Nejen na zemi

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1928, 2 min

Animovaná reklama na cigaretové dutinky Abadie. Starý astronom musí salvou z kanónu probudit opozdilý Měsíc. Ten ověří u své ženy, že má skutečně zpoždění a netečně vychází ze svého domku, u toho mocně dýmá z lulky. Čoud vyruší Svatého Petra strážícího nebeskou bránu, je sice notně rozhořčen, ale přesto blahosklonně doporučí Měsíci modernější a šetrnější způsob holdování tabáku. (J.Connor)

LeoH

Tahle reklama na cigaretové dutinky(!) je z dochovaných českých animací první, která má ucelený děj (s úvodem vypůjčeným z Cesty na Měsíc včetně detailů učencovy pracovny – o střelbě glóbusem z dalekohledu se ovšem nesnilo ani Mélièsovi), nezakopávající tempo a víc než jeden gag. ()

bratr.Milan

Jedna z prvních českých animovaných reklam, která si bere inspiraci z krátkých francouzských filmů o hvězdářích (je zvláštní, jak oblíbené to bylo téma v začátcích kinematografie). Ty jsou však lepší. Tady je navíc jen pár dobrých či horších vtipů, a celkově je to podle mě zástupce hloupějších reklam. Na konci z toho vykoukne propagace cigaret. Fuj. ()