Karol Smelý, vojvoda Burgundský (Roger Hanin) usporadúva veľkolepé oslavy, ktorými chce zapôsobiť na pozvanú šľachtu a predovšetkým na francúzskeho kráľa, svojho bratranca Ľudovíta XI. (Jean-Louis Barrault), po ktorého tróne túži rovnako ako po ruke krásnej Jeanne de Beauvais (Rosanna Schiaffino). Tá však už miluje rytiera Robert de Neuville (Jean Marais). Vojvoda Burgundský sa ale neštíti ničoho, len aby dosiahol svoj cieľ. (STV)

klúčik

znova romantická klasika. J.Marais ako rytier, ktorý bojuje o česť a srdce ženy. No celkovo je to len jeden z mnohých podobných diel. A tento film je len priemerný... Celkový dojem 65%. ()

CSSML

Toporné herectví, patetické dialogy a prostinký příběh. Voňavé ztvárnění středověku mě nikdy moc nebralo. Při úvodním turnaji zůstane jeden francouzský rytíř v sedle, přesto Francouzi prohráli a musí nastoupit de Neuville – nerozumím. ()

kolemjdouc

velice příjemný film na nedělní odpoledne.Nádherně propracované kostýmy,interiéry.Dámy byly nádherné i bez silikonem nacpaných dekoltů.Vynikající dabing ()

Alf

k dokonalosti ve svém žánry chybějí jen charismatičtější (hezčí) hlavní představitelka, ale bohužel i zjevem přitažlivější hrdina, o jeho schopnostech ale jinak není vůbec pochyb..... ()

pipapa

Klasická Jean Marais-romantika, kterou však scéna s vlky přehoupla do pohádkového žánru. Dynamičtější je originální zvuk (+ titulky) než uhlazený český dabing. ()

Bozvav

Líbivé, leč dosti slaboduché, zcela polatné době svého vzniku. Nicméně jako pohádka s historickým základem slušné. Za mne 50%. ()

Hightower

Z tohoto filmového snímku nemám radost, a to i když je z roku 1961. Oplývá přílišnou nudou, nedokázal mě ani na určitý okamžik vytrhnout od namotávání klubíčka; vše jakoby se odehrávalo už s předem jesným vítězstvím (např. obsazování hradu). Číší z něj až přílišná sebejistota, která potírá jakékoliv sebemenší zpochybnění. Dále nemohu překousnout určitá hluchá místa v ději ( viz jak Marais zakotvil koně u křoviska ještě s jedním kumpánem a společně šli do hradu - určitý mezi děj - a hle najednou jsou v místnosti odkud vyslechnou závažný rozhovor: jak vědí kam maj jít a vůbec, jak mohli vědět, co se tam bude řešit?). Určité plus dle mého mínění mohou sklidit kulisy a rekvizity a potom též Jean - Louis Barrault, a to proto, že dle mého jako jediný nepůsobil uměle ve své roli. ()

FireTight

Tomuto filmu bych klidně odpustil všechny ty patetické dialogy, supermana Maraise nebo poměrně jednoduše předvídatelný příběh, ale tu scénu s vlky... No nezlobte se na mne, že by ji ti vlci minuli bych ještě byl ochoten akceptovat (nehýbala se a byla zhruba na jejich úrovni) , ale aby ji poté divoká smečka vlků (co předtím totálně rozdrtí skupinu vojáků) začala chránit a chovala se jako partička krotkých beránků? Ne, to nepřekousnu, tady si ze mě asi někdo dělal srandu a proto musím jít o hvězdičku dolů. ()

DEMON

Skor lepsie 2*, ale ked uz je ten vianocny cas... :) NIe je to ziadna velka slava, ale pozera sa to prijemne. Taka stara oddychovka, co mozte pozriet dokonca aj s rodicmi. ()

MirkaP

O co půjde, kdo je hodný a kdo zlý, jak to dopadne .. vše je jasné téměř při úvodních titulcích. Celé se to dost vleče. Závěrečný "soud" plný protiřečících si výroků, prostě bylo nutné inscenovat ještě jeden rytířský souboj. Hezké kostýmy, zejména dámské - ovšem pánové v punčocháčích s nezakrytými spodními partiemi vypadají legračně, zejména když se JM sápe ven z vody. Celkový dojem - dobrý film k žehlení, když kus nevidíte, o nic nepřijdete. ()

macetoma

Jedním slovem: nostalgie. Příběh se táhne přesně podle předem daných pravidel a tak to asi má v takovýchto filmech být. Stačí vidět jeden takovýto film a jako byste viděli všechny. Některé souboje trochu srandovní (něco jako když jsme se jako malí prali ) - jeden dával pořád "kravatu" tj. rukou kolem krku a druhý zase jako ve hře StreetFigher - protivníky zvedal a házel s nimi na zem. Scéna s vlky zajímavá, asi bylo těžké to natočit, aby se nepokousali. Závěrečný "boží soud" je taková otloukárna palcátama - Jan Žižka by měl radost. Dávám 3 hvězdy. ()

