Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

Ještěřák

Překvapilo mně, jak (ne)málo si z puberty na první X Meny pamatuju. Aljaška. Kosa jak z nosa. Wolverine jede někam zavřenej v kufru. Partie nudných šachů v bílý místnosti. Někdo became Magneto! Po 17 letech tu máme hrdiny v poněkud dědkoidním podání. Bez pořádný generační obměny není pořádnej konec! (Nevěřím, že tohle by byl konec.) Ještě něco, kluci. Bylo to dojemný. ()

Randyz

Uznávám, že pro někoho, kdo má rád Marvelovky to bude boží, ale já se na to přinutil podívat jen kvůli úžasnému hodnocení. Nakonec musím uznat, že to není vůbec špatné, ale zároveň mě dějově tyto akční bojovky mezi fantasy hrdiny moc nebaví. ()

Alien220

Skutečně důstojné rozloučení s Wolverinem. Film sice dle mého názoru nenaplnil možný potenciál, ale stálo to za to. Velmi zbytečnou hodnotím postavu X-23. ()

laepus

Tohle je úplná bomba - je tam Eastwood, je tam 9, je tam MadMax, je tam Všemi dary obdarovaná, do toho lehce X Meni a vynikající hudba, přidejte k tomu nejelegantnějšího záporáka v podání Červeného bedrníka, pořádnou dávku akce, napětí a krve a přiměřenou dávku suchých hlášek - Mangold umí. Tohle nevypadá vůbec jako komiksový film, je to syrová komorní záležitost a malá Laura je místy dost děsivá. ()

KofOStar

Nechutný jatka, kde kromě staršího chlápka naprosto bez zaváhání vraždí i malá holčička. Perfektní podívaná pro zvrhlý milovníky násilí. Jsem ráda, že to už skončilo. P.S.: nečejte na potitulkovou scénu. ()

Milky.

Jak už píše HoneyBunny, není to taková pecka, jak člověka vnadí trailer. Občas to má nepříjemně pomalé pasáže, dohromady to však má vše svůj smysl a film jako takový funguje dobře, definitivně a depresivně. Vše je ve sračkách, profesor je senilní stařec čekající na smrt a při smyslech jej udržují léky, Logan depresivní alkoholik umírající na otravu adamantiem a jejich společné scény jsou jedním z nejlepších, co film nabízí. Malá Laura zas až tak nezaujme, do té doby, než vytasí drápy. Ono obecně, když přijde na akci, tak Wolverine konečně dostává příležitost ukázat, jak to mělo vypadat už několikrát předtím. Rkové hodnocení filmu vyloženě pomohlo a myslím, že se Jackman dlouho těšíl, až se bude moct v roli projevit tak, jak se to k této postavě hodí. Na pět hvězdiček to asi není, uvidíme časem, třeba si to nechám projít hlavou. Ovšem jako taková komixovka je to opravdu asi s prvním X-Menem nejlepší mutantovka. (Deadpoola počítám tak nějak mimo). A ano, díky Wolverinovi v roce 2000 X-Meni prorazili a tahle veškerá komixová mánie začala, takže tenhle film je taková parádní rozlučka ve správném tónu. A opět se projevili češi: Název filmu "Logan: Wolverine"? Co to kur... ()

