Divácky vďačný a výpravne atraktívny film, ktorý sa inšpiroval dávnymi fantastickými príbehmi zo začiatku 17. storočia, ako ich zachytil neapolský básnik Giambattista Basile. Traduje sa, že z jeho diela neskôr čerpali všetci slávni európski rozprávkari. V troch príbehoch vystupujú šľachtici a panovníci, princovia a princezné s rôznymi slabosťami, túžbami a trápeniami. Ale sú tu prítomné aj rôzne podivné bytosti, nadprirodzené a čudesné živočíchy. Jednotlivé príbehy ako celok vytvárajú pozoruhodnú barokovú mozaiku s ohromnou výtvarnou kulisou, a to nielen ako jasný odkaz na dejiny umenia, ale aj ako citlivé upozornenie na pretrvávajúce vlastnosti a správanie ľudí. (Art Film Fest)

DavidS.

Italská verze Tří bratrů v temnotě a beze zpěvů...Výprava, detail, kompozice, atmosféra, ale také dramaturgická neprovázanost jednotlivých obludných příběhů... ()

Benedygtus

Bizarni, po celych 125 minut. V prubehu jsem si jen opakoval "Co?" a chvilkove usklebky stridaly nepochopene vyrazy. Presto musim hodnotit kladne, protoze to na me dela takovy dojem, protoze se mi libi ta idea a protoze tam byla uchvatna kamera i exteriery, kterych jsem se nestihl nabazit. ()

KoRner

No začínam byť rád, že nežijem v Taliansku, pretože v detstve by som asi takéto rozprávky nerozdýchal. Dnes už síce dokážem oceniť mysticitu a brutalitu snímku, avšak chýbala mi v tom nejaká vyššia pointa, ktorá by dala tým príbehom zmysel. Príbehy pre mňa nemajú zmysluplný koniec, pre ktorý by som dal vyššie hodnotenie. Možno akurát príbeh princeznej so zlobrom bol dostačujúci.... nakoniec asi tú štvrtú * dám, kvôli historickej hodnote snímku a že je to prakticky neupravený príbeh. Ešte nech Taliani natočia Snehulienku ako obcuje s trpaslíkmi a máme tu reinkarnáciu rozprávok v pôvodnej podobe. ()

Pollock

Stále jsem čekal, kam se posune děj, až po přetrpění nudných a místy slušně zvrhlých scén, jsem se dočkal konce nekonce. Jedna hvězda za zlobra a druhá za blechu, pro mě osobně škoda času. ()

666Carnage

Tenhle snímek mi byl doporučen a už se mi tu nějakou dobu povaloval, tak jsem si řekl, že je možná čas si ho pustit. Jedná se italskou sbírku pohádek pro děti. Pokud jsou tohle v Itálii dětské pohádky, tak musí v Itálii být dětství opravdu drsný. Kam se na to hrabou ty naše. Jsou tu tři příběhy, které se mi sebou lehce proplétají ale každý je o něčem jiném. Najdete tu rozmanitost žánrů jako například drama, horor, fantasy a romantika. A na to, že to je Italský film od ne příliš známého režiséra se tu objevili známé herecké tváře. Určitě je to zajímavý snímek a za shlédnutí to stálo. 75% ()

Romario

Pohádka z kategorie nezapomenutelných. Něha a křehkost si podává ruku s brutalitou až bestialitou a k tomu zní překrásná andělská hudba. Podivný závěr je sice mírnou vadou, ale celkový dojem ve mě i přesto zůstává pětihvězdičkový. Tleskám. ()

Ripley

Pohádka pohádek (správný a trefnější překlad je Příběh příběhů) je další filmové dílo,které se "díky" našim distributorům bohužel vyhlo našim kinům i DVD či BD.Jde o artovku pro náročnější diváky a rozhodně film není vhodný pro děti.Je to takové morbidnější fantasy pro dospělé.Film se skládá ze tří příběhů,které nenásledují po sobě jako např. v pohádce Jana Svěráka Tři bratři,ale jsou roztříhány a střídavě vytváří děj filmu až do nepříliš povedeného finále.Italský režisér Matteo Garrone je autorem tak nějak napůl jelikož scénář sice napsal,ale čerpal z díla „Pentamerone“ neapolského básníka Giambattisty Basileho.Zajímalo by mě kolik si toho vymyslel a kolik opsal.Film je tak někde napůl mezi syrovější fantasy,klasickou Grimmovskou pohádkou a hororem.Nechybí zvrhlosti,nahota,násilí a krvavé scény.Humor se sem tam objeví,ale pouze decentně a je to dobře.Scéna se zatím ještě malou blechou mě však rozesmála dokonale.Režie je výborná.Obdivuji režisérovu fantasii při kompozici scén a práci s herci.Film je výtvarně velice výrazný a působivý.Styl mi připomíná díla Tarsema Singha nebo Terryho Gilliama.Bylo by zajímavé vidět co by s tímto námětem provedli oba zmiňovaní.Z technických aspektů nelze nepochválit kameru za úchvatné záběry exteriérů a zajímavé úhly záběrů.Kostýmy jsou nádherné a výprava rozmáchlá.Záběry na hrady a interiéry lahodí oku.Ve filmu je překvapivě na dnešní dobu málo digitálních efektů a většina tvorů není CGI,ale jsou animatroničtí a nepůsobí to směšně.Atmosféru navíc umocňuje dokonale fungující soundtrack Alexandra Desplata.Jedinou vítku bych měl k finále,které vyšumí do prázdna a film vyloženě neukončí.Pouze propojí postavy všech tří příběhů.Dílo to není rozhodně pro širší publikum a ne každý tento styl ocení.Já ho ocenil a i přes pomalejší tempo jsem si přál ještě delší stopáž. ()