ostravak30

Jean Marais je takový klasik historických filmů. Ve své době točil prakticky jeden za druhým. Stejně je na tom i André Hunebelle a Jean Halain. K nim se přidal i Pierre Foucaud, který s nimi také nějaký ten historický film udělal. Osvědčenou trojici pak doplnil Henry Dupuis-Mazuel pro nějž šlo o jediný scénáristický počin. Tentokrát se klasické intriky francouzského dvora přesouvají do středověku, což je přeci jen osvěžující. Jenže na snímku mě asi nejvíc zaujaly souboje na kolbišti. Tvůrci si neodpustili třeba mírný ponor do fantasy, když Jeanne de Beauvais má to štěstí, že ji vlci úplně minou a zaútočí na její nepřátele. ()

carl.oesch

No, žádná velká sláva to není. Koukat se na to určitě dá, ale musím konstatovat, že jak mně je nesympatický idol všech žen a dívek té doby Jean Marais pro svoji šablonovitost, tak tady mně vadí daleko míň, než třeba v adaptaci Hrabě Monte Christo. Guy Delorme ty záporáky uměl, Rosanna Schiaffino byla nesporně kočka, ale tady má takovou "sošnou" roli, že nemá de facto co hrát a tak zajímavý je král Ludvík XI.. Karel Smělý je zde podán takový, jaký asi skutečně byl. Nabudřelý, arogantní aristokrat s minimem morálky i citu. Nakonec, v Quentinu Durwardovi ho Walter Scott vykreslil úplně stejně a tak k němu nezbývá dodat, že si ho nakonec Švýcaři ve spolupráci s Ludvíkem XI a lotrinským vévodou Reném (kterého se snažil připravit o jeho doménu) podali (poté co je dvakrát napadl a například se proslavil vyvražděním posádky hradu Grandson, kteří se vzdali) a v bitvě u Nancy roku 1477 ho definitivně porazili, zabili a připravili ho i o tu košili, takže jeho tělo na bojišti našli až po třech dnech a jeho identifikace byla velmi obtížná.....inu Švýcaři se s podobnými páníčky už od bitvy u Morgartenu nemazali a statečný rytíř Robert de Neuville by při střetnutí s nimi nedopadl lépe. Je škoda, že se vždycky točily takovéhle rytírny a třeba neuvěřitelně barvité a vzrušující dějiny staré helvétské konfederace na plátně či obrazovce nenajdeme nikde..... ()

p.a.douch

Při hodnocení tohoto filmu je potřeba brát v potaz rok vzniku. Na počátek 60-tých let je to dobrý film. Hunebelle je zkrátka rutinér. V této době, a u historicko-kostýmního filmu, od něj jiný než podobný film neočekávám. Výprava je ovšem pěkná, herecky je to celkem dobře obsazeno, bohužel až na hlavního hrdinu. Vím, že tenkrát byl zkrátka Marais ikona podobných filmů, ale už je sekal jak na běžícím pásu. Asi už ho to nebavilo. Ostatní se ale snažili (Hanin, Barrault). No a na Rosannu Schiaffino se bylo radost dívat. Guy Delorme, to byl zkrátka zloduch, jeho padouši mě vždycky pobaví. Celkově hodnotím tenhle film jako dobrý. 70 % (+10 % za Schiaffinovou a Delorma) - takže 80 %. ()

Radek273

V podstatě se jedná o motiv Tří mušketýrů, jen s jinými postavami. Doba, prostředí, kostýmy .. vše jak přes kopírák. Zpracováno dobře, jen žádné překvapení se tu nekoná, již dopředu jasně vidíme, jak vše dopadne. Nicméně .. ta modrá Rosanně Schiaffinové sluší, že?! ()

Kozlowski8

Klasická "maraisovka", ve které nechybí šermířské souboje, napětí a romantika, kde se můžeme kochat krásnými francouzskými hrady, honosnými středověkými kostýmy a nádhernými koni, a která má s těmi ostatními jedno společné - nikdy úplně nezklamou, přestože jsou většinou velice naivní a absolutně čitelné. 65%. ()

PTuranyi

Klasický francúzsky dobrodružno-romantický film v štýle Angeliky či Kapitána. Jean Marais tentokrát v úlohe chrabrého rytiera Roberta de Neuville, ktorý udatne bojuje proti zradnému burgunskému princovi. Nejde o nič menšie ako česť a slávu a samozrejme lásku krásnej Jeanne de Beauvais. Kvalitný produkcia, dobré herecké výkony. Žiaľ duch týchto stredovekých dobrodružných filmov už cítiť trocha zatuchlinou. To však nič nemení, že na svoju dobu ide o vydarené filmové diela. 70% ()

Serjoza

Co tomuhle šermířskýmu snímku kazí štít, je předvídavost a častá nuda... To by ale hlavního padoucha nesměl hrát Guy Delorme a hlavního hrdinu Jean Marais - jakmile se tihleti dva střetnou, máme jasno. :) ()