Anastacia - Stupid Little Things

Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2014, 4 min

Anastacia

kingik

Sešla z očí, nesešla tak úplně z mysli a mnohé hudební slechy se jí nemohly dočkat. Na tenhle comeback jsem byl hodně zvědavý. Sympatická zpěvačka s výjimečným rozsahem, a pro ní tolik charakteristickým hlasovým zabarvením, bojovala až donedávna s rakovinou a příliš své fanoušky hudebně nezásobovala. Naposledy o sobě dala hudebně vědět v roce 2012 cover verzí hitu od rockových Foo Fighters "Best of You", které se dostalo i klipové podoby. Nahrávka jen tak prošuměla éterem, a pak zase následovalo dlouhé čekání. Na svoje fanoušky to Anastacia Lyn Newton, kterou všichni bezpečně znají jen pod zkráceným jménem Anastacia, vybalila až v roce 2014, kdy dává vale nepodstatným věcem, které dokonce považuje za hloupé, jak o tom s chutí zpívá ve svém dlouho očekávaném songu. Na veřejnosti se zpěvačka poslední dobou ukazovala spíše sporadicky, a tak se nabízí kontrola, jak jí to v jejím novém klipu sluší a co se u ní stran image změnilo. A můžu místopřísežně prohlásit, že jí to sluší. A už upustila od nošení svých tradičních brýlí, ale přesto je v několika záběrech ještě stále má. Pokud jde o její poprsí stižené rakovinou, tak vlivem rychlého střihu a rychle uhýbavé kamery, nebylo dost dobře možné si prohlédnout, jestli o ně přišla, ale to není ani tak podstatné. Hlas má stále v dobré formě, už tolik nenatahuje svoje "ječáky", jako když zpívá černoška v kostelním chorálu, a ve své pěvecké poloze je příjemně umírněná. Jaký je její nový song z hlediska hudebních kvalit se také sluší zhodnotit. Nezní špatně, ale ani nijak objevně. Vyhrála si s moderním mixem soundu a hudebně by to nemuselo zapadnout. Zpěvačka si více, než hudební posun, užívá svůj návrat na hudební scénu, což její fanoušci vítají. Mně osobně její hudba blízká není anebo je to tím, že dříva byla hitovější, populárnější a tím také poslouchanější v mnohem širším spektru posluchačů, což pochopitelně s odchodem její hudební dekády, vzalo za své. V hitparádách její písničky postupem času začaly být opomíjeny, a co si budeme povídat - provokativním sex-appealem takového rozsahu, jako její kolegyně Britney Spears, Christina Aguilera, Katy Perry a nově Ke$ha nebo Demi Lovato, také určitě nedisponuje. Ony však nedisponují jejím vysoko oktávovým rozsahem. Anastacia se ve svém novém klipu prezentuje v dobré náladě, písnička je poslouchatelná o to víc, zvláště, jste-li příznivci téhle sympošky. Ostatní to až tolik nenadchne. Mé hodnocení: 60% ()

Patw

Nechci psát, že je to skvělí comeback, protože ona nikdy úplně neodešla, ale je to fantastický hudební comeback! Video je skvělé, svěží a píseň taky. Vrátila se k tomu co jí sedí nejvíc a jde to poznat. Za mě za 5* ()