Fanfan tulipán

• Československo Fanfán Tulipán (viac)
TV spot

Francúzsky dobrodružno-romantický film o francúzskom ľudovom hrdinovi. Film bol inšpirovaný ľudovou pesničkou o chrabrom zbojníkovi, ktorý uveril veštbe cigánky, že jeho ženou sa stane dcéra francúzskeho kráľa. Fanfan Tulipan prežíva množstvo dobrodružstiev na svojej ceste na kráľovský dvor a do rodiny Ľudovíta XV. (STV)

Frank2

Jeden z těch filmů, který časem nic neztrácí. Krásná Gina Lollobrigida, charismatický Gérard Philipe a dobře zasazené vtipy dělají z filmu nadčasový klenot. ...."Já, ty, moje žena a děti budeme žít spolu. Ty budeš můj bratr a já budu tvůj otec! " ()

coulismoulis

Proti Fanfanovi je D'Artagnan uplny bridil, vecna skoda, ze mu ten Ludvik XV. po svatbe rovnou nepredal zezlo, kde mohla Francie byt ;) Kazdopadne bajecny film, ktery si z francouzske kinematograficke tradice bere jen to nejlepsi, vcetne charmu GP a ironickeho komentare. Dokonalost pak zaruci nas (stary) dabing. ()

+sfinx+

Velmi chabá verze pravého klenotu z roku 2003. Je mi vcelku jedno, co tu kdo označuje za klasiku. Klasika je pro mne to, co si rád znovu pustím a nepodělám se hned z toho, když v obsazení uvidím Philipeho nebo Lollobrigidu. Jsou směšní, přehrávají, dialogy jsou absolutně nevěrohodné a možná by tu přehnanou přeúžasnou přeumělkovanost docenil Ludva v tom 18. století, ale já si na takový voloviny nepotrpím. Ve zbytku se mi jen na pozadí promítá nový film s Fanfánem, který se žene za svým osudem a po cestě s lehkostí, vtipem a úsměvem překonává překážky. Zatímco tady pouze pajdá náš rádobyhrdina. Klopýtá v soubojích i v milostných dobrodružstvích. O svém příběhu, víře v osud nebo lásce není schopen přesvědčit snad ani sám sebe (viz scénka u rekrutů). A kde jsou další úžasné postavy - prostoduchý Ludvík, který jedním dotazem na špehy překonal veškerý vtip tohoto filmu, kde je plukovník hledající správnou melodii pro své chlapce? Král byl nahrazen perverzním dědkem, plukovník nevýraznou figurkou, stejně jako třeba markýza a princezna. Zkrátka nic, co bych rád viděl znovu a nic, co by se dalo nazvat klenotem. ()