Paddington nie je obyčajný medvedík. Pochádza z najtemnejších končín Peru, nosí červený klobúčik a viac než čokoľvek iné miluje marmeládové sendviče. Keď zemetrasenie zničí jeho domov, teta Lucy ho pošle do Londýna, aby si našiel novú rodinu. Sám a opustený na paddingtonskej železničnej stanici pomaly zisťuje, že život vo veľkomeste vôbec nie je taký, aký si predstavoval. Našťastie však stretne rodinu Brownovcov, ktorá sa ho ujme aj napriek kategorickému nesúhlasu otecka. Typicky slušný a nudný Brit sa totiž obáva, že zvieratko naruší jeho milovaný pokoj a poriadok. A jeho najhoršie obavy sa už čoskoro naplnia. Kdekoľvek sa ich maznáčik objaví, začnú sa odohrávať neuveriteľné veci. Rozkošný peruánsky medvedík svojimi bláznivými nápadmi obráti ich dom hore nohami a okolo seba šíri nepredstaviteľný chaos a skazu. Svojím úsmevom a dobrým srdcom si však nakoniec získa srdce celej rodiny a všetko zlé sa na dobré obráti. Šťastia a pohoda sa však skončia vo chvíli, keď si hovoriaceho medvedíka  všime zákerná riaditeľka miestneho múzea, ktorá ho chce vypchať a zaradiť do svojej zbierky ako nový atraktívny exotický exponát. (TV JOJ)

ing.man

Lehká oslava Londýna a taky trochu sebeironie angličanů s pěknou moderní bajkou ála Myšák Stuart Little. Bezzávadný rodinný film s pěknou animátorskou invencí. Jenom ta Nikolka Kidmanojc nemusela tolik připomínat Cruellu ze 101 Dalmatinů. ()

Psichi

Čekal jsem jen jednoduchou ptákovinu pro děti a dostal jsem dokonale odladěnou anglickou BOMBU!!! Chci mít doma medvídka! Opravdu mě to tak potěšilo, že si asi zajedu do útulku pro pejska… :D Od začátku do konce jsem se výborně bavil. Spousta originálních nápadů, rodinka dobře šlapala, i když hodně tradiční, tetička Wesleyová to dobře doplňuje, bohužel hodně zestárla :-( Doporučuji 80% ()

s1r1us

Vskutku rodinná komedie, s příchutí promočeného sendviče s marmeládou a chlupů z medvědích uší :). Díky tomu, že je to cíleno opravdu jako rodinný film i pro nejmenší, tak jsou patrně hrany pověstného britského humoru až příliš obroušeny, obávám se. Ocenil bych poněkud menší podobnost s dětskou tupou komedií 101 dalmatinů a naopak jízlivější suchý humor. UK reálie a dialogy jsou svěží vítr do US moře animáků. Celkově potěší, a rozhodně neurazí. ()

Franc1s

Další medvěd se dere do filmového světa, a tentokrát jako rodinná záležitost. Vtipné, zábavné, dají se poslouchat i vedlejší postavy. Jednoduchý příběh nevadí, naopak. Narážky a anglický humor, super! Takový pohoda na vánoční svátky. 7,5/10 ()

prasklinka

mohla to být super pohádka, který bych dala 5 hvězdiček, kdyby tam nebyla zkopírovaná půlka filmu 101 dalmatinů a Nicole Kidman, která celej film hrozně zkaila. Ale vychovaný a slušný Paddington se mi moc líbil, hned bych si ho pořídila domu i s červeným kloboučkem :) ()

Kritik.

Neočakával som veľa. No napokon to bolo prekrásne! Ono to spolu všetko krásne ladí: premietaný čiernobiely film, expedícia v džungli, scenérie Londýna (navyše kto Londýn skutočne pozná, všimne si známe miesta, dokonca múzeum, budovy, ulice). Rodinná komédia, ktorá sa smutno-vtipnou a chvíľami vianočnou atmosférou skutočne priblížila starším filmovým veľdielam ako je Sám doma či E.T. mimozemšťan ()

ZnalecH

Takhle jsem se u rodinného filmu už dlouho nebavil. Kdo by to řekl, že to bude taková legrace, když do Londýna přijede medvěd... Zábavné, legrační, rodinné, odpočinkové a zároveň i docela akční. Užil jsem si to. ()

E lan

Hezký příjemný dětský film, u kterého jako prvního hraného filmu dcerka vydržela:-) Za to jedna hvězda navíc. Jinak je ale vše povedené, včetně velmi vkusné animace a pozitivního příběhu. ()

balcazar

Ľudsko-zvieracie filmy nemám rád, snažia sa byť roztomilé a vtipné, no dosiahnu opak. Paddington sa tomu nevyhol, no ponúkol veľa zaujímavého a vtipného. Balansuje u mňa medzi 2 a 3 hviezdami, priklonil som sa hore, hoci je okolo neho v hodnoteniach ostatných až priveľký hype. ()

Likan7

Na mě je Paddington moc pohádkový. Nejvíc mě iritoval fakt, že nikomu není divný, že, naprví pohled v reálném světě, si hopká medvěd v klobouku, co mluví a má rád med a ústní vodu. Tohle jsem nepřekousl, asi jsem už moc starý. Na druhou stranu se na samotného medvídka kouká pěkně, je roztomilý až běda a jeho animace je povedená. Některý vtipy se povedly, většina bohužel ne. A Kidman? Při sledování téhle jinak pěkný ženský jsem si vzpomněl na Sharon v Catwoman. ()

RAFT

No film s medvědem no budiž.Tenhle film si oblíbí spíš menší publikum,jako není to špatný ,film má své kouzlo ,ale u tohodle filmu mi to přišlo o trošičku lepší jak alvin a chipmunkové sice s nějakým dosti chlupatým medvědem.Přidejte ještě médu bédu a jeho věrného kamaráda budu a máme tu pokračování méda béda 2.Některé scény s medvědem ušli jiné nikoliv.Herci do filmu vybráni, prostě skvěle.Soundtrack byl dobrej.Další zhlédnutí nepotřebuju.Za mě 65% ()

karlospr

"Rychlý" příběh o roztomilém méďovi, který se musí vypořádat se svým životem, a tak hledá domov v ulicích Londýna. Děj je plný typických prvků, které vytvářejí jeho zápletku - nic originálního, ale neurazí to. Hlubší myšlenku ve filmu nenajdete, což vzhledem ke charakteru filmu by bylo nevhodné. Pozitivní je, že děj má spád, a tak na nudné prostoje nenarazíte. ()

3mates33

Prv opice, psy a kočky a teraz medvedi....Nesťažujem si, je to príjemná, milá komédia, ktorá neurazí a pobaví, žiadna vulgárna hovadina, asi znížim hodnotenie TEDovi.... ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (viac)