Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

PTuranyi

Výborná výprava, kamera aj herecké výkony sú celkom dobré. Škoda len, že niektorí herci majú problém s rozprávaním. Konkrétne pri Celestii (princeznej Beatrix) sa mi zdalo, že slovný prejav dosť neladil s vizuálom. Nemyslím technicky ale farbou a intonáciou. ()

Karbos

Dost podceňovaná pohádka zde na ČSFD. Určitě by si zasloužila hodnocení nad 60%. Obzvláště oceňuji zasazení pohádky do historických reálií, výpravu, kostýmy a kameru. ()

jurajpower odpad!

Snímka búra mýtus, že princezná a princ majú byť príťažliví. Možno som ovplyvnený rozprávkami z minulosti, no toto je strela vedľa. Celeste run,run, späť k mikrofónu, pouč sa z Nely, tá to s herectvom tiež prepískla. Samko je navyše smutný príbeh všade obsadzovaného a opozeraného neherca, ktorý sa v budúcnosti určite ustáli v reklamách a večnom Panelák story. Zbytok bol popísaný v predchádzajúcich komentároch. ()

durkes

Tak tento film sa mi bude spájať s pokazeným štedrým večerom, ktorého mala byť táto rozprávka hlavným programom. Film charakterizujú tri slová - nuda, nuda, nuda. Herecké výkony na úrovni ochotníckeho súboru (mimo Milana Bahúla, ten svoju rolu ustál). Celeste by mala fakt iba spievať a pán Hanák si túto rolu asi tučnými písmenami do filmografie nevpíše......... Jedna hviezda za pekné kulisy Oravského zámku a herecké záblesky Sama Spišáka. ()

Tominko12

Na slovenskú rozprávku som bol veľmi zvedavý a sklamaný som rozhodne nebol. Zo začiatku mi síce trvalo zvyknúť si na dvojrolu Sama Spišáka a niekoľko ďalších scén mohlo byť zvládnutých určite lepšie. Avšak ako slovenskú rozprávku to beriem s nadhľadom a som rád, že si môžem pozrieť oddychový film natočený na Slovensku. Pieseň k filmu od Celeste je tiež veľmi príjemná. ()

Alien777

Obraz už je na slovenské pomery krajší. Takže kamera, svietenie a grading sa mi páčil a musím ho pochváliť ale čo sa týka zvukovej stránky tak úplne zlé. Dialógy maximálne neprirodzené - dramaturgicky tento film maximálne upadá. Navyše zlý master, Spišák má hlas jak starý pán niekedy - celé vidieť že to bolo na novo nadabované no veľmi zle. Mali tie dialógy radšej opraviť kľudne nech im nesedia ústa mne je to jedno, dialógy by som im kompletne pomenil a urobil nový master nech majú postavy interakciu s prostredím a neznejú stále ako pol metra odomňa aj keď sa vyskytujú 5 metrov od kamery. Pohľady tiež celkom pekné a prirodzené ale dialógy to maximálne skazili, škoda. Tie zároveň súvisia s hereckými výkonmi takže to tiež radím do podpriemeru s výnimkou niektorých vedľajších postáv - akoby vytiahnuté z Game of Thrones. Podarený nepodarok či nepodarený podarok? ()

tinss_18

Nijak veľmi ma to nezaujalo. Výkon princa a kováča bol otrasný, mala som pocit že to je amatérske video. A Celeste by mala ostať radšej pri spievaní. No aspoň nejaké + u mňa má tento film, že sa to odohráva v peknom oravskom prostredí. ()

dogrose

Vypůjčit si od někoho látku, nic k ní nepřidat a čekat, že to bude fungovat, je naivní. Bylo to předlouhé vyprávění, v němž se nic moc nedělo, vždyť dvě třetiny pohádky trvalo, než se chlapci vyměnili. Nicméně půvabný Samuel Spišák krásně pásnul k představitelce Hany, ale koneckonců i k Celeste, ve slovenštině to celé zní moc pěkně. Výprava, lokace i interiéry mne uchvátily, často to byly kompozice jak ze starých obrazů, citlivá kamera, krásné světlo, byl to estetický zážitek. Slováci se vyhnuli jakýmkoli přehnaným emočním výlevům, pro ně tak typickým, což pohádce rozhodně prospělo. Jo, vtipně vyřešený závěr. Celkem vzato, podle mne pohádka patří k tomu lepšímu ze současné tvorby. Ráda se podívám na další věci paní režisérky. ()