Esgalnor

Revoluční pojetí komiksových filmů. A opět od Wolverina. Na postavě, která mi nikdy moc nepřirostla k srdci, mi během a náhle záleželo snad jako žádné jiné. není klasický superhrdinský akční film - ne, jde totiž o drama, které luxusně pracuje s postavami a občas se v něm objeví perfektně zvládnutá akce (např. hned u té s vlakem jsem měl husinu). Trio Profesor X - - Laura, je skvěle napsané a vztahy mezi nimi jsou stěžněm celého filmu. Je reálný, surový, depresivní. Rko tu není jenom kvůli blbnutí nebo na efekt, Rko to je vlastně jen pro dotvoření atmosféry. Krev tu je spíše jen doplněk, díky kterému ještě více věříte postavám to, čím si procházejí. ▐ Plusy: Bezkonkurenční herci - Hugh Jackman je skvělý, avšak malá Dafne Keen je dětský herecký objev desetiletí. Patrick Stewart a Stephen Merchant skvěle sekundují. Celá pasáž v černošské rodině, kdy postavy stihly udělat neskutečný vývoj a získat ještě větší sympatie, byla prostě nezapomenutelná. Navíc, opravdu nemusíte vidět všechny předchozí X-Meny, film si asi užijete i bez těch základních znalostí Wolverina. Výborně zvládnutá akce, skvělá práce s postavami, emocionální horská dráha, extrémně depresivní komiksovka. Hudba tvořena většinově z jednoduchých zvuků podporuje uvěřitelnost všeho, co zažívá. ▐ Mínusy: Opravdu mě nic relevantního nenapadá. ▐ Ve zkratce: se vám dostane pod kůži. I teď, druhý den po dosledování filmu, jen těžko formuluji své dojmy. Film je opravdu spíš temným dramatem (nejen o významu rodiny) ke přemýšlení, než akčním filmem. A vztahy ústředního tria jsou úžasně napsány. Scénář je vážně famózní. Nečekejte nic vtipného, u filmu budete buď napnutí nebo jaksi nostalgicky dojatí nebo budete smutní a brečet. A pravděpodobně se to bude střídat. Z kina dost možná odejdete s lehkou depresí - zároveň ale s naprosto nepopsatelným pocitem a luxusním kinozážitkem. ()

Klajnik

Chápu lidi, kterým se ten film nelíbil, stejně jako chápu lidi, jimž se ten film líbil. Logan má úspěch hlavně kvůli akčním sekvencím. Ty jsou tak neskutečně silné, intenzivní a konečně brutální. Hned první scéna mě donutila zatleskat a celá kino bylo v úžasu z toho, co se děje na plátně. To je něco, co jsem v kině ještě nezažil. Logan dostává na prdel, ale když se nasere, je to kurevsky šťavnaté. Problém nastane v druhé polovině filmu, kde už se začíná hrát na city. City, kterým nepředcházel žádný build up. Dojemným scénám by měli předcházet scény, díky kterým to dojemné bude opravdu dojemné. Mě to spíš přišlo směšné a nevěrohodné. Emočně se mě to vůbec nedotklo, i když se o to film snaží. Tvůrci se též nedostatečně snaží osvětlit zásadní otázky příběhu. Proč se Logan přestává léčit? Co se stalo s mutanty? Na tohle dostaneme odpovědi, avšak pěkně chabé. Většinou se o tom někdo zmíní v jedné větě. Nemělo by však něco takového být zpracováno trochu okázaleji? Záporáci jsou upozaděni a jejich smrt je chabá. Jakmile jde o regulérní vojáky, je to výborné, ale když přijde řada na finální souboj s X-24 nebo konec Boyda Holbrooka, tak to není dostatečně uspokojivé. Teď se vám nejspíš zdá, že je zde víc negativ než pozitiv. Ona je to dost možná pravda. Dokonce by si to zasloužilo líbivější vizuál. Logan jednoduše není důstojné rozloučení s postavou. Na to režisér James Mangold nemá talent. Jde však vidět, že ho práce na Loganovi bavila, protože s akcí si opravdu vyhrál. Není to o příběhu, je to o akci a ta vás zasáhne, jak už dlouho něco ne. Na to jak Wolverine surově odsekává ruce a probodává lebky bych se vydržel koukat celou věčnost. Tohle je tím nejsilnějším prvkem filmu. Momentálně je to typický 4/5 film. Logan dokáže bavit jak už dlouho něco ne, ale v některých chvílích moc dobře nefunguje. Pokud bychom tu eRkových Wolverinů měli víc, tak bych filmu dal o bod méně. Jestliže se v budoucnu dočkáme víc takových filmů, tak Logana degraduji na 3/5, pač takhle chabý příběh si to nezasloužilo. ()

