Volejte Saulovi - Série 6

(séria)
USA, 2022, 11 h 32 min (Minutáž: 44–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Tim Misuradze, Bryan Cranston, Kyle Derosiers, Aaron Paul, Robert Paul Taylor (viac)

Konflikty, špinavé kšefty a záplava nových klientů. V závěrečné řadě seriálu, který se dočkal mnoha ocenění, dotáhne Jimmy svoji velkou proměnu do konce. (Netflix)

jackalsc

Nemůžu si pomoct, ale šestá série ačkoliv je finální se mi zdá slabší něž předchozí.  Od celé závěrečné série jsem prostě čekal více a lepší zakončení. Je to možná tím, že v sérii chybí z větší části postavy které to předtím táhly - třeba Lalo. Škoda. ()

Ironhead

Zpětně musím přiznat, že mě asi o dost víc bavila postava Jimmyho než slizoun Saul, který víc připomíná kolotočáře nebo rovnou skořápkáře :_). Ale chápu, že to bylo o přerodu postavy z jedné do druhé a na konci možná i na chvíli zpět. Moc sem jen nepochopil tu Jimmyho výpověď u soudu, asi šlo o jeho osobní vykoupení, protože nijak napřímo tím Kim nezachraňoval. Celé to líčení se ani Howardovi manželky a jeho případu netýkalo. Navíc zrovna do celkem drsného i když zábavného obtěžování Howarda ho Kim doslova ukecala, on to dělat nechtěl. Jen na konci mě napadlo, že se možná Saul v kriminále bude cítit a mít lépe než Kim a její naprosto žalostně smutný a prázdný život na Floridě, coby obchodní managerku se zavlažovači. ()

kolly13

Změnou v tempu a doplněním hudby se pokazilo, co fungovalo a já se začal trochu nudit, což je k předchozím geniálním pasážím až urážlivé. Nesouhlasím, že se konec povedl a při pokračování bych asi již vynechal. ()

kokofek

Je mi smutno,že je konec. Závěr byl uspokojivý,překvapivý i mírně málo ve stylu Saula. Ale budiž možná máme v sobě zpětnou klapku,která popře pud sebezáchovy. Nebo nemáme. Nevím. ()

bonovox

Žiaľ, raz to muselo prísť, rozlúčka s ikonickou seriálovou postavou dopadla v rámci vysokých očakávaní. Klobúk dole pred tvorcami ako skvele vygradovali v epizódach 7-9 celý príbeh Kim a Saula a v záverečných 4 čiernobielych epizódach dôstojne rozvinuli a ukončili príbeh po udalostiach po BB. Tá zaverečná scéna medzi Kim a Jimmym už teraz vošla do dejín seriálovej tvorby ako aj samotný celý príbeh o Saulovi. Absolutórium na mieste. 100% ()

WugWugs

10 epizód nafúknutých do 13 epizód. Namiesto úpornej snahy ukázať nám, čo sa stalo po BB, v podobe nudných čiernobielych únavne popisných epizód, si mohli tvorcovia spraviť sequel alebo čo. Sorry ako. Všetky prepojenia s BB (okrem Hanka, prirodzene zakomponované v priebehu epizód) - silené a trápne. Len aby nám NÁHODOU neušla do najstrapatejšieho klbka zmotaná tragédia, morálna a ľudská obludnosť celého. Sorry ako, točíte seriály, ktorých esencia úspechu popri zručnosti a umeleckom kumšte tkvie práve v zločine a zločinnej činnosti. Tento fakt neodčiníte, tým, že na konci úzkostlivo celý príbeh zreálnite v treste a jeho akceptovaní - zrazu ten zábavný zločin prestane byť zábavný (akurát zhodou náhod na jeho konci, takže sa znudíme len nejaké 3-4 hodiny). Postavy príbehu, rovnako tak seriál a jeho tvorcovia, sami využívajú zločin ku svojmu prospechu. No way around it baby. 3.5 ()

Sopholojong

SPOILERY Siedma a osma epizoda definitivne v lige toho najlepsieho z povodneho "Pernikoveho tatu". Prankster Howard Hamlin, Lalo naspat v Alberqueque, sokujuce odbachnutie Howarda (naposledy som mal takto vyrazeny dych z odkraglovania Janet McTeer v Ozarku), naraficenie samovrazdy v mori, Kim "ide byt vrahom", duel v cistiarni, Mike vo svojom zivle (cistenie bytu, zahrabavanie tiel, "advising" Jimmymu a Kim) - no vsetko na paradu... nebyt zostatku, ktory sa skor vezie v mode stareho Saula vo zvycajnych trabloch. Tie ciernobiele "present" epizody su uz len akousi samoucelnou vlozkou zadychcaneho Gilligana, ktory to chce ukoncit, lebo je uz z toho vsetkeho pravdepodobne unaveny. Guest stars Cranston a Paul su taktiez akosi mdlo vyuziti (parodicka hadka v karavane, Jessie vs. Kim v dazdi). A po tomto nech si uz tvorcovia daju s Breaking Bad univerzom pokoj a nechat ho R.I.P. 8/10 ()

karelhura

Vince Gilligan, Peter Gould jsou borci, na takový maisterštyk si budeme zas muset několik let počkat. Celá herecká banda v čele s Bobem Odenkirkem byla prostě boží. S bohem  pane Saule možná se té svobody dožijete ()

mirasul

Neopakovatelný. Nikdy jsem nedokázal předpovědět, jak to bude v příštím díle pokračovat!! PG a VG byli neustále o mnoho kroků napřed. A ten týden byl vždycky nekonečnej. Pustím-li si po skončení posledního dílu kterýkoli z předchozích 62 (!!!), Všechno působí, jako by autoři od počátku věděli, jak to dopadne. A Time Machine. 100% ()

cineczeck

Za mojí malou maličkost je Saul č.6 show roku. Skvost, úkaz, paráda. Hlavně Bob is a God. Nechápu, že nevyhrál Zlatý glóby...pročpak asi? Asi vím..nepovím. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD