Fotograf

• Česko Fotograf (viac)
Česko, 2015, 133 min (Alternatívna 130 min, televízna verzia: 86+87 min)

Kamera:

David Ployhar

Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková (viac)

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (Bioscop)

hony23

Pro dílo Saudka mám slabost a Karel Roden je dle mého nejlepší český herec. Spojení těchto dvou ve filmu mě tak celkem uspokojilo, dlouhou stopáž jsem přežil díky ČT, ktetá film rozdělila na 2 části a jako masožroutovi mi nevadila ani ta obskurní výstava koz, sádla, bůčků a škvarků v podání oněch korpulentních dam. No ale Sáře Saudkové se to asi líbit nebude :-) ()

Bernard Black

Kritikové, radím vám ke klidu...!Ten kdo zná život a dílo Jana nemohl odejít zklamán(minimálně díky výkonu Karla Rodena), ostatní at si raději pustí porno(tam všechno končí dobře:) ()

Popinodan

Pro mě...hodně očekávaný film který rozhodně nebyl zklamáním-ba naopak. Tak nějak jsem si život Jana Saudka i představoval. Film byl zábavný a ani delší stopáž mu neuškodila. Bylo skvělé vidět jak vznikaly slavné fotografie....zábavné. No a špička filmu byl Karel Roden. Kolikrát jsem v něm viděl Saudka originál. Nedokážu si představit v této roli někoho jiného. ()

rigby

Po výtvarné stránce vynikající zpracování, krásně se na to dívá a oko diváka plesá nad uměleckými scénami. Karel Roden si svou roli zjevně užívá, se Saudkem mi úplně splynul. Bohužel velmi povedené dílo sráží dlouhá stopáž, která není odůvodněna příběhem. Ano, životní příběh Jana Saudka je zajímavý, ale na tak dlouhé dílo nestačí a bez Rodena by se celý film zřítil jako domeček z karet. I tak dávám velmi vysoké hodnocení, protože si myslím, že něco tak výjimečného si to opravdu zaslouží. Po dlouhé době film, který jsem si pořádně užíval a ani mi nevadilo, že to trvalo skoro tři hodiny. Možná by stálo za to podívat se na kratší kinosestřih, ale já jsem zkrátka nenasytný. ()

fafejt001

Tohle a odpad ??? Ten se úplně posral . . . . No nic ,, výborný výkon Rodena v této nezvyklé roli jen potvrzuje , že na to má . Jan Saudek je opravdu rozporuplná postava . Takže zde platí dvě zákonitosti - budˇ jej nesnášíte nebo naopak . Film je velmi vydařený a donutí vás přemýšlet . O čemkoliv . Vypadá to na Českého Lva . Jen houštˇ . Bravooo . . . . ()

peeko

Roden skvělý, ale tak nějak tam nepasoval. Myslím, že Kaiser by byl typologicky vhodnější a lepčí. Málková eště lepčí, ale napadla mě Geislerová. Možná režizérka uvažovala obdobně, jen to nevyšlo. Estli byl film jen z poloviny "volně a pravdivě" inspirován událostmi ze života Jana Saudka, tak on je ňouma a kanec a Saudková velmi cílevědomá sviňa. Howg ()

Saxos

Všechny fotografie Jana Saudka jsou za 5*, výkon Karla Rodena taky za 5*, ale film nedosáhl na 4. Některé hlášky jsou super. "Do mejch prostitutek se nenavážejte, to jsou slušný holky". ()

zigy

1. část = cesta do hlubin umělcovy prasácké duše, nicméně...... jak Saudek - Roden sám prohlašuje: každý má nějaké perverzní představy.....proč jej tedy pokrytecká společnost odsuzuje, když on je prostě jen realizuje?.....Toto pokládám za hlavní myšlenku filmu. Roden je vynikající, dokonale převzal Saudkovu mimiku a gesta, a je to jeho druhá největší filmová role (po majoru Tůmovi). Milovníci barokních obdařených žen tento film jistě zahrnou pěti hvězdami. 2. část: přibývají vážnější tóny a s nástupem Sáry Saudkové jako megery vysávačky je to skoro psychothriller....každopádně poselství je jasné: umělci jsou lidé citliví a snadno zneužitelní....a množství nahých barokních žen nepolevuje... ()