MiaMahoney

Kterak si Roman Zach nechal nastřelit fajné nehtíky, opustil Ordinaci (ne tak docela, 'kýhosi doktora s sebou vláčel většinu filmu i tak) a spolu se zamlklou mutantkou, která kromě manikůry vytunila i pedi se vydal hledat dystopický branný tábor kdesi v emerickém národním parku. Budoucnost? Ale kdeže! Tak třeba v budoucnosti očekávám trošku těžší přejezd z JůEsEj do Méchika, Státy samotné svázané hustou sítí Hajprlůpu od Ílona Pižma, Gůglácký samořídící auta a osobní dopravní drony. Tady nepotkáte ani Trumpozeď, ani jedinou rouru, nepočítám-li ten mexický rezavý industriální hotel pro doktůrka Pičárda a jeho vampýrského Frankenštajna, auto si musí milý Zach taky řídit sám (připadně se nechat vystřídat malou šoférkou, která pedály asi ovládá již zmíněnými pedikůrními vylepšeními) a hejno dronů taky působí, že nepřilétlo zrovna z budoucnosti (pokud to tedy nebyly stěhovavé robohusy, to pak zas joo!). Kromě sqělého MrtvéhoBazénu byla toto moje jediná zkušenost s komixem a musím říct, že neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Střihač sice odvedl o fous lepší práci, než ten, který řádil (nebo spiš neřádil) na Osmi hrozných, ale stejně by to chtělo ho v té střižně ještě chvíli nechat střihorukoEdwardit. Akční podívaná je to solidní, fanoušci si asi budou chrochtat nad pár gore vyvražďovačkami, ale pro mě stejně zůstává největším zážitkem z návštěvy kina čestné usazení vedle jednoho z filmofanouškovských velikánů. Thx! ;) ()

Mikino00

Čistokrevný western představující Wolverina ve filmu, který mu sedl naprosto na míru. Jednoduchý přímočarý děj, který ukazuje, že není třeba zbytečně kombinovat k zaujmutí diváka, je sice trochu zbytečně natažený, ale za to servíruje osudovou cestu Logana a Charlese v docela nekompromisním podání. Akční scény jsou pak naprosto skvělé, nápadité a krvavé, hlavně však do děje dobře zapadají a posouvají ho dál. Je trochu škoda, že postavy mimo ústřední trio jsou tam nějak navíc a nepodařilo se je lépe vykreslit. Opravdu důstojné loučení Jackmana a Stewarta. ()

bobstock

No po zhlédnutí Mangoldovi starší verze Wolverina nedokážu ve srovnáním s tímto věřit, že se stále jedná o toho samého režiséra. To kam se tvůrci rozhodli nasměrovat původní komiks je neuvěřitelně povedená pocta a rozloučení s postavou Xaviera a Wolverina samotného. Tak dospělé, drsné a citlivé a přitom stále podle komiksu, vrhá Logana o úroveň výš než předešlé komiksové filmy. Jinak nevěřím, že studio zlikvidovalo postavu Wolverina navždycky. Jen se trochu bojim, kdo to po Jackmanovi převezme. :) 85% ()

aLPaC

Možná jsem byl díky zdejšímu vysokému hodnocení přehnaně natěšený a tak to úplně nenaplnilo mé očekávání. Totiž když vidíte hodnocení 90% čekáte obrovskou bombu, takže když dostanete dobrý akční kousek jste trochu zklamán. Ale opakuji opravdu jen trochu. Hugh Jackman hraje parádně, vypadá zdrchaně a je frajer, že se vzdal části svého výdělku, aby film mohl být eRkový. A že je ultra brutální, o tom nemůže být vůbec řeči. ()

kamigava

Na Logana jsem se hodně těšil díky povedeným trailerům, ale nakonec jsem trošku zklamaný. Celý film je natahovaný a místy trochu nudný. Čekal jsem prostě větší řežbu než samé povídání s umírající Xavierem. Jako film je to temný a působí osudově, ale převládá víc deprese než hněv kulhajícího Logana. Zato každá akční scéna, která se objeví, je pastva pro oči. První honička s limuzínou, pak Xavierův záchvat v hotelu, střetnutí s X24 a nakonec nadopovaná scéna v lese jsou něco, co jsem vždycky chtěl vidět. Profesor X si ale podle mého názoru zaslouží důstonější smrt než v kufru nějakého auta. Ten bílej albín/nosferatu se mi taky moc nelíbil, hlavní záporák ale ušel. Tušil jsem správně, že největší hvězda filmu pro mě bude ta malá Laura. Ta byla hodně cool tím jako moc nemluvila. Rád bych s ní viděl další film potom, co se stala následovníkem Logana. Pěkně se s ním rozloučila. Málem jsem měl i slzu na krajíčku. Max 70 %. Možná druhé zhlédnutí vylepší můj dojem. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)