem odcházela více méně spokojená, i když některé scény byly spekulativní a ten postsynchron :-( film za tolik peněz by si takové věci měl pohlídat. ()

Miroub

Na tak obrovský rozpočet ten film nevypadá, nicméně není zase tak špatný. Pravda, předabování do češtiny německých herců, nebo zasazení Lídy s maminkou do starých záběrů z Berlína, bylo trochu komické. Z historického hlediska velmi, velmi povrchní, přesto jsem se nenudila. Karl Markovics byl herecky rozhodně nejlepší. A že film ukázal, kdo a jaká opravdu byla Lída Baarová, myslím celkem ukázal. ()

Tazlandia

By mě zajímalo, co všichni proti tomu maj. Že naše hvězdičky doplnila dvojka z komisaře Rexe? Nebo že Renč na to dostal tak moc? Být Markovics trochu více fanatický a Kříž mluvit ostrou němčinou (spíše rakoušštinou) tak si prdnete do kalhot a sedíte hezky do konce, aby jste věděli, jak to všechno dopadlo a doma dětem povíte, co jste se ve škole kdysi naučili a až do dneška jste to úspěšně nevěděli. Je to kus naší historie a ikdyby dostal Renč pro Markovicse s Burkhardem 200 mega, tak je to jedno. Ano, mohlo to být lepší, ale to snad každý film. U mě jako celek dobrý. ()

defender110

Vy s tím odpadem. Hodnotíte film? Nebo jen vyjadřujete svůj názor na Renče? Hlavně ti tupouni co to ani neviděli a už dají odpad, inteligence mýdla. Hlavně pak nezapomeňte dát Babovřeskám alespoň 2 hvězdy, trotli. ()

fly

Nakonec to nebylo tak zle, jak psaly kritiky. Pauhofová a její partneři hráli velmi dobře a přesvědčivě. Scénář také nebyl špatný, i když hlavní dějová linka připomínala Amadea. Hříšník před smrtí se zpovídá, ale nelituje. Téma prostitujících a talentovaných umělců je věčné, stále živé, a to nejen v Čechách. Nejhorší byla studentka žurnalistiky, ta film vyloženě kazila. A celý ten rozhovor byl uměly a mimo. Nepřesvědčivě působil P. Kříž jako Hitler. Začal hrát až v Orlím sídle, tam se mu dalo uvěřit. Take Baarové rodina (otec a matka) přehrávala, ale moc to nevadilo. Stašové ctižádostivost byla vlastně do určité míry vtipná. Možná by nebyly špatné nějaké střípky z jejch filmů. Pěkný nápad s jako by autentickými dokumenty z dobového Berlina. Výprava a kostýmy byly skvělé. Film nakonec docela překvapil. ()

1990Jirik

No za jaký konec bych to chytl?.. Jak vidím tak celé ČSFD spolu s těsným závěsem slizkého blba z Extra.cz zná historii a naprosto přesně si pamatují a nejen to, ba přímo u toho byli, když tenkrát mladá a krásná Lída Bárová započala mít pletky s Goebbelsem. Jelikož ani já sem neodolal nutkání jaká je to trapná sračka, která nevychází a neodpovídá realitě je v vtipná nudící a předražená , tak posílen všemi negativními recenzemi a věhlasnými trailery vypravil do kina. A co se stalo? Moje hodnocení překvapivě odpad není a to zejména díky atmosféře která mi navodila doby předválečné, díky kulisám ( přiznávám jen některým) a i díky zajímavému příběhu, jelikož se neřadím mezi fandy němého filmu z roku 37 tak opravdu nevím jestli Bárová měla pihu nalevo , nebo napravo a jestli filmová hrdinka odpovídala detailně vzhledu. Za mě to byla sakra pěkná baba , které role v tomto filmu vyložené padla, nebyla nijak přelíčená, nijak "slengová" a celkově mi navodila pocit , že tak se skutečné mohla žena té doby chovat i vypadat. Rozepisovat detailně příběh ani nemá cenu, jelikož scénář je sama historie a jakkoliv do ní zasahovat význam nemá. Co mě na filmu na druhou stranu zklamalo je poměrně mizivé věnování se době poválečné , i tvorbě poválečné, kde prakticky nebylo zmíněno nic. A další věc která mě naštvala byla doslova hanba v podání obou vůdců zla to jak Hitlera , tak Goebblese, které je chabě české, až přímo amatérské... Hercům tyto role absolutně nepadli a celkově mi zkazili prožitek z filmu s českým dabingem tu celou tragédii akorát podtrhli. Nicméně hodnotím příběh a ten byl dle mého názoru pravdivý nepřitažený za vlasy a jak jsem zmiňoval hlavní hrdinka , svojí těžkou úlohu hrát jednu z nejslavnějších hereček, dokázala zahrát s grácií lehkostí a pro mě velmi uvěřitelně, že i kolikrát perfektně hrající Stašová byla v mých očích kdesi v pozadí , takže za mě 70% a mile rád si pustím film znova tentokrát zdarma v domácím podání ()

blackmore

Omlouvám se všem odpadářům, jimž jsem nevěřil. No nic, mám to za sebou a život jde dál(naštěstí). Je to doopravdy příšerný film. Lituji, že jsme místo toho nešli s dcerou do hospody na pivko. Stálo by to stejně, ale mozkových buněk bychom tolik neztratili.Ani nemám sílu se tady rozepisovat, co vše bylo na tomhle majstrštyku špatně. Přeji ,,panu,, režisérovi ať si vychutná toho panáka, na kterého jsem mu svým vstupným vydělal. Slibuji, že u jména Filip Renč to bylo naposledy! Snad ještě jedno- jestli vás někdy na ulici potkám pane Renči- rád Vám podám ruku, ve které budu mít přesně TO, co vy jste natočil. Přesto musím dát jednu hvězdu- a to z úcty k herectví p. Stašové ()

nel.lyct.7

Musím říct, že jsem byla hodně na film zvědavá. Během filmu mi i slza ukápla a dokonce přítelovi, který o paní Baarové nevěděl vůbec nic prohodil k filmu kladný komentář. Jak, ale čtu zpětně knihu "Života sladké hořkosti", psanou přímo paní Baarvou, je mi jasné, podle čeho pan Renč točil. A o to víc mne mrzí, že spoustu podstatných věcí vynechal a naopak nepravd přidal. Trochu komický mi přišel Hitler, ne kvůli způsobu ztvárnění panem Křížem, ale ty repliky. Věta s kloboučkem je pravda, ale ostatní věty, nevím, prostě takhle by působit neměl. Dále mi opravdu jak pěst na oko přišly scény zaparkovaných prvorepublikových vozů před Barandovskými ateliéry. Vím, že tou dobou stály, ale obávám se, že zub času je na nich ve filmu vidět až moc a k naleštěným veteránům se nehodí. Je pravda, jak na konci filmu říká představitelka herečky, že tedy nakonec bůhví jak to bylo, že příběhy se vypráví zkresleně. S tím souhlasím, ale... Navíc mne přišla úplně poslední scéna s lampičkou naprosto zbytečná, myslím, že scéna v křesle s vínem by byla akorátní hezkou tečkou za filmem. Musím souhlasit s komentářem níže, že se těším na střihový film paní Třeštíkové. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)