Celeste Buckingham - Crushin' My Fairytale

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Slovensko, 2013, 4 min

corpsy

Na takto kvalitný ( ale zvukovo nijak originálny ) song, ide o dosť podradný videoklip. A viem, že Celestine videá vedia byť viac ako obstojné ( viď I WAS WRONG ). ()

kingik

Mladá zpěvačka na sobě pracuje a to nese své hudební plody. Ty je třeba trhat, dokud jsou zralé a chutné, aby se do nich nedal nějaký (bulvární) škůdce, který si nesmlsne na její hudbě, ale nad jejím účinkováním v X Factoru. To jí strhává kredit, protože hudebně dokáže zabojovat a dbá na to, aby klip měl, když už ne přímo světové parametry, tak aby na lokální scéně vypadal kvalitativně velmi dobře, a to se daří. Pár droboučkých faktorů se klidně dalo odbourat a mezi ně spadá malá holčička, která v klipu vystupuje úplně zbytečně, protože Celeste by to se svým zjevem zvládla i bez výpomoci. A tady jí to dokonce mimořádně sluší. Vizážisté si s ní dali práci, aby z ní skutečně udělali pohádkovou princeznu. Střídavé prolínání pohádkové podoby s její civilní je velmi dobře zvládnuto. Proti klipu, až na pár drobností, nemám výtek. Písnička je také poslouchatelná. V angličtině je interpretka velmi zdatná a dává si poměrně záležet, aby její texty nebyly jednoduché a neobsahovaly dokola opakující se anglické fráze, které jsou příliš často k slyšení v jiných písničkách, a dbá na to, aby byly rozvíjeny. V českém překladu, jak už je známo, to zrovna nezní nejlépe a barvitě, ale právě to angličtině a její zpěvnosti nevadí a na ničem jí to neubírá. Mně vlastně na písničce nic moc nevadí, ale právě největší sympatie Celeste u mě nemá. To tak bývá, když nadějná zpěvačka vleze do poroty pofidérní soutěže a tam ze sebe dělá trapku. A když už má tak bujné ego, bujnou hřívu, tak by neškodilo, kdyby se přestala dělat tak důležitou. Hudbu, ač ji do svého poslechového repertoáru pravidelně nezahrnuji, má docela poslouchatelnou a klipy vypiplané nad poměry slovensko-české tvorby. 60% ()

Handle

Nesmírně chytlavá věc od Celeste. Když jsem to slyšel prvně v rádiu, opět jsem si myslel, že jde o nějakého zahraničního interpreta... :) ()

Marek1991

Profesionálnosť, ten klip je nádherne tematicky vymyslený. Rád si to púšťam a spievam Crushin' Crushin' a tak ďalej. Celeste je pekná a talentovaná, ide jej karta ako sa obrazne vraví, veľmi dobré, až na pár pasáží, človeku z toho môže aj šibať po čase, no dá sa to púšťať častejšie, až tak otravné to nie je, aj keď je to taký umeleckejší pop. ()