malyLibor

Tak to mne podrž.... taková krásná pohádka a má hodnocení stejné jako ta naprostá blbina ze včerejška... Tak to mi hlava nebere. Na rozdíl od včerejšího odpadu Kdyby byly ryby je toto jasných 5*. Krásná pohádka, plná lásky, s krásným koncem... prostě u mne je hodnocení jasné. ()

carnacv

Nejedná se o snímek vyloženě špatný, ale pokud se v něm 50 minut nic převratného neděje, pak nemůže být o kvalitě řeč. Kdo vydrží, určitě nudou nepojde, páč po překonání všech oněch úvodů a zbytečných scén se konečně dočáme i nějakého toho napětí a pohádkového děje. V těchto chvílích jsem litoval předešlých utrpení, neboť by si za tyto lepší chvíle režisérka zasloužila lepší hodnocení. Sečtu-li slabší chvíle s těmi lepšími, musím se přiklonit k lepšímu podprůměru, neboť jsem již viděl i lepší průměry. ()

NiennaTasart

Troufám si říci, že nejlepší pohádka letošních Vánoc. Jinak princezna neuvěřitelně ošklivá a zajímalo by mě, jak se bude řešit nástupnictví budoucích synů Matyáše a Tomáše. ()

Falwic

Z Vánočních pohádek roku 2014 byla nejlepší. Tato se blížila klasické pohádce celkem dost. Krásné prostředí, kvalitně zahrané postavy, krásná princezna. Délka mi ani nevadila, ikdyž možná trochu kratší stopáž by také nevadila. ()

michalkop

Epický pohádkový příběh bez jakékoliv pohádkovosti, až na tu záměnu. Pohádka nudná táhlá, ale jako drama dobré. Jen ten konec a rozuzlení s dvojníky není vůbec uspokojivě vyřešené, ač se herci snažili, seč mohli. Za mě 65%. ()

valmet

Výprava neměla chybu, oproti této pohádce vypadají ty české, jako chudé příbuzné. Ale na scénáři se ještě mělo zapracovat a herecky to též nebylo pravé ořechové. Ani Celeste, ani Samuel se mi vůbec nelíbili. ()

Chuckiecz

Z téhle pohádky jsem tak nějak v rozpacích. Princ vypadal spíše jako vagabund a jeho dvojrole nebyla moc uvěřitelná - rozdíly spíše ve vyjadřování. Kde byl rozdíl i v řeči těla jako u Romana Skamene, který hrál tuto dvojroli v roce 1971? Totéž princezna sice hezká, ale třeba její smutek jsem jí vůbec nevěřil. Král Hanák snad škoda slov. Příběh inspirovaný Markem Twainem byl tedy vzatý hodně z rychlíku. Myslím, že tohle téma by si zasloužilo více místa než ostatní děj. Jinak hudba skvělá, kostýmy dobré, lokace perfektní. A tak i přes výše uvedené dávám 50%+ ()

montel

Matěj (Samuel Spišák) je princ, kterému jeho otec přikáže oženit se s princeznou Beatrix (Celeste Buckigham). Jediným důvodem proč tak má učinit je aby se královská vojska spojili a posílili se proti jiným nepřátelům, kteří jim vyhrožují. Matěj však Beatrix nemiluje a tak je z celé situace zoufalí. Tomáš (Samuel Spišák) je naopak chudý kovářův syn, který se po hádce s otcem vydá do světa. Když pak dojde až ke královskému hradu a seznámí se s princem Matějem, oba zjistí že jsou si velmi podobní. Prince tak napadne bláznivá myšlenka. Trvá na tom, aby si na jeden den oba vyměnili své role. Princ Matěj se tedy vydá místo Tomáše do vesničky, kde se zamiluje do chudé sousedky a Tomáš si uživá přepychu a náruč krásné princezny...Novodobé pohádky už opravdu nejsou to pravé ořechové. Chybí charizmatičtí herci i dobová atmosféra. Láska na vlásku je navíc nudná, předlouhá. Střih by jí rozhodně prospěl, ale také lepší herci i příběh. Pobavit mohl alespoň Matonoha, to by ovšem musel dostat více prostoru. 40% ()

Spike86

Pěkné kostýmy, výprava a exteriéry výrazně přesahují dějové a scénáristické kvality, jelikož dvě třetiny děje to působí roztahaně a nudně. Nic moc se tam neděje. Škoda českého dabingu v České televizi. Přece jenom český herec nadabovaný jiným hlasem působí divně. 37% ()

gizi

Výpravné to sice bylo, ale neskutečně nudné a zdlouhavé. Nebylo to špatné, ale prostě tomu dost chybělo - nic moc nápady, nic moc legrace, nic moc obsazení a herecké výkony takové průměrné. 65%, 26.12.2014. ()