Vítr ve vlasech

• Taliansko Nessuno mi pettina bene come il vento (viac)

No One Can Brush My Hair Like the Wind je film zobrazující životy mnoha osamělých duší zoufale hledajících společnost. Nesnadný vztah mezi spisovatelkou, která žije v osamění, a mladou dívkou, která vpadne do jejího života. (Filmbox)

angel74

Italské drama s příhodným názvem Vítr ve vlasech je v každém případě velmi neuchopitelný film. Ačkoliv po dějové stránce jde o poměrně nudnou záležitost, tak samotný příběh má lehký nádech tajemna, což by mělo udržovat diváka v bdělosti. Pořád jsem do poslední chvíle čekala, co se z toho vyvrbí, ale nakonec všechno vyšumělo do ztracena. (50%) ()

Adramelech

Rafinovaný italský horor. Žurnalistka dělá rozhovor se spisovatelkou a nechá u ní na hlídání své dítě, jež se tam v důsledku okolností nějaký čas zdrží. V průběhu let se mnou dělalo rozhovor už více žurnalistek, ale tohle mi naštěstí žádná neprovedla. Nicméně je to děsivá představa. Svěřené dítě – holčička – je fakt dárek: lže, kamarádí se s deklasovanými živly, v jedenácti letech začíná kouřit a pít pivo. Přesto nelze říci, že by holka vůbec neměla slušné vychování, neboť na otázku jednoho výrostka, jestli chce, aby jí ukázal svůj klacek, zdvořile odpoví: „Ne, ale díky, že ses zeptal.“ Je však ochotná na požádání si zdvihnout sukni a ukázat kalhotky. Inu prostě dítě, jaké by si každá matka přála. Podaří se spisovatelce zbavit se problémového spratka? ()