Kašlete na předsudky

(študentský film)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Komédia
Česko, 2014, 4 min

V tomto čtyřminutovém příběhu zjistíte, že všechno nemusí být tak hrozné, jak se na první pohled zdá. Píchlé kolo, roztrhnutá sukně, podezřelá dodávka a spoustu dalších negativních faktorů přece nutně nemusí vést k nejhoršímu dni na světě, nebo ne? (AlekiCornski)

TheDarKnig

Audiovizuál obstojný i když si tvůrce možná vypomohl úplnou absencí mluvení, hudba zvolená asi logicky pro podpoření celé myšlenky, ale ne můj šálek čaje, herecky průměrné, ale tak nečekám nějaké zázraky, ne od cvičení z prvního ročníku. A plusem je, že byla zvolena správně sympatická slečna i správně odporný proletariát. Zajímalo by mě ale, zda ten thumbnail videa na Youtube zvolili autoři nebo to nechali Youtube. Protože pokud to byla první možnost, je to další nechutná ukázka nahánění shlédnutí, což je ovšem na druhou stranu docela běžná praktika tam, a vlastně i všude jinde. Ale stále to moc nepodporuji. Co se samotného děje a jeho významu týče, chvíli jsem si myslel, že to bude spíše něco komického nebo parodického, vzhledem k zvolenému průběhu krátkého příběhu, kopírujícímu postupy z toho určitého, velmi specifického druhu filmového průmyslu, ale nakonec se ukázalo, že je to myšleno všechno vážně. A nepomohl ani ten naprosto špatný až falešný úsměv, který předvedla milá dívka na konci a který evokoval, že to setkání možná přece jenom dopadlo za kamerou jinak než mělo vyplynout z názvu. A jakkoliv jsou tedy předsudky určitě v mnoha případech škodlivé a mohou způsobit různé těžkosti různým skupinám lidí, kašlat na ně je úplně je stejně hloupé, protože ne vždy jsou vystavěny na úplně vratkých nohách a i když je třeba možnost, že určitá skupina lidí může člověku způsobit o 10% častěji újmu než jiná, stále to je při převedení procent na počty většinou velké množství. Zajímavý pokus, ale víc než 5/10 nedám. ()

Radko

Vtipne a v krátkom čase ukázané dve veci. Prvá napriamo, tvoriaca pointu filmu. Trefne obrazom vypovedá o tom, že často brutál výzoroví hroziči sú len veľmi citliví ľudia. Maskou démona sa chránia pred zlobou spoločnosti. No a tá druhá vec je povedaná nepriamo: pričasto sú solídne vyzerajúci a prevoňaní sympaťáci tí najväčší zákeráci. Prehnanou hygienou a voňačkami prekrývajú svoj prirodzený smrad zlomyseľnej a pokrivenej psychiky. Možno sú to tiež ale len predsudky, na ktoré sa treba vykašľať. V zhode s vývinom živočíšnych druhov a ich správaním však skôr odporúčam predsudky rešpektovať. Často práve predsudkové varovné signály pomôžu uchovať si zdravie a život. ()

Pepinec

Já většinou kašlu spíš na studentské filmy, protože s nima mám asi takový problém, jako měla včera česká obrana s německým útokem. Tohle cviko mě ale docela mile překvapilo. Jen teda doufám, že je to výsledek jednoho dopoledne, a ne závěrečná práce za první dva semestry... Jinak Filipe jedna rada do života, aby sis nemyslel, že je to v něm jako ve filmu - nahej ženskej zadek si musíš vždycky sám dovézt kam potřebuješ, čekat na tebe nikde nebude. ()

PetrPan

Hezké, v reálu by si i společně zazpívali https://www.youtube.com/watch?v=nk8ZDexiOOY. V Kašlete na předsudky 2 píchnou dva pohlední skinheadšti teenageři romské babičce nůž do břicha a s nákupem a ve trojce se populární Tomáš Halík pokusí smířit věčně rozpolceného židovského antisemitu. Ale teď vážně, hezké to bylo. ()

Marek1991

Nenazýval by som to, čo je v diele hneď predsudkami, ale prirodzenou skúsenosťou, ktorá vám má napovedať, čo je možné, že sa stane, no nemusí to byť pravidlo, lebo nikdy nevieme, čo sú ľudia zač, ale môže nás to varovať a nabádať k ostražitosti, najmä ak má niečo v sebe zabudované drsnosť, či sklony k násiliu. Ja som sa tiež snažil kedysi vnímať futbalových fanatikov rovnoprávnejšie, no skúsenosť mi ukázala, že tam častejšie môžem prísť k úrazu, viac ma tam sklamú než napríklad podobní fanúšikovia na stolnom tenise, preto je to ťažké takto hodnotiť s tým, čo to podáva, lebo to nemusí byť celá pravda. ()

zette

Dobre odvedena prace, je to vtipne, ma to pointu a predevsim tri zajimave postavy:-). Pokud se skutecne jedna o studijni cviceni, na tema "vymena kola", tak klobouk dolu. ()

ecceHOMMO

Video ako Cvičenie študentov prvého ročníku Filmové akadémie na zadanú tému - Výměna kola je proste bezva. Našiel som vlastne len jedinú chybičku krásy, ale vlastne niet dôvod o nej hovoriť.... ()

pytlik...

Koukám, že Erben a Němcová dostali těžkou konkurenci... Oberfalcer by se měl přihlásit do konkurzu do ČT, ať konečně ta štědrovečerní pohádka za něco stojí. ()

klukluka

Technicky vynikající, ALE s ústřední myšlenkou mám velký problém. Jistá skupina lidí má na předsudky v podobných případech plné právo. A snad i na to, nadělat si do kalhot. Vážně pochybuji, že by se pak pro ně našly náhradní. ()

Koprska

Studenti FAMO dostávají v prvním ročníku téma ,,výměna kola" opakovaně. Ale tahle byla zatím suverénně nejlepší, co jsem viděla! ()

umbjaz

poměrně tísnivá atmosféra beze slov je výborným příkladem lidské vychovanosti. osobně mám za sebou několik zážitků s absolutně stejnou pointou -:) ()