Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

Mistr119

Nakonec jsem se rozhodl dát filmu 4 hvězdičky, ale ta 4. je teda s odřenýma ušima.. Bylo pěkné, jak se Tomáš choval na královském dvoře, když přišel a že věci, které i princ, kterého považujeme za dobrého, dělá s jistou aristokratickou arogancí, která nám už ani nepřijde, ale daleko ušlechtilejší chování sedláka nás na toto upozorní. Taky se mi líbilo, že další konflikt se objevil vždycky těsně před rozřešením konfliktu předchozího a napětí s pozorností diváka tak můžou stoupat až do samého konce. Co bych filmu vytkl je to, že bylo od začátku předvídatelné, že ti dva se zamilují navzájem do svých snoubenek, to, že nebylo vyřešeno potrestání šejdířů z hostince a nakonec taky samotný název - proč se to sakra jmenuje Láska na vlásku? Působí to dojmem, že se název do samotného konce nevěděl a pak dotočili předmluvu, kde se to takto akorát pojmenuje a "vysvětlí". Když už vycházeli z Twainova Prince a chuďase a nechtěli použít přímo toto, tak mohli použít alespoň něco podobného..! Jo a co se týče dabingu, když už se český film musí předabovávat, tak proč jsou předabováváni i čeští herci jinými českými herci? ()

Mates Hradecky

Tak takhle to dopadá, když se filmovou pohádku v evropské koprodukci pokusí natočit někdo jiný než Vorlíček. A herecké obsazení? Nedovedu si představit horší princeznu, než unylou (ale na sebe pyšnou) Celeste a prince Spišáka, který v dvojroli místy připomínal Mr.Beana. ()

xwerm odpad!

to je na mna privela! Väčší význam vidím, keby som sa tie skoro dve hodiny pozeral do steny, čo som v podstate aj robil 0/10. Slovenské filmy sú sračky skoro všetky.Nevieme na slovensku natočiť normálny film. ()

RoxaNie

Mňa to príjemne prekvapilo. Výprava, kostýmy, hudba, prostredie boli skvelé. Humorné prvky takisto, miestami to bolo také prázdne, ale nenudilo to, videla som už oveľa horšie rozprávky :) ()

gezko

Čo k tomuto filmu dodať, hm. Vysoko oceňujem, že Slováci sa podujali natočiť rozprávku. Konečne sa aj my máme čím pochváliť pred bratmi Čechmi. Čo však rozhodne neoceňujem, je že mi film pripadá ako amatérsky študentský film. Takú neprofesionalitu hlavných hrdinov som nevidel už dávno. Vedľajšie postavy boli OK, ale tie hlavné... princ Matej, Tomáš, princezná Beatrix... boli, no hm, radšej ani nepoviem. Hana alias Judit Bárdos ani nedostala priestor niečo ukázať. A takto by som vedel pokračovať ďalej. A zase sa dostávame k otrepanému, že každý Slovák je najlepší tréner, prípadne najlepší režisér. A ja nie som výnimkou. Preto som už radšej ticho a z národnej hrdosti dávam neobjektívne 3*. PS: Celeste nech radšej zostane pri speve, pretože tam jej to ide omnoho lepšie. ()

Gyl

Jedna z mála povedených českých pohádek za poslední roky...A není to troškova taškařice, takže bych jí měl vlastně dát pět hvězdiček. ()

Pharao20 odpad!

Herecké výkony hlavných postáv úplne zabíjajú všetky prípadné kladné fragmenty tohto diela. Celeste je pekná ale rovnako ako jej hudobná tvorba aj toto je odpad. ()

Naby

Celkem pěkná pohádka. Opravdu nádherné bylo to prostředí. Nicméně pohádka nemá v sobě nic nového, takže zapadá k šedému průměru 2,9* ()

hanikrivi

Hodně natahovaná pohádka. Hlavní hrdina nebyl špatný, ale na to že hrál dvojroli to chtělo asi vybrat nějakou výraznější postavu (někoho jako Oldřicha Kaisera za mlada), a prince hrát jinak než kováře. Krásná byla výprava. To mě Slováci vždy potěší. Dokonce tu nebyly ani nijak trapné postavy. Ten konec je neudržitelný... Vzhledem k tomu, že příběh nebyl humorný (to úmrtí už se dlouho nevidělo) tak na závěr ta vtipnost je poněkud rozpačitá. ()

tulen

Solidní, klasická pohádka, která ničím neurazí a nemá žádné výraznější slabiny (i když třeba Hanák je dost zoufalý a český dabing se taky moc nepovedl). Jasně, že tam je dost nelogičností, ale je to pohádka, takže nemá smysl se v tom moc štourat :-) Mezi 3-4*, ale dám tři protože celkově nízké hodnocení nepovažuju za spravedlivé.. ()

I.ball

Pohádka v českém znění nedá na víc než 80%. Vo slovonskom originale je naozaj krajšie. Výprava a kostýmy super, hudba libá a princezny, respektive nevěsty hrdinů krásné. Chyběl mi trochu sníh, ale i tak si to zaslouží v porovnáním s ostatními výtvory česko-slovenské koprodukce minimálně 85%. ()

Chlo0opek

Tahle pohádka čerpá z výborného námětu, tak není divu, že výsledek byl koukatelný (a nepokazila to tentokrát ani herečka/neherečka Celeste). V roli krále se mi teda moc nelíbil Tomáš Hanák - přece jen svým pomalým řečnickým projevem patří do jiného typu filmů. Na druhou stranu Samuel Spišák nebyl špatný, kostýmy hezké, exteriéry taktéž. A celkově na mne pohádka udělala dobrý dojem, takže ve výsledku slabší 4*. ()

SchwabXIII

Já tomu chtěl dát šanci, protože Hanák a Matonoha. Ale to, jak je do češtiny předabovaný, nějak nedávám. Nicméně kostýmy a prostředí okulahodící, takže když vypnu zvuk, jedná se o příjemnou kulisu. ()

KarolMalina

Rozprávka z roku 2014 mala veľký potenciál stať sa ešte úspešnejšou, no i napriek tomu jedna z mála, ktorá sa dá pozerať do konca, po roku 2000. Občas mi tam chýbalo lepšie položenie  a vžitie do situácií, lebo mi to pridalo pri niektorých scénkach, ako by sa čakalo na autobus. Trochu viac dynamiky pohybu tam chýbalo, očakávanie, entuziazmus. A bola škoda, že nebol využitý potencionál Karola Čálika. Viac záberov malo byť na neho a viac dialógov. Pretože to je pán umelec a má čo to za sebou. ()

soukyd33

Chvilku to trvalo, ale pak se to rozjelo. A k mému překvapení, velmi příjemně. Chvíli jsem čekal jiný příběh, ale i tento je povedený. Herecké obsazení průměrné. Herecké obsazení dobré. Herci sympatičtí. Hudba a zpěv super. Závěr: Zvláštní pohádka, ale dobrý film. Poznámka: Celkově to mohlo být vtipnější. Hvězdiček 5 ()