Volejte Saulovi - Série 3

(séria)
Promo
USA, 2017, 8 h 13 min (Minutáž: 46–56 min)

Kamera:

Marshall Adams

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Michael McKean, Rhea Seehorn, Michael Mando, Giancarlo Esposito, Vincent Fuentes, Manuel Uriza, Frank Deal, Gabriel Rush (viac)

Na začátku nové řady seriálu znamenají následky Chuckových plánů takovou zatěžkávací zkoušku pro začátečnické právnické praktiky Jimmyho a Kim – a jejich románek – jako nikdy předtím. Bezprostřední existenční ohrožení nutí střelku Jimmyho váhavého morálního kompasu, aby se obrátila až k nejzazší mezi. Mezitím Mike pátrá po tajemném protivníkovi, který, jak se zdá, ví o jeho činnosti všechno. Jak řada pokračuje, objevují se nové postavy a sledujeme vedlejší epizody, které už poměrně zřetelně naznačují souvislost se světem "Perníkového táty". (AMC Czech)

Promo

kocik1

Mrtví z Breaking bad tu pomaleji, tu rychleji vstávají z hrobu a válka mezi bratry, z nichž jeden je za 18 a druhý bez dvou za dvacet, nabírá na obrátkách. Moc se mi líbí, že nic není černobílé. Jimmy je opravdu malý příštipkář, který hledá svoje zkratky a neváhá občas někoho využít. Narozdil od mstivého nesmiřitelného, i když evidentně nemocného, Chucka má ale měkké srdce a tak , pokud je něco opravdu přes čáru, dokáže to napravit i za cenu své osobní újmy. Každopádně, žít bych nechtěla ani s jedním, a tak jediné, co v seriálu opravdu nechápu, je vztah mezi Jimmym a Kimberly, vždyť ta by s ním nemohla vydržet. Ale co, zkusím zavolat Saulovi, třeba mi to vysvětlí.:-) ()

Lachtaan

Seriály stále nejsou mojí úhlavní prioritou, stále jsem spíše filmový Fanda, to ale neznamená, že se tomu druhému nestačím věnovat. Mile rád se mu patřičně přikláním v případě, kdy narazím na seroš, co mě natolik vtáhne, že na něj myslím, i když jej sledovat nemůžu, těším se jak malé kido, kdy dostanu možnost vidět další epku a po ní hned utíkám jí nasázet maximální hodnocení. To byl přesný příklad 3. sérky Better Call Saul, protože takového nástupce fenomenálního BB jsme nikdo nečekali. Svému předkovi se to už začíná fakticky podobat a já to miluju! [viděno na Netflixu] ()

Blondsky

No... vypadá to, že to, co mohlo být hlavní zápletkou třetí série se nakonec přesune do čtvrté. I přes veškeré herecké koncerty a procedurální porno, jak to označil Matty se nemůžu zbavit pocitu, že jde zatím o nejslabší řadu. Zklamalo mne výrazné ubrání Mikeovi linky, krerý si definitivně ukradl druhou řadu. Bob odenkirk si klasicky hraje svoje a je čím dál lepším, nicméně tuhle řadu si definivně ukradl nemalý parchant Michael McKean. Jeho doslova životní výkon v páté epizodě byl zatím doslova Highlightem celého seriálu a závěrečná pointa hodinového dialogu mě vyrazila dech. O to dorážející byla poslední věta mezi bratry McGillovými v deváté epizodě. Sice nám řekla, co už bylo patrné z náznaků, ale i tak excelentně dovyprávěla vývoj vztahů těchto dvou spíše rivalů než bratrů. Ve třetí série se dále objevily další dvě postavy z Breaking bad, přičemž zrovna ta jedna mi udělala takovou radost, kterou jsem v této sérii nemale uvítal. Bohužel mě omrzelo pozastavení hlavní linky, Jimmy jako právník nemá moc prostoru, Kim není moc zajmavá, Mike má minimum prostoru a tak z toho nejlépe vychází Nacho, který je mou mimo Mikea a Saula nejoblíbější postavou. Na druhou to pozastavení linky chápu, aby se mohl právě dořešit soudní spor, ke kterému to směřovalo už od první sezóny. Ve výsledku je však třetí série Better call saul naprostým vizuálním skvostem (devátá epizoda ve mně vyvolala pocity z Mr. Robota a nebál bych se ji označit za umění), koncertem takřka většiny herců a perfektní výplní světa Breaking bad. Kdo váhá nad sledováním, tak by neměl. Soudní epizoda za to zatraceně stojí a konkuruje nejlepším epizodám z příběhu Heisenberga. Bravo. |85 %| ()

mcb

„Breaking Bad“ Saula Goodmana a zároveň tragický bratrský spor je dalším scenáristickým mistrovstvím Vince Gilligana, který papírově nezajímavé postavě dokázal napsat virtuózní dialogové scény a silné lidské momenty, zároveň skloubit jeho příběh s paralelně se odvíjející drogovou linií. Velmi těžko se popisuje, proč je Volejte Saulovi jiný než ostatní právnická dramata, s nimiž sice sdílí DNA, ale diametrálně se rozchází vyjadřovacími prostředky. Nejlepší epizoda: Lantern (10) ()

Oralfabet

Navzdory fantastické páté epizodě mi asi třetí série přišla nejslabší - možná proto, že první dvě jsem bral jako rozjezd, zatímco tady jsem čekal, že už to celkem rozjetý bude, a ono to přitom je chvílema pořád dost pomalý. Všechno týkající se vztahu Jimmyho a Chucka je excelentní, ale oproti předchozím sériím tu bylo trošku víc slabších míst. Víceméně si ale nemůžu stěžovat, pořád je to fantastická podívaná. 9/10 ()