Adramelech

Ve filmu bylo propojeno několik pohádkových motivů. Bohužel nemám po ruce The Types of International Folktales (2004), abych je mohl klasifikovat podle tzv. systému Aarne-Thompson-Uther; bylo by to jistě zajímavé. Výsledkem je každopádně velmi působivý a docela temný pohádkový příběh, jehož filmové ztvárnění se nevyhýbá ani odvážnějším erotickým scénám, které v českých zfilmovaných pohádkách víceméně postrádáme. Pochválit ve filmu by bylo třeba mnohé: kameru, herecké výkony, kostýmy, interiéry, exteriéry, efekty atd. Vytknout by bylo možno jistou nepřehlednost děje, protože se zde střídavě vyprávějí vlastně tři různé příběhy, přičemž příběh o dvou bratrech mi přišel nedokončený. Zaujala mě jedna drobnost: srdce vykuchané z vodní příšery pořád tlouklo. Říká se, že takto se ve skutečnosti chová želví srdce. Potvrdit to nemohu, protože jsem želvu nikdy nekuchal. Návod na vykuchání a další potravinářské zpracování želvy podává Jindřich Vaňha v knize Rybí kuchyně (reprint 1993), ale zatím jsem to nevyzkoušel. ()

lucijelucije

Neuvěřitelně morbidní věc. Do první poloviny, jsem myslela, že zešílím, že se nedokoukám, protože tenhle snímek měl opravdu dost. Nedokázala jsem zařadit nechutnost a bezcílnost. Kamera byla ve stylu ala osmdesátá léta, a ty příběhy byly fakt ulítlé. Ale když překlenete první půlku, dostanete se do lepší části, kdy se ty tři příběhy začínají rozvíjet, a to docela dobrým tempem i směrem. V konečné fázi musím říct, že na ten průměr se to doplazilo, ale teda víc ani ťuk. ()

zelvicka.

Čekal jsem drsnou pohádku se spoustou krve, překvapily mě kozy už asi v 10. minutě a pak se objevil ten frajer Cassel. Dobrý film, který opravdu není pro děti. ()

Magika82

Velká výprava? Ano. Výborní herci? Ano. Dějová linie s hlavou a patou? Ano. Pak co je tedy špatně?! Vincent Cassel obskakující po králíčím způsobu nahé ženštiny v zahradách hradu, pakliže jde o pohádku pohádek? Rozhodně. Salma Hayek co by královna obětující svého manžela pro narození syna, a to skrze vařené srdce přerostlého albinismem trpícího velemloka, z jehož výparů v hrnci otěhotní i služebná? Bohužel, také poněkud nešťastné. Poučení, že za naplnění každé touhy se musí zaplatit? Pardon, ale toto poučení už pochází od starých dobrých "Ďáblových úpisů"... Dvě linie vznešeného baroka, kráčející proti surovosti a prostoduchosti temného počátku středověku? Nemohla jsem je vstřebat, ani kdybych se na hlavu stavěla... Sečteno a podrženo --> Za herecké výkony, kostýmy a výpravu dávám s přimhouřenýma očima Dobrou. Tedy tři hvězdy, a víc se o tom bavit nebudu. ()

gumolit

Režisér Matteo Garrone opustil súčasnú realitu a vybral sa do sveta rozprávok, ktorá vraj už bola napísaná v 17. storočí a z tohto diela dnes asi čerpajú všetci spisovatelia a tvorcovia .V tomto rozprávkom filme , ktorý určite nie je pre deti vládnu v troch kráľovských ríšach v nádhernej krajine a zámkoch královia a kráľovné, ktorí majú rúzne slabosti, túžby a trápenia.Vedľa nich sa tu vyskytujú rôzne živočíchy a obludy,ale tiež zloobry a staré krajčírky a zároveň si všetci podávajú ruku s nadprirodzenými javmi,vznešenosť s vulgaritou,surovosť s nehou,dramatické s komickým. Imaginácia režiséra a jeho spolupracovníkov vytvorila až opulentné dielo s výraznými odkazmi na dejiny umenia alebo hudby, ale hlavne o nemeniacich sa vlastnostiach a chovania ľudí. Už dávno som nevidel také bizarne krásnu rozprávku, ktorá ma vrátila do detských čias keď som hltal knižky Pavla Dobšinského a verte že mnohé z jeho príbehov vám bude tento film tak trochu pripomínať.Krásna práca! ()

Mikino00

Ano celé to vypadá fantasticky, inovativně a barevně. I zvolené pohádky jsou neokoukané a jejich zpracování, ať už vizuální či dějové,zaujme. Jenže vše je šíleně rozvleklé, stopáž je smrtící, hlavně pak příběhy (kromě unesené princezny) tak nějak na konci vyšumí do ztracena a s tím i výsledný dojem z filmu. ()

cingi.t

Toto je skvost medzi kopou filmového lajna, ktoré sa v súčasnosti produkuje. Mala by som častejšie zatúlať k európskej tvorby, lebo to stojí za to. Je to "rozprávka", morbídna, dosť často nechutná a reálne zobrazená. Odmalička pozeráme rozprávky a až v dospelosti si uvedomujeme, že ježibaby sú kanibalky, nevlastné sestry si režú nohy a podobné úchylarny, ktorých sú takzvané rozprávky plné. Tak prečo nenatočiť otvorenejšiu rozprávku so všetkými túžbami, absurdnosťami a zvrátenosťami, ktorými oplývali králi, kráľovné, princovia a princezné. Toto je ono. Tu neviete či sa smiať, byť znechutený alebo plakať, no jednoznačne si to musíte užívať. Príbehy by som skrátila, aby zbytočne dlhé, psychologické scény nekazili tú radosť z toho, aké to je celé neuveriteľné nechutne krásne. 4* ()