Richie Lanz (Bill Murray) se vždycky snažil být rockovým manažerem. Svého posledního zbývajícího klienta vezme na USO tour po Afghánistánu. Po sérii nepředvídatelných náhod se Richie ocitá v Kábulu na pospas osudu. Opuštěný, bez peněz a bez pasu. Pokračuje série nepředvídatelných náhod. Při jedné takové náhodě objeví mladou dívku s mimořádným hlasem a rozhodne se ji přemluvit a připravit pro Afghánskou verzi American Idol. (geklon)

durkes

Takzvaný úplne zbytočný film. Bill Murray - rozpačitá úloha i výkon, Bruce Willis - hrozné, scenár - ako by písala autorka argentínskej telenovely na dovolenke v Afganistane, pričom počas pobytu dávali v telke americkú superstar. Myslím, že tento film ani nestojí za zmienku. Tú jednu hviezdu dávam za scenériu Afganistanu, ináč čistá americká sračka. ()

Nýdnol

Bill Murray je frajer, který dokáže udělat film zajímavým ať už jde o jakýkoli námět a úroveň zpracování. V Rock The Kasbah perlí kam příjde. Nenucený a osobitý přístup, kdy si prostě užijete film takový jaký je a nemusíte v tom pořád něco hledat a čekat na spasení patosem. Když totiž čtu většinu místních komentářů, je mě jejich autorů opravdu líto. ()

Pythonator

Barry Levinson dokáže natočit skvělé filmy, ale taky umí občas šlápnout vedle. Toto je jeden z těch případů, kdy nevíte, zda je to dobré, nebo někdo něco nedoladil a stojí to za prd. Bill Murray je skvělý, jako vždy. Ten člověk je hvězda a je škoda, že ho Hollywood tak neskutečně zazdil a dnešní mládež ho skoro nezná. Zasloužil by si více filmů, které si může ukrást pro sebe, jako to udělal s tímto. Jeho podání Purpleovské Smoke on the water bylo k popukání, i když jaksi nepochopitelně trochu pozměnil text. Kate Hudson jako válečná kurvička byla k pomilování. Jinak ale film nemá moc co nabídnout a působí to spíše jako americká propaganda, která učí, že muslimáci jsou na hovno a úplně nejvíc je pop music. ()

Opeth odpad!

Tak jsem čekal alespoň průměrnou komedii. Jenže jsem dostal strašnou facku v podobě něčeho tak zbytečnýho a nezábavnýho, že tomu ještě pořád nemůžu uvěřit. Vždycky jsem měl Murraye rád, ale něco tak špatnýho bych od něj nečekal. Dál je zbytečný se rozepisovat, už tak jsem ztratil dost času kvůli té hrůze. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "A co advokát a klient?" - "A doktor a pacient?" - "To nejsou posvátné vztahy." Bill Murray jako hudební manažer, který nachází hudební hvězdu ve válce někde v Afgánistánu. Bruce Willis tu má jenom štěk. A taky škoda, že modrooká Zooey Deschanel nedostala prostoru víc ... Čekal jsem alespoň průměrnou komedii, leč moc to nepobaví. - 40%. ()

leafroller

Film, který vůbec není o nějakém zpívání nebo soutěži. Je to o Afgánistánu. A Bill Murray je v tomto případě velmi schizofrenní postava. Z jedné strany to byl nejspíš on, kdo může za vznik i překvapivé obsazení filmu, ze strany druhé je to také on, kdo je v něm nejhorší postavou. Každopádně je vždy dobré nahlédnout do kultury, která je nám tak vzdálená. Zvlášť v dnešní době plné středovýchodního nepochopení. A já říkám, že když už se lidé, kteří po desítky let žijí v téhle šílené poušti pod střídající se palbou různých světových mocností, zvednou a opustí svoje domovy, mají k tomu jistě větší důvod než nějakou ekonomickou kolonizaci Evropy. To je celé. ()

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)