FEAR99

Téměř 4 hvězdičky, Karle. Aby se v Česku zrodil životopis není ta nejběžnější věc na světě a aby se zrodil ještě dobrý životopis, je věc prakticky nemožná. Proto musím pogratulovat Ireně Pavláskové, že ukočírovala i takovou kontroverzní postavu jako je Jan Saudek a hlavně - že vytvořila dobrý český film. Dokonce film, který má téměř 160 minut (viděl jsem dvoudílnou televizní verzi) a pořád baví, zajímá a utíká. Málokdy se mi stane, že by mě český film po půl hodině nenudil, ba co víc, že by mě bavil. Tady se nuda absolutně nedostavila a upřímně jsem se na hodinky snad ani jednou nepodíval. K plusům - Roden je po delší době absolutně skvělý (ty naučená gesta a projev!) a zbytek není o tolik horší - Málková hraje skvěle a ten přerod do zákeřné mrchy jí věříte. A že to téměř nemá děj a že se něco začne dít až v poslední půlhodince? Možná ano, ale když mě to prostě bavilo. Hlášky to má, technická stránka je výborná v porovnání s ostatní cz produkcí a hudba je taktéž na cz produkci vydařená. I Bestiář mě od Pavláskové bavil, tohle však víc. Nevím jak Saudek, ale Rodenův fotograf mě byl sympatický a ta posedlost ženským tělem mi přišla vtipná a úsměvná. Bavil jsem se. 7/10 ()

superzurda

Ono kdyby se nepropagovalo, že je to o panu Saudkovi, tak to mohl být zajímavý film. Ten zajímavý film by však nikoho nezajímal ani navzdory skvělému Rodenovi. Mám z toho opravdu smíšené pocity a nutí mě to velmi přemýšlet ani tak ne o Janu Saudkovi jako spíš o tom, jak to bylo doopravdy. ()

Stuck

Dle mě je třeba rozdělit pohled na snímek a pohled na Saudka. Samotný film je velmi povedený a Roden ho drží a drží. Samotný Saudek je asi umělec, ale není nic co bych mu záviděl, spíše naopak. Takže když vše sečtu a odečtu..dávám průměr.... Jinak super hudba! ()

esmoke

Film Ireny Pavláskové (Bestiář, Čas dluhů, Čas sluhů) volně inspirovaný životními osudy Jana Saudka (Karel Roden). Karel Roden velmi dobrý a jako jediný něco předvádí, ostatní je sbírka hodně špatných ochotnických čísel a filmové dramaturgie nevalné kvality. (2D dabing) Rozpočet: 30 miliónů Kč, Tržby: Premiérovém víkend 5,35 milionu korun. ()

Ace.A.T.L.

Popis Saudkovo části života, bez zábran a dost zajímavým způsobem pojatý. Kdo čeká něco, co by mohlo putovat na Kilimandžáro filmových trháků, tak bude zřejmě zklamanej. Ale kdo má rád životopisný počiny, tak si užije svoje. Roden opravdu září a kolikrát jsem se musel i zasmát, v jakých scénách se rád angažoval. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Lucibuska

Karel Roden byl vždycky PAN HEREC a v tomto snímku to jen a jen potvrzuje. To, jak dokonale zahrál Jana Saudka je až neuvěřitelné. Film je celkově skvěle udělán. Má to děj, vtip a po dlouhé době jsem viděla film, u kterého mě mrzelo, že už končí. Za mě je to na plný počet hvězdiček, není tomu co vytknout. Vřele doporučuji! ()

tchempi

Snímek vznikl jen proto, aby dehonestoval Sáru. Možná oprávněné, možná ne, to je fuk. Možná si perverzní Honza jen léčí mindráky, nebo je to ve státě se zkostnatělým soudnictvím jediná možnost obrany. Ale opakuji, to je fuk. Jde o to, jaký je Fotograf jako film. A bohužel není nic moc. Přitom rozjezd je skvělý. Dialogy jsou břitké, peprné hlášky trefné. Ale v momentě, kdy se začne řešit, jaká je Ráchel/Sára krysa, film se totálně rozpadne. 45 % ()

LencaN

Asi jsem doufala, že mi tenhle film ukáže pana Saudka z lepšího úhlu a že aspoň trochu opustím svůj nesympatizující postoj k němu. Ale bohužel se tak nestalo a naopak jsem se v tom jen utvrdila. Pan Saudek je nejspíš ( a je to tak prezentováno i tady ve filmu) pořádný chlípník s nějakými úchylkami, především pro obézní ženy, o které by si jiný neopřel ani kolo, leda by ji na tom kole chtěl dotlačit na odtučňovací pobyt. Celý film byl stejně praštěný jako Saudek. Vadilo mi, že ze sebe dělal největšího chudáčka, přitom si za to z části mohl sám, že si k sobě pustil takovou skrytou fúrii. Jedinou hvězdu dávám za herecký um Rodena a Marie Málkové, jejíž charakter se měnit skoro před očima. Ale jinak to byla nuda plná perverzností, odporností, nevkusnosní a nevím čeho dalšího. ()