Jessica Jones - Série 1

(séria)
USA, 2015, 11 h 20 min (Minutáž: 47–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Kamera:

Manuel Billeter

Krysten Ritter, Mike Colter, Rachael Taylor, Erin Moriarty, Eka Darville, Carrie-Anne Moss, David Tennant, Susie Abromeit, Robin Weigert, Joseph Ragno (viac)

Důvtipná a ostrá jako žiletky, nadané soukromé očko Jessica Jones si dává do pořádku svůj život, když ji znovu začne pronásledovat děsivá postava z minulosti. (Netflix)

kenkaku

Marvelosvsky propracovaná podívaná, která patří rozhodně k tomu lepšímu. Není tak debilní jako Agent Carter, ale bohužel ani tak poutavé jako Daredevil. Jessica je výborná... bohužel občas má momenty (asi v rámci PMS) a chová se jako neskutečná krůta. Logika jde v tu chvíli stranou a vše co vidíme je jen oslí můstek tomu co má následovat. Co ji nelze upřít je schopnost překvapit (předesílám o této postavě z MARVEL světa jsem před tím neslyšel) a (co považuji za dokonalé) provázanost a propracovanost s Avengers, Daredevilem a Agents of S.H.I.E.L.D. Na závěr jen poznámka k volbě hlavní hrdinky (Krysten Ritter). Dobrá volba. Od ní ty jízlivé hlášky a protivné vystupování opravdu funguje :) ()

Hanys_

Daredevil je někde jinde, to je bez debat. Tohle trpí hlavně tím natahováním příběhové linky, kdy se zhruba od poloviny opakuje pořád dokola "chytli jsme Killgravea ale nezabijeme ho a pustíme na svobodu, abysme ho zase mohli znovu chytat". Škoda, protože Krysten Ritter je dost sympatická, Tennant aka Killgrave má fakt charisma plus dost neokoukanou schopnost a zakomponování Luka Cage proběhlo na výbornou. ()

tron

70%. Jessica Jones je dobrá postava a s Lukeom Cageom má dobrú chémiu a pristane im to. Hlavný záporák, tam je to troška kontroverzné - nie je zlý, ale nie je ani príliš dobrý. A vzhľadom na jeho "schopnosti" niektoré zvraty nedávajú priveľkú logiku. Finále je slabé, ulice New Yorku sú podozrivo vyľudnené a - zrejme vzhľadom na slabší rozpočet - len veľmi nečasto sa staneme svedkami Jessiciných schopností... čo je možno aj svojím spôsobom dobre, lebo to jej "skákanie" ehm pôsobí mierne čudne. Marvelu sa každopádne podarilo vytvoriť ďalší vydarený, skvelý seriál, ktorý je prepojený s Daredevilom (sestrička Claire). Oceňujem tiež, že je to (atmosféricky a inak) niečo úplne iné, než DD. Druhú sériu som však zabalil po druhej časti, neskutočná nuda. ()

NinadeL

Jessica Jones má to štěstí, že je nová postava. V komiksech vycházejí její dobrodružství teprve od roku 2001, takže na Netflixu není nutné zpracovávat téměř stoletou historii a proměny, jak už to tak u Marvelu bývá. První série je svět sám pro sebe, teprve později se odštěpuje Luke Cage a celou partičtu supráků potkáváme zase až v sérii Defenders. Takže pokud jede Jess sólo, je klid celých 13 dílů na solidní ženskou linku a zajímavé holčičí postavy. S klišé o superhrdinech se vypořádá s vtipem, problémy se záporákem jsou pak řešeny velmi civilně. Ačkoli Tennant jako Purple Man je přesně na hranici civilismu a cartoonu. Herecky kraluje trio Krysten Ritter (poprvé ji sleduju v hlavní roli a beru to jako trefu do černého), Rachael Taylor (pamatujete na skvělou sérii 666 Park Avenue?) a legendární Carrie-Anne Moss. Finále se povedlo a 2. série na sebe nenechala čekat dlouho. ()

TerezD

Při sledování jsem se neubránila stejně jako někteří komentující s porovnáváním s marvelácko - netflixáckým Daredevilem, pochopitelně Daredevil je minimálně o dva stupně lepší podívaná než pohled na excentrickou postavu Jessicy Jones, která vede vcelku zpackaný depresivní život. Nelíbila se mi především předvídatelnost událostí, od začátku bylo jasné, jakým směrem se bude děj ubírat. Navíc druhá polovina série ztrácí na dechu a události se zbytečně vlečou, ocenila bych třeba kratší sérii, místo 13 dílů by bohatě stačilo 10 dílů. Naopak bych vyzdvihla ponurou atmosféru Hell's Kitchen, která i v Daredevilovi byla výborná. Ještě si musím rozmyslet, zda vůbec 2. série bude stát za zhlédnutí. ()

• Ve epizodě se objevila postava Samantha Reyesová (Michelle Hurd). Herečka hrála tutéž roli  i v 2. řadě seriálu Daredevil (od r. 2015). (Koldyn)
  • Když Jessica (Krysten Ritter) popíjí v baru a povídá si s barmanem, je možné si všimnout, že jedna z píp patří českému pivovaru Pilsner Urquell. (cze.Oi)
  • Keď detektív Clemons vytiahne mobil, na zamknutej obrazovke sa chybne zobrazuje odosielateľ správy - Unkown, správne je to Unknown. V nasledujúcej scéne, keď je už mobil odomknutý, je odosielateľ napísaný správne. (sami_svk)